Očkování do Kolumbie - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Jižní Amerika

Očkování do Kolumbie

Potřebuji nějaké očkování?

Při plánování cesty do Kolumbie nemusíte řešit žádné povinné očkování. Přesto jsou tu některá doporučená, nad nimiž byste měli uvažovat, protože vás vzhledem k výskytu některých nemocí v zemi mohou ochránit. Je to například očkování proti žluté zimnici, žloutence typu A, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika v Kolumbii

Připravte se na to, že v Kolumbii se šíří nejrůznější nemoci, a to především prostřednictvím infikovaných komárů. Právě proti nim byste měli bojovat nejvíce, a to za pomoci praktických a účinných repelentů. Na jejich dostatečnou zásobu při cestě po Kolumbii rozhodně nezapomínejte. Komáři totiž mohou přenášet takové nemoci, jakými jsou zika a horečka dengue.

Lékařská péče je na kvalitnější úrovni spíše ve velkých městech, na těch menších je samozřejmě horší.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutkové vodě je lepší se vyhýbat. I když ve velkých městech budete přesvědčováni o tom, že voda je pitná, často obsahuje zvýšené látky olova a ostatních prvků, což není žádoucí. Mimo města o kvalitě vody raději ani neuvažujte. Turistům je proto doporučováno konzumovat balenou vodu, s níž mají jistotu, že se vyhnou jakýmkoliv žaludečním a střevním komplikacím.

Oblíbené hotely: Kolumbie

  • Kolumbie - Andy, káva, Karibik
    Kolumbie - Bogotá