Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Časté otázky cestovatelů do Malawi

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Pouze výjimečně na místech, jakými jsou hotely nebo letiště. Běžně slouží americký dolar k výměně za malawijskou kwachu.
Dá se platit eurem?
Na eura se při placení moc nespoléhejte. Vezměte si je se sebou pouze pro případ výměny za malawijskou kwachu.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, angličtina je oficiálním jazykem Malawi. Počítat samozřejmě musíte s tím, že pokud vyrazíte mezi kmeny do odlehlejších oblastí, narazíte místo angličtiny spíše na národní jazyk země, kterým je čičevština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud chcete poznat opravdu všechny krásy Malawi, půjčte si automobil, ideálně s pohonem 4x4. Pak můžete vyjet v podstatě na jakékoliv místo v zemi. Pozor na to, že se jezdí vlevo. Kromě auta si můžete půjčit i celkem populární kolo nebo dáte přednost taxi službám a nemusíte se o cokoliv starat. Ty fungují jak v rámci větších měst, tak v případě delších přesunů. Jestliže při cestování po Malawi chcete ušetřit, potom jednoznačně zvítězí minibusy a autobusy. Prostřednictvím těchto dopravních spojů jsou celkem spolehlivě protnuté hlavní cestovní trasy. Tou nejdražší, avšak nejrychlejší přepravou budou vnitrostátní lety.
Jaká je dostupnost internetu v Malawi?
Pokud se budete pohybovat ve velkých městech, máte možnost využít internetu na hotelu nebo v některé z internetových kaváren. Mimo města je lepší spoléhat se na služby tamních operátorů a jejich datových balíčků. I v jejich případě však nemusí být pokrytí stoprocentní.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Délka letu z letiště Václava Havla do Malawi trvá přibližně 17 – 19 hodin letu.

Oblíbené hotely: Malawi

    Nenalezeny žádné záznamy.