Rusko - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Evropa

Rusko: průvodce

8°C
Aktuálně
4°C
Průměrně

Rusko

Hodnocení průvodce: 9.4

Největší země světa je sbírkou nejrůznějších cestovatelských klenotů. Na jedné straně je to obrovské umělecké bohatství, na té druhé zase historická města a překrásné krajiny. Třpytivé paláce jdou v kontrastu s národními poklady Ruska. Při projíždění zemí okusíte charakterově odlišná území, jež na vás dýchnou minulostí, politickou energií, ale hlavně vstřícností a pohostinností místních obyvatel. Okusit lze nejenom městskou tvář Ruska, ale také tu venkovskou, kde převládají ohromující scenérie, výhledy a ryzí příroda. Rusko vás své klady představí i mimo vyšlapané cesty a postará se o nevídaný zážitek z cestování. Ten může být na různých místech ovlivněn i syrovostí země, což jednoduše patří k objevování Ruska.

Díky své velikosti sousedí Rusko se třemi oceány – Atlantický oceán, Severní ledový oceán a Tichý oceán. Z geografického hlediska je Rusko velice rozmanitou destinací a vedle rovinatého reliéfu dokáže nabídnout i ten hornatý. Mezi nepřehlédnutelná místa Ruska patří Sibiř, Ural, Kavkaz, Západosibiřská rovina, ale také horské pásmo Sajan. Vedle nížiny Altaj jsou nedílnou součástí Ruska i významné řeky Irtyš, Jenisej a Ob. Zapomenout bychom neměli ani na Volhu. Rusko je zkrátka zárukou rozmanitosti a každý cestovatel si zde najde to své.

Průvodce pro oblíbené destinace: Rusko

Co navštívit v Rusku

Mapa Ruska skrývá spoustu překrásných lokalit vybízejících k nejrůznějším aktivitám. Jednou z možných variant je městská turistika spojená s kulturou a historií. Pokud vám města nic neříkají, vyrazte na Transsibiřskou magistrálu, začněte putovat po venkově a poddejte se extrémní turistice. Ta má v Rusku rozhodně zelenou. Kapitolou samou o sobě může být poznávání přírodních krás země, jichž je bezpochyby více než dost.

Je to například přírodní úkaz Kurská kosa nebo jezero Bajkal. Vydat se můžete na nestarší pohoří světa, kterým je Ural. Spoustu krásného najdete i ve významných městech Ruska, mezi něž se rozhodně řadí Novgorod, Vladivostok a v neposlední řadě i Moskva. Tam lze obdivovat například Rudé náměstí, Moskevský Kreml, Chrám Vasila Blaženého, Leninovo mauzoleum a Chrám Nanebevzetí Panny Marie. Za zmínku stojí i Chrám Kristova Vzkříšení v Petrohradu.

Místní kuchyně

Ruská kuchyně je spojena především s místními surovinami. Rusové obvykle konzumují to, co si sami vypěstují. Na talířích proto často najdete zeleninu, ryby, vepřové a hovězí maso, ale také houby, chléb a okurky. Mezi tradiční pokrmy patří rozhodně Boršč, což je známá polévka v ruském podání s hovězím masem a kousky řepy. Ochutnat můžete Šči neboli kyselou zeleninovou polévku. Dále je to Soljanka a palačinky v podobě Bliny. Hovězí nudličky s žampiony, cibulí a smetanou jsou označovány jako hovězí Stroganoff. Pokud máte rádi kebab, vyzkoušejte ruskou verzi Šašlik nebo si dejte pirohy a knedlíky z tenkého těsta zvané Pelmeni. Možná se tomu budete divit, ale hodně vyhledávaný je také kaviár, který není jen výsadou bohatých, ale mezi místními velice běžnou surovinou.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Rusko

 • Maxima Irbis
  Rusko - Moskva
 • Hotel Cosmos, Moskva
  Rusko - Moskva
 • Dostoevsky
  Rusko - Petrohrad
 • Helvetia
  Rusko - Petrohrad
 • National, A Luxury Collection Hotel
  Rusko - Moskva
 • Astoria
  Rusko - Petrohrad
 • Ararat Park Hyatt Moscow
  Rusko - Moskva
 • Intercontinental Moscow Tverskaya
  Rusko - Moskva
 • Radisson Sas Royal
  Rusko - Petrohrad
 • Hotel Golden Ring, Rusko-Moskva
  Rusko - Moskva
 • Park Inn by Radisson Pribaltiskaya, Rusko-Petrohrad
  Rusko - Petrohrad
 • Savoy
  Rusko - Moskva

Evropa - další destinace

9.4Výjimečné
8.5Skvělé
9.3Výjimečné
8.3Skvělé
Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina: průvodce
9.7Výjimečné
8.5Skvělé