Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Kolumbie - Bogotá

Nejlevnější dovolená Kolumbie - Bogotá

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Bogotá: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Bogota
Úřední jazyk španělština
Rozloha 1 142 000 km²
Oficiální měna kolumbijské peso
Hlavní náboženství římští katolíci
Časové pásmo UTC-5
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Kolumbii
Počasí v Kolumbii
Tropické klima v Kolumbii přináší odlišné teploty v různých částech země. Pokud se budete pohybovat na pobřeží Karibiku, pak si nejteplejšího klima užijete od prosince do dubna, kdy průměrné teploty kolísací od 30 °C do 33 °C. Přesunete-li se do Amazonie, bude to léto od května do září, kdy se průmě
Více informací
Vízum do Kolumbie 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Kolumbie 2024 - jaké doklady potřebuji
Základním cestovním dokumentem při cestě do Kolumbie je pochopitelně cestovní pas. Pohlídat byste si měli jeho platnost, která musí být alespoň šest měsíců poté, co budete opouštět zemi. Připravte se také na to, že imigrační úředník v Kolumbii po vás může vyžadovat zpáteční letenku, popřípadě potvrz
Více informací
Očkování do Kolumbie
Očkování do Kolumbie
Při plánování cesty do Kolumbie nemusíte řešit žádné povinné očkování. Přesto jsou tu některá doporučená, nad nimiž byste měli uvažovat, protože vás vzhledem k výskytu některých nemocí v zemi mohou ochránit. Je to například očkování proti žluté zimnici, žloutence typu A, břišnímu tyfu a tetanu. Z
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Ano, na některých místech možná dostanete šanci zaplatit za vybraný sortiment nebo služby v amerických dolarech. Primárně je však využívejte pro směnu za kolumbijské peso.
Dá se platit eurem?
Eura nebudou mít při placení takové upotřebení jako americké dolary. I ty ale slouží pro výměnu peněz za kolumbijské peso, s nímž zaplatíte kdekoliv v zemi.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, především ve větších městech hovoří anglicky spousta lidí, a to v oblasti turistického ruchu. S ostatními se domluvíte také, i když třeba na horší úrovni. V některých odlehlejších vesnicích a lokalitách budete ale možná potřebovat několik základních frází ve španělštině.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud se po Kolumbii budete pohybovat na delší vzdálenosti, máte možnost využít několika vnitrostátních letů, popřípadě vsadíte na cenově dostupnější variantu v podobě dálkových autobusů. Tam však musíte počítat s delším přesunem. Nutno podotknout, že v zemi je možné vybírat hned z několika kvalitních dopravců. Autobusy a speciální přepravní dodávky fungují i ve městech a jejich okolí. Podle typu autobusu budete platit buď v hotovosti řidiči nebo využijete před-nabitých kartiček. Pokud se nechcete omezovat tamními jízdními řády, je nejjednodušší přepravou taxi služba. Volte však jen prověřené taxíky, buď ty oficiální nebo doporučené hotelem, kde máte jistotu bezpečí a toho, že se vás nikdo nebude snažit okrást. Automobilová doprava je ve městech poměrně komplikovaná a čekají vás mnohé zácpy. Zároveň si jako chodci dejte pozor na to, že přednost na přechodu zde moc neplatí. Posledním dopravním prostředkem v Kolumbii je metro. To se nachází v Medellínu. Výjimkou nejsou ani speciální lanovky při cestování do hor a vyšších nadmořských výšek.
Jaká je dostupnost internetu v Kolumbii?
V Kolumbii nebudete mít s dostupností internetu žádné problémy. Bezdrátové Wifi připojení je v hotelích, lepších restauracích, internetových kavárnách, ale i v některých dálkových autobusech. Mimo města lze využívat služeb tamních mobilních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Při cestě do Bogoty počítejte minimálně s jedním mezipřistáním. Délka letu z letiště Václava Havla se pohybuje kolem 13,5 až 15 hodin.