Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Rusko Moskva 2024

Nejlevnější dovolená Rusko Moskva 2024

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Moskva: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Moskva
Úřední jazyk ruština
Rozloha 17 100 000 km²
Oficiální měna ruský rubl
Hlavní náboženství křesťanství
Časové pásmo od UTC+2 do UTC-12
Podnebné pásmo polární, subpolární a mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí v Rusku
Počasí v Rusku
Počasí v Rusku je rozdílné především díky velké rozloze této země. Povětšinou jde však o mírný podnebným pás. Je zcela logické, že jih a střed země bývají teplejší, kdežto sever je mnohem chladnější. Typickým příkladem je Sibiř, kde je chladné a mrazivé počasí v podstatě po celý rok. Díky místnímu k
Více informací
Vízum do Ruska 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Ruska 2024 - jaké doklady potřebuji
Abyste mohli vstoupit na území Ruské federace, potřebujete dva důležité doklady. Tím prvním je samozřejmě cestovní pas. V jeho případě si hlídejte platnost, neboť musí být platný alespoň 6 měsíců po ukočení pobytu v Rusku. Tím druhým je vízum. To může nabývat nejrůznějších podob od těch diplomatický
Více informací
Očkování do Ruska
Očkování do Ruska
Rusko není spojeno s žádným povinným očkováním, takže v tomto směru si nemusíte ničím lámat hlavu. Vzhledem k tomu, že v Ruské federaci se nesetkáte s příliš odlišnými onemocněními nežli v České republice, můžete využít maximálně doporučených očkování. Mezi ně patří například tetanus, žloutenka typu
Více informací

Dovolená v Moskvě

Poznejte bohatou historii a spoustu památek hlavního města Ruska na vlastní kůži. Zájezd od Moskvy vám to umožní v plné míře. Co byste řekli výletu na Rudé náměstí, návštěvě chrámu Nanebevzetí Panny Marie, vítěznému oblouku nebo věhlasnému obchodnímu domu GUM? Dovolená v Moskvě může nabývat spousty podob a je pouze na vás, jakou si ji uděláte. Historických skvostů je zde více než dost, a to včetně těch moderních. Opomíjeno pochopitelně nemůžete ani na zelené plochy, tradiční pokrmy a místní tradice a zábavu.

Vyberte si ubytování v Moskvě, které může být doplněno o polopenzi, plnou penzi nebo all inclusive. Okuste Moskva-City na vlastní kůži a užijte si nočního pohledu na památník Velké vlastenecké války. Tohle všechno a mnohé další přináší nejlevnější dovolená v Moskvě, kterou lze nyní zakoupit za skvělé ceny.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americké dolary jsou přijímány pouze na vybraných místech, jako jsou letiště a podobně. Jinde s nimi nezaplatíte.
Dá se platit eurem?
Stejný model, jako u amerického dolaru. Eura lze využít jen výjimečně a je lepší směna na ruský rubl.
Dá se domluvit anglicky?
S angličtinou pochodíte především na turisticky vyhledávaných místech, jakými jsou hotely, restaurace, letiště a podobně. A to především ve větších městech. V odlehlejších lokalitách musíte spoléhat na ruštinu, popřípadě na její úpravu v jednotlivých autonomních oblastech Ruska.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k tomu, s jak velkými plochami je Rusko spojeno, je při delších vzdálenostech nejrychlejší a nejpohodlnější letadlo. K dispozici je hned několik leteckých společností. Levnější alternativou se vám pak stanou dálkové vlaky, které jsou obvykle využívány hlavně na kratší trasy, kde mají přednost příměstské linky. Pravděpodobně nejlevnějším druhem dopravy budou autobusy, kde je nízká cena spojena s horší kvalitou pohodlí. Pokud jde o dopravu ve městech, pak hodně vedou maršrutky neboli osobní dodávky ve formě taxi. Dále jsou to klasické taxi služby, městská hromadná doprava a možnost vypůjčení automobilu. Pakliže se rozhodnete pro poslední zmíněnou variantu, dávejte si pozor na trochu náročnější provoz, protože lidé v menších městech se dodržováním pravidel silničního provozu moc nezaobírají a na silnicích můžete potkat nejrůznější úpravy vozů.
Jaká je dostupnost internetu v Rusku?
K bezdrátovému Wifi internetu se dostanete hlavně na letištích, v hotelích nebo restauracích. Velice praktické se jeví pořízení některého z datových tarifů místních operátorů, protože ceny jsou hodně přijatelné. Hlídat byste si však měli roamingové služby těchto poskytovatelů, protože ty jsou aplikovány i v rámci Ruska, a to kvůli jeho velké rozloze.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Bez mezipřistání se do Ruska dopravíte zhruba za 2,5 až 4 hodiny podle toho, kam letíte.