Bezpečnost v Kazachstánu - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Asie

Bezpečnost v Kazachstánu

Je Kazachstán bezpečný?

Kazachstán patří mezi relativně bezpečné země. Přestože vedle sebe žijí islamisté a křesťané, nedochází zde k žádným výrazným konfliktům. Tak jako jinde se můžete setkat s kapsáři, proto si dávejte pozor na své osobní věci a nedávejte příliš na odiv cennosti a hotovost.

Přírodní katastrofy

V okolí Almaty hrozí nebezpečí zemětřesení. Je zde také možnost nebezpečí povodní a sesuvu půdy. Počasí se v Kazachstánu mění celkem rychle, hrozí zde silné větry a v zimě extrémní mrazy.

Na co si dát v Kazachstánu pozor?

Ačkoliv zde bývá v létě velké horko, nosí většina Kazachů dlouhé kalhoty a trika. Pokud se svléknete do půli těla, způsobíte pobouření. Kazaši rádi udržují tradice a rodinné klany drží velmi při sobě. Mezi jejich horší vlastnosti pak patří neustálá nedochvilnost a není na ně příliš spoleh, leckdy více naslibují, než splní. Pokud neumíte moc rusky, budou se vám snažit nasadit větší ceny a pokusí se vás podvést špatným součtem cen. Především na trzích si tak dejte pozor a dobře počítejte. Jinak jsou ale místní obyvatelé milí a přátelští a rádi vám ochotně pomohou nebo poradí.

Postoj k alkoholu

Ačkoliv se jedná o částečně islámský stát, není pití alkoholu v Kazachstánu žádný problém. Málokdy však uvidíte někoho opilého na ulici. Ochutnat můžete místní i exportní vodky nebo piva, z nichž některé se vaří podle upravených českých receptů.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Astaně

Business Center Altyn Orda

Mangilik Yel Ave.8

010000 Astana

Tel: +77172/660472

E-mail: astana@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Kazachstán

    Nenalezeny žádné záznamy.