Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Časté otázky cestovatelů do Kazachstánu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ne, v Kazachstánu se dá platit pouze místní měnou, proto si dolary co nejdříve po příletu směňte za tenge. Cizí měnou můžete zaplatit výjimečně třeba průvodci nebo za transport.
Dá se platit eurem?
Ne, v Kazachstánu se dá platit pouze místní měnou, proto si eura co nejdříve po příletu směňte za tenge. Cizí měnou můžete zaplatit výjimečně třeba průvodci nebo za transport.
Dá se domluvit anglicky?
V Kazachstánu se anglicky domluvíte málokde, pouze mladí lidé ve městech či místní, kteří přicházejí do styku s cizinci každý den, umí pár základních vět. Pokud se chcete alespoň trochu domluvit, naučte se základní ruská slovíčka, případně oprašte své staré znalosti.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k velké rozloze Kazachstánu jsou ideálním způsobem cestování na delší vzdálenosti vnitrostátní lety. Dopravu na kratší vzdálenosti pak zajišťují povětšinou klasické autobusy. Typické maršrutky, které můžete znát z jiných postsovětských zemích, zde také jezdí, ale v menší míře. Autobusem a maršrutkou se dostanete i do menších vesnic. Dostupný vozový park už toho však mnoho zažil. Využít můžete i železniční dopravu, která však spojuje jen největší města v zemi. Cestování vlakem je dost rozmanité, můžete narazit na levný pomalý spoj nebo zvolit cestování španělskými vlaky Talgo, které poskytují lepší evropský standard. Po městě se dá cestovat autobusy nebo trolejbusy. V Almatě naleznete také metro, ale jezdí pouze jednu krátkou linku. Okolo autobusových a vlakových nádraží stojí vždy mnoho aut, ať už oficiálních taxi či místních, které vás za určitou sumu odvezou, kam budete chtít. Oproti autobusu se jedná o trochu dražší, ale rychlejší variantu. Na některá místa v horách se dostanete pouze terénními auty, která si můžete půjčit. Automobilový průmysl je v Kazachstánu velmi hustý, obzvlášť v okolí Astany nebo Amlaty. Stav silnic je dost různorodý od krásných nových silnic po prašné polňačky děrované jako Ementálský sýr. K dopravním nehodám zde příliš nedochází. Zastavit vás může pouze policejní hlídka, která si dost často říká o úplatek.
Jaká je dostupnost internetu v Kazachstánu?
Internet je v Kazachstánu dostupný téměř ve všech větších městech v hotelech, restauracích i obchodních domech, ale kvalita připojení a zabezpečení sítě leckdy pokulhává. Dostupné jsou také internetové kavárny ve městech. Využít můžete i internet v mobilu, v horách je však připojení velmi slabé.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Na mrakodrapy v hlavním městě Astana se můžete podívat zhruba za 8-9 hodin letu s přestupem.

Oblíbené hotely: Kazachstán

    Nenalezeny žádné záznamy.