Dovolená Rusko - zájezdy all inclusive 2023 | cKlub.cz

Nejlevnější dovolená Rusko 2023

Nejlevnější dovolená Rusko 2023

od 8 680 Kč
Rusko
1. 10. 2023 - 8. 10. 2023 (8 dní) -6 %
Plná penze
od 52 310 Kč
8. 10. 2023 - 15. 10. 2023 (8 dní)
Plná penze
od 85 120 Kč
15. 10. 2023 - 22. 10. 2023 (8 dní)
Plná penze
od 25 420 Kč
Zobrazit další termíny (46)

Dovolená Rusko: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Moskva
Úřední jazyk ruština
Rozloha 17 100 000 km²
Oficiální měna ruský rubl
Hlavní náboženství křesťanství
Časové pásmo od UTC+2 do UTC-12
Podnebné pásmo polární, subpolární a mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí v Rusku
Počasí v Rusku je rozdílné především díky velké rozloze této země. Povětšinou jde však o mírný podnebným pás. Je zcela logické, že jih a střed země bývají teplejší, kdežto sever je mnohem chladnější. Typickým příkladem je Sibiř, kde je chladné a mrazivé počasí v podstatě po celý rok. Díky místnímu k
Více informací
Vízum do Ruska 2023 - jaké doklady potřebuji
Abyste mohli vstoupit na území Ruské federace, potřebujete dva důležité doklady. Tím prvním je samozřejmě cestovní pas. V jeho případě si hlídejte platnost, neboť musí být platný alespoň 6 měsíců po ukočení pobytu v Rusku. Tím druhým je vízum. To může nabývat nejrůznějších podob od těch diplomatický
Více informací
Očkování do Ruska
Rusko není spojeno s žádným povinným očkováním, takže v tomto směru si nemusíte ničím lámat hlavu. Vzhledem k tomu, že v Ruské federaci se nesetkáte s příliš odlišnými onemocněními nežli v České republice, můžete využít maximálně doporučených očkování. Mezi ně patří například tetanus, žloutenka typu
Více informací

Dovolená v Rusku

Zájezdy do Rusku jsou pro evropské turisty čím dál oblíbenější. Přispívají k tomu především neomezené možnosti z pohledu poznávání tak velké a rozlehlé země. Stačí si vybrat vhodné ubytování v Rusku a pak už vám nic nebrání v objevování přilehlého okolí. Typickými příklady jsou města Moskva a Petrohrad. Ty jsou studnicí překrásných historických staveb, tradic a neomezených možností. V rámci dovolené v Rusku si pochopitelně pochutnáte i na místních lahůdkách, ať už v rámci polopenze nebo all inclusive.

Vyberte si nejlevnější dovolenou v Rusku a zavítejte také mimo velká města, kde na vás čekají kulturní zážitky, tradice a zcela jiný svět. Podlehněte turistickému lákadlu v podání Ruské federace a poznejte největší stát světa. Zájezd do Ruska je dnes dostupnou záležitostí a příslibem spousty jedinečných zážitků se vším všudy.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americké dolary jsou přijímány pouze na vybraných místech, jako jsou letiště a podobně. Jinde s nimi nezaplatíte.
Dá se platit eurem?
Stejný model, jako u amerického dolaru. Eura lze využít jen výjimečně a je lepší směna na ruský rubl.
Dá se domluvit anglicky?
S angličtinou pochodíte především na turisticky vyhledávaných místech, jakými jsou hotely, restaurace, letiště a podobně. A to především ve větších městech. V odlehlejších lokalitách musíte spoléhat na ruštinu, popřípadě na její úpravu v jednotlivých autonomních oblastech Ruska.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k tomu, s jak velkými plochami je Rusko spojeno, je při delších vzdálenostech nejrychlejší a nejpohodlnější letadlo. K dispozici je hned několik leteckých společností. Levnější alternativou se vám pak stanou dálkové vlaky, které jsou obvykle využívány hlavně na kratší trasy, kde mají přednost příměstské linky. Pravděpodobně nejlevnějším druhem dopravy budou autobusy, kde je nízká cena spojena s horší kvalitou pohodlí. Pokud jde o dopravu ve městech, pak hodně vedou maršrutky neboli osobní dodávky ve formě taxi. Dále jsou to klasické taxi služby, městská hromadná doprava a možnost vypůjčení automobilu. Pakliže se rozhodnete pro poslední zmíněnou variantu, dávejte si pozor na trochu náročnější provoz, protože lidé v menších městech se dodržováním pravidel silničního provozu moc nezaobírají a na silnicích můžete potkat nejrůznější úpravy vozů.
Jaká je dostupnost internetu v Rusku?
K bezdrátovému Wifi internetu se dostanete hlavně na letištích, v hotelích nebo restauracích. Velice praktické se jeví pořízení některého z datových tarifů místních operátorů, protože ceny jsou hodně přijatelné. Hlídat byste si však měli roamingové služby těchto poskytovatelů, protože ty jsou aplikovány i v rámci Ruska, a to kvůli jeho velké rozloze.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Bez mezipřistání se do Ruska dopravíte zhruba za 2,5 až 4 hodiny podle toho, kam letíte.