Dovolená Malawi - zájezdy all inclusive 2023 | cKlub.cz

Nejlevnější dovolená Malawi

Nejlevnější dovolená Malawi

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Malawi: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Lilongwe
Úřední jazyk angličtina
Rozloha 118 484 km²
Oficiální měna malawijská kwacha
Hlavní náboženství křesťané a muslimové
Časové pásmo UTC+2
Podnebné pásmo subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Malawi
Počasí v Malawi je subtropické. Zároveň je časově trochu odlišné od toho, na nějž jsme zvyklí. V létě jsou v Malawi příjemné teploty kolem 24 °C až 28 °C bez jakýchkoliv srážek. Toto podnebí je určitě snesitelnější nežli v zimě. Zima v Malawi je totiž spjata s extrémními teplotami dosahujícími 31 °C
Více informací
Vízum do Malawi 2023 - jaké doklady potřebuji
Cesta do Malawi bude spojena s předložením dvou základních dokumentů. Tím prvním je bezpochyby cestovní pas. V jeho případě si zkontrolujte dostatečně dlouhou platnost, která by měla překračovat dobu, jíž budete trávit v zemi. Turistické vízum do Malawi Druhým požadovaným dokumentem bude vízum
Více informací
Očkování do Malawi
Malawi po návštěvnících nevyžaduje žádné povinné očkování. Vaše dovolená v této zemi by však měla být spjata alespoň s doporučenými očkováními, jež vás ochrání před nejčastějšími nemocemi. Je to očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, žluté zimnici, meningokoku, břišnímu tyfu a tetanu.
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Pouze výjimečně na místech, jakými jsou hotely nebo letiště. Běžně slouží americký dolar k výměně za malawijskou kwachu.
Dá se platit eurem?
Na eura se při placení moc nespoléhejte. Vezměte si je se sebou pouze pro případ výměny za malawijskou kwachu.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, angličtina je oficiálním jazykem Malawi. Počítat samozřejmě musíte s tím, že pokud vyrazíte mezi kmeny do odlehlejších oblastí, narazíte místo angličtiny spíše na národní jazyk země, kterým je čičevština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud chcete poznat opravdu všechny krásy Malawi, půjčte si automobil, ideálně s pohonem 4x4. Pak můžete vyjet v podstatě na jakékoliv místo v zemi. Pozor na to, že se jezdí vlevo. Kromě auta si můžete půjčit i celkem populární kolo nebo dáte přednost taxi službám a nemusíte se o cokoliv starat. Ty fungují jak v rámci větších měst, tak v případě delších přesunů. Jestliže při cestování po Malawi chcete ušetřit, potom jednoznačně zvítězí minibusy a autobusy. Prostřednictvím těchto dopravních spojů jsou celkem spolehlivě protnuté hlavní cestovní trasy. Tou nejdražší, avšak nejrychlejší přepravou budou vnitrostátní lety.
Jaká je dostupnost internetu v Malawi?
Pokud se budete pohybovat ve velkých městech, máte možnost využít internetu na hotelu nebo v některé z internetových kaváren. Mimo města je lepší spoléhat se na služby tamních operátorů a jejich datových balíčků. I v jejich případě však nemusí být pokrytí stoprocentní.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Délka letu z letiště Václava Havla do Malawi trvá přibližně 17 – 19 hodin letu.