Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Bezpečnost v Malawi

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Malawi bezpečné?

Malawi je pomyslným srdcem afrického kontinentu, což dokazuje i ve své zmírněné kriminalitě. Na tu narazíte spíše výjimečně, a to se ještě musíte pohybovat po větších městech. V nich buďte raději trochu ostražití, protože může docházet k drobnějším krádežím. Pozor si dávejte především na svoje cennosti, osobní doklady a hotovost. Nikdy si tyto věci nenechávejte pohromadě na jednom místě.

Přírodní katastrofy

Při cestování po Malawi se nemusíte obávat žádných přírodních katastrof. Nic takového v zemi rozhodně nehrozí.

Na co si dát v Malawi pozor?

Obyvatelé Malawi jsou velice otevření a přátelští. Obezřetnější byste měli být pouze v oblastech, kde místní vyznávají muslimské náboženství. Pak je vhodné dodržovat náležitosti spjaté s tímto vyznáním. Například ženy musí být dostatečně zahaleny – kolena a ramena.

Pozor byste si měli dát i na volně se pohybující divoká zvířata, mezi kterými samozřejmě mohou být také predátoři. Týká se to hlavně některých stanovišť a kempů bez oplocení. V tomto směru se snažte dodržovat rad místních lidí.

Postoj k alkoholu

Alkohol je v Malawi dostupný. Zakoupit jej můžete v některých obchodech, ale také v barech a podobných podnicích. Tam lze koupit nejenom pivo a víno, ale také tvrdší alkohol, včetně mezinárodních značek. Oblíbené je například pivo Carlsberg.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky

Lusaka 4 Twin Palm

Kabulonga, Lusaka

Tel.: +260 211 269 878

Email: lusaka@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Malawi

    Nenalezeny žádné záznamy.