Evropa

Průvodce pro Rusko

14°C
Aktuálně
4°C
Průměrně

Rusko

Hodnocení průvodce: 9.4

Největší země světa je sbírkou nejrůznějších cestovatelských klenotů. Na jedné straně je to obrovské umělecké bohatství, na té druhé zase historická města a překrásné krajiny. Třpytivé paláce jdou v kontrastu s národními poklady Ruska. Při projíždění zemí okusíte charakterově odlišná území, jež na vás dýchnou minulostí, politickou energií, ale hlavně vstřícnost&ia

Největší země světa je sbírkou nejrůznějších cestovatelských klenotů. Na jedné straně je to obrovské umělecké bohatství, na té druhé zase historická města a překrásné krajiny. Třpytivé paláce jdou v kontrastu s národními poklady Ruska. Při projíždění zemí okusíte charakterově odlišná území, jež na vás dýchnou minulostí, politickou energií, ale hlavně vstřícností a pohostinností místních obyvatel. Okusit lze nejenom městskou tvář Ruska, ale také tu venkovskou, kde převládají ohromující scenérie, výhledy a ryzí příroda. Rusko vás své klady představí i mimo vyšlapané cesty a postará se o nevídaný zážitek z cestování. Ten může být na různých místech ovlivněn i syrovostí země, což jednoduše patří k objevování Ruska.

Díky své velikosti sousedí Rusko se třemi oceány – Atlantický oceán, Severní ledový oceán a Tichý oceán. Z geografického hlediska je Rusko velice rozmanitou destinací a vedle rovinatého reliéfu dokáže nabídnout i ten hornatý. Mezi nepřehlédnutelná místa Ruska patří Sibiř, Ural, Kavkaz, Západosibiřská rovina, ale také horské pásmo Sajan. Vedle nížiny Altaj jsou nedílnou součástí Ruska i významné řeky Irtyš, Jenisej a Ob. Zapomenout bychom neměli ani na Volhu. Rusko je zkrátka zárukou rozmanitosti a každý cestovatel si zde najde to své.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Moskva
Úřední jazyk ruština
Rozloha 17 100 000 km²
Oficiální měna ruský rubl
Hlavní náboženství křesťanství
Časové pásmo od UTC+2 do UTC-12
Podnebné pásmo polární, subpolární a mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano

Co lze dělat v Rusku

Mapa Ruska skrývá spoustu překrásných lokalit vybízejících k nejrůznějším aktivitám. Jednou z možných variant je městská turistika spojená s kulturou a historií. Pokud vám města nic neříkají, vyrazte na Transsibiřskou magistrálu, začněte putovat po venkově a poddejte se extrémní turistice. Ta má v Rusku rozhodně zelenou. Kapitolou samou o sobě může být poznávání přírodních krás země, jichž je bezpochyby více než dost.

Je to například přírodní úkaz Kurská kosa nebo jezero Bajkal. Vydat se můžete na nestarší pohoří světa, kterým je Ural. Spoustu krásného najdete i ve významných městech Ruska, mezi něž se rozhodně řadí Novgorod, Vladivostok a v neposlední řadě i Moskva. Tam lze obdivovat například Rudé náměstí, Moskevský Kreml, Chrám Vasila Blaženého, Leninovo mauzoleum a Chrám Nanebevzetí Panny Marie. Za zmínku stojí i Chrám Kristova Vzkříšení v Petrohradu.

Místní kuchyně

Ruská kuchyně je spojena především s místními surovinami. Rusové obvykle konzumují to, co si sami vypěstují. Na talířích proto často najdete zeleninu, ryby, vepřové a hovězí maso, ale také houby, chléb a okurky. Mezi tradiční pokrmy patří rozhodně Boršč, což je známá polévka v ruském podání s hovězím masem a kousky řepy. Ochutnat můžete Šči neboli kyselou zeleninovou polévku. Dále je to Soljanka a palačinky v podobě Bliny. Hovězí nudličky s žampiony, cibulí a smetanou jsou označovány jako hovězí Stroganoff. Pokud máte rádi kebab, vyzkoušejte ruskou verzi Šašlik nebo si dejte pirohy a knedlíky z tenkého těsta zvané Pelmeni. Možná se tomu budete divit, ale hodně vyhledávaný je také kaviár, který není jen výsadou bohatých, ale mezi místními velice běžnou surovinou.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Rusko

 • od 5 395 Kč
  9,4Výjimečné
  Costa Magica
  Rusko
 • 9,4Výjimečné
  Ibis Paveletskaya
  Rusko - Moskva
 • od 12 690 Kč
  7,7Dobré
  Petro Palace
  Rusko - Petrohrad
 • od 13 389 Kč
  Maxima Irbis
  Rusko - Moskva
 • od 12 633 Kč
  Hotel Cosmos, Moskva
  Rusko - Moskva
 • od 11 090 Kč
  Dostoevsky
  Rusko - Petrohrad
 • od 12 390 Kč
  Helvetia De Luxe
  Rusko - Petrohrad
 • od 23 590 Kč
  National, A Luxury Collection Hotel, Moscow
  Rusko - Moskva
 • od 17 990 Kč
  Astoria
  Rusko - Petrohrad
 • od 23 590 Kč
  Ararat Park Hyatt Moscow
  Rusko - Moskva
 • od 18 890 Kč
  Intercontinental Moscow - Tverskaya
  Rusko - Moskva
 • od 14 690 Kč
  Radisson Royal St.petersburg
  Rusko - Petrohrad

Evropa - další destinace

9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné
8.6Skvělé
9Výjimečné
8.6Skvělé