Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Malawi: průvodce

13°C
Aktuálně
19°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
MW flag

Malawi

Hodnocení průvodce: 8.9

Malawi je velkolepou zemí jihovýchodní Afriky, a to nikoliv svou velikostí, ale rozmanitostí. Tato země skrývá od každého kousek, a proto se stává pomyslným klenotem všech náročných turistů. Geografická pestrost promítající se do toho nejmenšího detailu zaujme naprosto každého. Pokud k tomu ještě přidáte přívětivost tamních obyvatel, jde o dokonalou harmonii. Dovolená v Malawi bude především o exotické divočině nabývající několika podob. Díky tomu se budete moci věnovat nejrůznějším aktivitám, ať už půjde o ty vodní nebo suchozemské. Malawi se pro vás stane takovou malou uzavřenou rezervací, kterou se vyplatí poznat do hloubky, protože teprve pak na vás zanechá onu nesmazatelnou stopu.

Geograficky je země naprosto dokonalá. Mísí totiž různé oblasti, z nichž každá přináší něco trochu jiného. Je to například Velká příkopová propadlina, náhorní plošina Nyika Plateau, pohoří Shire Highlands. Mimochodem, nejvyšší horou Malawi je Sapitwa s výškou 3 002 metrů nad mořem. V Malawi objevíte i spoustu významných vodních toků. Největší řekou je Shire a největším jezerem Malawi. To je vůbec třetí největší jezero celé Afriky. Tyto faktory jsou zárukou toho, že v Malawi prožijete vše od romantiky, až po dobrodružství.

Co navštívit v Malawi

Mapa Malawi doslova vybízí k realizaci nejrůznějších aktivit. Spoustě činnostem se můžete věnovat u největšího jezera Malawi. Hodně oblíbený je samozřejmě rybolov a potápění. Vyzkoušet můžete i kajak, na kterém si projedete ta nejzajímavější zákoutí. Pokud se vydáte na trh nebo do centra velkoměst, čeká na vás kulturní zážitek se vším všudy. To ostatně dokazuje i pestrý noční život ve stylu tamních lidí. Hodně oblíbené jsou túry na libovolná místa, od čajových plantáží až po přírodní parky.

Typickým příkladem je národní park Liwonde a národní park Nyika. Vyjet můžete i do hlavního města země Lilongwe, kde se mimochodem nachází Lilongwe Wildlife Centre, což je domov spousty opuštěných a zachráněných zvířat z Malawi. Pokud toužíte po skutečném treku, pak neodmítejte výzvu v podobě pohoří Mulanje, jehož předností je právě nejvyšší hora Sapitwa. Poznat můžete i jednotlivé části jezera Malawi. Například ostrov Likoma nacházející se uprostřed, na němž je katedrála svatého Petra. Oblíbený je také Mys Maclear, jež využijí především vyznavači podvodního světa.

Místní kuchyně

Kuchyně v Malawi si zakládá na tradičnosti a rozmanitosti. Setkat se můžete s takovými ingrediencemi, jakými jsou kukuřičná a čiroková mouka, dýně, fazole, brambory, cukr a maso. Nejčastěji je to hovězí a jehněčí. Vzhledem k velkému jezeru Malawi samozřejmě není nouze ani o dostatek sladkovodních ryb a podobných živočichů. Mezi tradiční pokrmy patří například Usipa, což je ryba podobající se sardince, Mpasa v podání lososovité ryby, ale také Nsima neboli příloha z kukuřičné mouky. K tomu si můžete dát přílohu ve formě salátu z rajčat Kachumbari nebo fermentovaný nápoj z čiroku a prosa. Tomu se říká Thobwa. Na ulicích jsou běžné grilované kousky masa, kukuřičné placky a mnohé dalších pochutiny vytvořené z ingrediencí vypěstovaných na plantážích.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Malawi

    Nenalezeny žádné záznamy.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce