Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Nejlevnější dovolená Norsko - Bergen

Nejlevnější dovolená Norsko - Bergen

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Bergen: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Oslo
Úřední jazyk norština
Rozloha 385 203 km²
Oficiální měna norská koruna
Hlavní náboženství luteráni
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné a subpolární
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí v Norsku
Počasí v Norsku
V rámci počasí v Norsku je třeba oddělovat jižní a severní část země. Právě Golfský proud má celkem značný vliv na teploty v létě a v zimě. Pokud se do Norska vydáte v létě, na jihu vás čekají průměrné teploty kolem 20 °C až 25 °C, naopak na severu se budou pohybovat jen v rozmezí 13 °C až 15 °C. Ne
Více informací
Vízum do Norska 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Norska 2024 - jaké doklady potřebuji
Norsko je součástí Evropské unie, takže z toho plyne jedna zásadní výhoda pro české turisty. Do země máte možnost vycestovat nejenom s cestovním pasem, ale postačí vám také jen občanský průkaz. U obou je samozřejmě nutností platnost po celou dobu pobytu. Do Norska bez víza Právě vlivem členstv
Více informací
Očkování do Norska
Očkování do Norska
Už dlouhodobě není vyžadováno žádné povinné očkování v rámci dovolené v Norsku. Jen pokud byste chtěli být opravdu důslední, je doporučeno základní očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B a tetanu, kterým by měl disponovat pravděpodobně každý občan. Zdravotní rizika v Norsku V Norsku
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americkým dolarem zaplatíte v Norsku těžko. Vyměnit si jej však můžete v některé z tamních směnáren za místní měnu, kterou je norská koruna.
Dá se platit eurem?
Na některých omezených místech za vybrané služby možná ano, ale raději se na to nespoléhejte. Pokud sebou v zemi máte eura, vyměňte si je raději za norskou korunu, se kterou zaplatíte kdekoliv.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, anglicky se v Norsku domluvíte na spoustě místech a mnohdy i na velice dobré úrovni. Angličtina je totiž považována za tzv. druhý neoficiální jazyk v zemi.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Jestliže si chcete vychutnat kouzlo Norska bez jakéhokoliv omezování, vydejte se do této země vlastním automobilem. Popřípadě si jej vypůjčte až na místě. Počítejte však s trochu vyššími náklady. Silnice jsou v dobrém stavu a nic vás nebude omezovat. Snad jen větší cena za litr benzínu. Alternativou automobilu je autobusová a železniční doprava. Obě dvě jsou poměrně rozšířené. Mimochodem Norsko se pyšní nejkrásnější a nejpozoruhodnější železnicí v Evropě, a možná i na světě. Cestovat budete jedinečnými a obdivuhodnými zákoutími této země. Autobusy vás navíc dovezou i do odlehlejších oblastí, minimálně do často navštěvovaných lokalit. Pokud chcete cestovat opravdu rychle a neradi se zdržujete, připlaťte si za leteckou přepravu, která funguje v rámci tří norských zón. Počítat samozřejmě musíte s vyššími výdaji.
Jaká je dostupnost internetu v Norsku?
V Norsku není s připojením k internetu žádný problém. Dostanete se k němu stejně, jako v jakékoliv jiné civilizované zemi. To znamená na letištích, v hotelích, vybraných restauracích, kavárnách a na podobných místech. Mimo velká města si vystačíte se svým datovým balíčkem od českého operátora. Data čerpáte za stejnou cenu, jako v ČR.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Cesta do Norska zabere letadlem asi 1 hodinu.