Dovolená Panama Panama - zájezdy all inclusive 2024 | cKlub.cz

Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Panama - Panama

Nejlevnější dovolená Panama - Panama

od 34 990 Kč
Panama - Panama
28. 2. 2024 - 9. 3. 2024 (10 dní)
od 34 990 Kč
28. 2. 2024 - 9. 3. 2024 (10 dní)
od 34 990 Kč

Dovolená Panama: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Ciudad de Panama (Panama City)
Úřední jazyk španělština
Rozloha 75 517 km²
Oficiální měna balboa, ale v podstatě americká dolar
Hlavní náboženství římskokatolické asi 85 %, protestantské asi 15 %
Časové pásmo UTC -5
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Panamě
Počasí je zde slunné a velmi teplé, nacházíte se v tropickém pásmu. Například v Colónu, druhém největším městě se stabilně teploty pohybují kolem 30 °C, v letních měsících se vyšplhají i výše nad třicítku, noční jsou o cca 5-6 °C nižší. Nejlepší je vyrazit do Panamy v období leden-březen, kdy máte d
Více informací
Vízum do Panamy 2024 - jaké doklady potřebuji
Máte-li český pas, který platí minimálně 6 měsíců, můžete bez obav vyrazit do Panamské republiky a pobývat tam až po dobu 90 dnů bez víza. Podmínkou je, že nejedete do Panamy za účelem výdělečné činnosti. Po 90 dnech musíte ze země vycestovat. Při vstupu do země si ale nezapomeňte vyžádat vstupní ra
Více informací
Očkování do Panamy
Do Panamy se nevyžadují žádná zvláštní očkování, tím ale není řečeno, že dobré vyrazit na cesty bez jakékoli ochrany. Doporučuje se před cestou očkování na žlutou zimnici, která se v Panamě endemicky může vyskytnout. Dále je vhodné i očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a tetanu. Tato
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Ano, naprosto bez potíží. Americký dolar je tu druhou nejrozšířenější měnou. Pozor ale na to, že někteří prodejci nechtějí brát bankovky v hodnotě 50 a 100 USD, bojí se totiž falšování. Také vám takto velké bankovky nikde nerozmění. Proto si při výměně peněz žádejte menší bankovky.
Dá se platit eurem?
Ne. Euro je v Panamě navíc poměrně obtížně směnitelné. Sice se dá vyměnit v některých bankách jako například Banco Nacional de Panamá, jenže kurz je velice nevýhodný. Proto se nedoporučuje si do Panamy vozit nějaká eura.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky mluvící lidi zde potkáte, ale nelze se na to 100 % spoléhat. Vyhráno máte naopak v případě, že mluvíte španělsky. Naučit se alespoň pár základních frází ve španělštině se proto určitě vyplatí, můžete se tak dohovořit například i s indiány. Jinak se ale anglicky domluvíte.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Narazíte zde sice na vybudovanou silniční síť, ale najdete zde jen tři úseky silnice, která má celkem čtyři jízdní pruhy, a sice Panamá-letiště, cca 200 km dlouhá Panamerická silnice směřující na jih země a dále do Kostariky a potom 30 km dlouhý úsek Panama-Colón. Místní silnice naproti tomu nejsou v příliš dobrém stavu. Najdete tu ale dost autopůjčoven. Mezi Ciudad de Panamá a Colónem vede železnice, kde cca 7-8 krát denně jezdí vlaky, vlastně kopíruje trasu kolem Panamského průplavu, jednosměrná cesta stojí 25 dolarů. Můžete také využít síť místních autobusových linek, která je poměrně dobrá a není ani drahá, třeba cesta z Ciudad de Panamá do Colónu je za 3,5 dolaru. Do nepřístupných oblastí je možné se dostat také lodí. Kromě toho tu fungují i soukromé letecké společnosti. Většinou ale není problém se kamkoli dostat, trochu horší dostupnost má snad jedině provincie Darién a potom Guna Yala. V hlavním městě jsou běžné sazby za taxík 3-6 dolarů.
Jaká je dostupnost internetu v Panamě?
Přístup k internetu zde je. V hotelích a hostelech a stejně tak v řadě restaurací je obvykle k dispozici Wi-Fi. Ve středních a větších městech je hodně internetových kaváren. Místní mobilní sítě tu mají dobré pokrytí, ovšem mimo oblastí džungle. Jejich ceny za mezinárodní hovory a sms jsou srovnatelné s našimi. Všude najdete elektrickou síť s napětím 110 V včetně zásuvek určených pro ploché konektory. Pro běžné spotřebiče se tedy neobejdete bez redukce.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Letadlem se z Prahy do panamské metropole Ciudad de Panamá dostanete za nejkratší dobu 14 hodin a 45 minut s jedním mezipřistáním v Paříži.