Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Senegal - Senegal

Nejlevnější dovolená Senegal - Senegal

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Senegal: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Dakar
Úřední jazyk francouzština
Rozloha 196 712 km²
Oficiální měna západoafrický frank
Hlavní náboženství muslimské
Časové pásmo UTC+0
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Senegalu
Počasí v Senegalu je s přihlédnutím k situování země tropické. Velké celoroční teploty, hodně slunka a také nevlídné období dešťů. To přichází právě v letní sezóně, kdy se maximální teploty mohou šplhat až ke 40 °C. Když si k tomu přidáte ještě hodně deště, výsledkem bude spousta vlhkosti. Toto obdo
Více informací
Vízum do Senegalu 2024 - jaké doklady potřebuji
Svoji cestu do Senegalu započněte tím, že si nejprve zkontrolujete platnost svého cestovního pasu. Ten je totiž nepostradatelným cestovním dokladem do země. Pozor si dejte na to, že do Senegalu potřebujete cestovní pas s biometrickými údaji. Velkou roli hraje také jeho platnost, která by měla být al
Více informací
Očkování do Senegalu
Vzhledem k tomu, že Senegal je ryze tropickou zemí a často se zde od června do listopadu vyskytuje malárie, určitě byste neměli podceňovat vybrané druhy očkování, i když nejsou povinná. Základem by měla být antimalarika, očkování proti žluté zimnici, žloutence typu A, žloutence typu B a meningokokov
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americkým dolarem zaplatíte výjimečně a pouze na určitých místech. Raději jej směňte za západoafrický frank, se kterým můžete platit všude.
Dá se platit eurem?
S eurem je to podobné, jako s americkým dolarem. Zaplatíte s ním výjimečně a jenom za něco, proto je doporučována směna za západoafrický frank.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtinu upotřebíte hlavně ve velkých městech a v turisticky vyhledávanějších oblastech. Setkat se můžete s různou úrovní angličtiny. V odlehlejších lokalitách převládá buď francouzština nebo místní jazyky, jakými jsou jola, wolofština, mandinka a pulaar.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Cestování po Senegalu lze řešit několika způsoby. Tím nejlevnějším dopravním prostředkem budou s největší pravděpodobností autobusy. Velice oblíbené jsou i minibusy. Pro střední a delší trasy naprosto ideální řešení. U některých přepravců je však třeba rezervovat si místenku před odjezdem. V hlavním městě funguje DDD neboli Dakar Dem Dikk, což jsou poměrně komfortní městské autobusy. Vydat se můžete i cestou taxi služeb, které však bývají v zemi trochu dražší. Pokud máte dostatek peněz, můžete se spolehnout na leteckou vnitrostátní přepravu. V rámci železnice pochodíte jen v několika trasách, protože v zemi není tak rozšířená. V oblasti moře lze praktikovat lodní dopravu, kde fungují i motorové pirogy. Poslední možností je pronájem automobilu, který však vyjde na poměrně dost peněz. U hlavních silničních tahů nebudete mít problém s jejich sjízdností, protože mají lepší asfaltový povrch. Horší to bude se silnicemi vedlejšími, které bývají v období dešťů plné bláta a někdy jsou dokonce i nesjízdné. Když si budete půjčovat automobil, využijte vozy 4x4.
Jaká je dostupnost internetu v Senegalu?
K internetu se dostanete spíše na hotelích a v internetových kavárnách. Někdy je dostupný i v turisty vyhledávaných oblastech. Mimo města jej řešte nejlépe za pomoci některého z místních operátorů nabízejících datové služby.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Letecky se do Senegalu vzhledem k mezipřistání dostanete zhruba za 8 až 9 hodin.