Jižní Amerika

Časté otázky cestovatelů do Kolumbie

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, na některých místech možná dostanete šanci zaplatit za vybraný sortiment nebo služby v amerických dolarech. Primárně je však využívejte pro směnu za kolumbijské peso.
Dá se platit eurem?
Eura nebudou mít při placení takové upotřebení jako americké dolary. I ty ale slouží pro výměnu peněz za kolumbijské peso, s nímž zaplatíte kdekoliv v zemi.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, především ve větších městech hovoří anglicky spousta lidí, a to v oblasti turistického ruchu. S ostatními se domluvíte také, i když třeba na horší úrovni. V některých odlehlejších vesnicích a lokalitách budete ale možná potřebovat několik základních frází ve španělštině.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud se po Kolumbii budete pohybovat na delší vzdálenosti, máte možnost využít několika vnitrostátních letů, popřípadě vsadíte na cenově dostupnější variantu v podobě dálkových autobusů. Tam však musíte počítat s delším přesunem. Nutno podotknout, že v zemi je možné vybírat hned z několika kvalitních dopravců. Autobusy a speciální přepravní dodávky fungují i ve městech a jejich okolí. Podle typu autobusu budete platit buď v hotovosti řidiči nebo využijete před-nabitých kartiček. Pokud se nechcete omezovat tamními jízdními řády, je nejjednodušší přepravou taxi služba. Volte však jen prověřené taxíky, buď ty oficiální nebo doporučené hotelem, kde máte jistotu bezpečí a toho, že se vás nikdo nebude snažit okrást. Automobilová doprava je ve městech poměrně komplikovaná a čekají vás mnohé zácpy. Zároveň si jako chodci dejte pozor na to, že přednost na přechodu zde moc neplatí. Posledním dopravním prostředkem v Kolumbii je metro. To se nachází v Medellínu. Výjimkou nejsou ani speciální lanovky při cestování do hor a vyšších nadmořských výšek.
Jaká je dostupnost internetu v Kolumbii?
V Kolumbii nebudete mít s dostupností internetu žádné problémy. Bezdrátové Wifi připojení je v hotelích, lepších restauracích, internetových kavárnách, ale i v některých dálkových autobusech. Mimo města lze využívat služeb tamních mobilních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Při cestě do Bogoty počítejte minimálně s jedním mezipřistáním. Délka letu z letiště Václava Havla se pohybuje kolem 13,5 až 15 hodin.

Oblíbené hotely: Kolumbie

 • Kolumbie - Andy, káva, Karibik
  Kolumbie - Bogotá
 • od 65 059 Kč
  Sofitel Baru Calablanca Beach Resort (Baru (Halbinsel))
  Kolumbie
 • od 31 949 Kč
  Cartagena Plaza
  Kolumbie
 • od 39 879 Kč
  Caribe By Faranda (Cartagena)
  Kolumbie
 • od 37 359 Kč
  Capilla Del Mar (Bocagrande)
  Kolumbie
 • od 34 719 Kč
  Holiday Inn Cartagena Morros
  Kolumbie
 • od 43 249 Kč
  Hilton Garden Inn Santa Marta
  Kolumbie
 • od 58 449 Kč
  Sofitel Legend Santa Clara (Cartagena)
  Kolumbie
 • od 34 569 Kč
  Hampton By Hilton Cartagena
  Kolumbie
 • od 29 789 Kč
  San Martin Cartagena
  Kolumbie
 • od 33 849 Kč
  Regatta Cartagena
  Kolumbie
 • od 44 269 Kč
  Las Americas Torre Del Mar (Cartagena)
  Kolumbie