Bezpečnost v Kolumbii - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Jižní Amerika

Bezpečnost v Kolumbii

Je Kolumbie bezpečná?

S kriminalitou v Kolumbii jednoduše musíte počítat. Řada oblastí je dokonce obecně považována za nebezpečné. Hodně se to týká pohraničních lokalit a také vnitrozemí, kde operují skupiny zvané BACRIM, jež se podílejí na obchodování s drogami a přepadávají turisty. V noci se po Kolumbii raději nepochybujte, a to platí dvojnásob pro národní park Tayrona, Pasto, San Augustín, Popayan a centrum hlavního města Bogoty. To všechno jsou nebezpečné oblasti. V noci necestujte ani autobusy.

Přírodní katastrofy

V Kolumbii vás mohou překvapit maximálně drobnější zemětřesení vzniklá díky sopečným erupcím. Dalším přírodním nebezpečím jsou oblasti sužované vedry a suchem. Jiných rizik se v tomto směru pravděpodobně nemusíte obávat.

Na co si dát v Kolumbii pozor?

Buďte stále připraveni na to, že ve větších městech v opuštěnějších čtvrtích vás bude chtít vždy někdo přepadnout. Proto u sebe noste rychle dostupnou hotovost, kterou budete moci v případě nouze upotřebit, abyste se co nejlépe zbavili zloděje.

Po plážích bez lidí raději nechoďte sami a myslete na to, že řada slečen nabízejících sexuální služby je nakažených virem HIV. Nikdy od žádných neznámých občanů nepřijímejte pití nebo cigarety, protože ve všem mohou být omamné látky a jejich úmysl je jediný. Okrást vás.

Bezpečnostní situaci v Kolumbii zkrátka za žádných okolností nepodceňujte a připravte se na to, že podpora turismu zde není na té nejvyšší úrovni.

Postoj k alkoholu

Alkohol je v Kolumbii běžně dostupný. Někdy bohužel stejně, jako prostitutky a nejrůznější drogy. Alkoholické nápoje si můžete zakoupit v supermarketech nebo vyrazíte do pověstných barů, kde lze ochutnat například tamní pivo a jiné destiláty. K populárním podnikům patří v Bogotě Andrés Carne de Res a Bogota Beer Company. Ve městě Cartagena jsou to Salza Donde Fidel a Bazurto Social Club. A kdybyste zavítali do Cali, navštivte Zaperoco Bar.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Kolumbii

Edificio AB Proyectos

Calle 98 No. 9A-41

Oficina 602

110221 Bogota

Tel.: +57 1/ 742 9142

Email: bogota@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Kolumbie

  • Kolumbie - Andy, káva, Karibik
    Kolumbie - Bogotá