Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Senegal: průvodce

24°C
Aktuálně
24°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
SN flag

Senegal

Hodnocení průvodce: 8.9

Senegal prezentuje nejzápadnější místo Afriky. Země spojená s koloniální architekturou, okouzlujícími vodními cestami a nepřeslechnutelnými zvuky přírody. To je Senegal v celé své kráse, který si vás podmaní svou rozmanitou faunou a flórou. Objevovat budete moci národní parky, třpytivou oblohu a rušný noční život. Dovolená v Senegalu se pro vás stane novým zážitkem, poznáním a možností vidět něco, co jste na africkém kontinentu doposud nespatřili. Senegal si vás získá i těmi nejmenšími detaily, jež jsou skryty například v okouzlující hudbě, ve hře na bubny a v přívětivém chování tamního obyvatelstva. S pohostinností se zde setkáte téměř na každém kroku.

V Senegalu budete moci poznat geografickou rozmanitost, což dokazují delty řek, pouště, moře, ale i savany. Mezi významná místa země patří například Zelený mys, což je v podstatě nejzápadnější oblast Afriky. V zemi nenarazíte na příliš velká pohoří. Nejvyšší bod ve výšce 581 metrů nad mořem dokonce nemá ani své pojmenování. O to více uvidíte vodních toků spadajících do povodí řeky Gambie. Senegal učaruje svým charakterem i náročné cestovatele.

Průvodce pro oblíbené destinace: Senegal

Co navštívit v Senegalu

Senegal svou pestrostí vybízí k realizaci nejrůznějších aktivit. Věnovat se můžete klasickému nakupování na celkem specifických trzích. Přednost můžete dát i jedinečnému nočnímu životu. Pokud se budete pohybovat v okolí Atlantického oceánu, určitě vyhraje relaxace na plážích. A jestliže máte opravdu rádi pohyb, dejte přednost adrenalinové zábavě. Do ní spadají jízdy na motocyklech a na koních, rybolov, ale i moderní lanové parky, možnost zahrát si na udržovaném golfovém hřišti a bezpočet záživných treků. V rámci nich objevíte ty největší zajímavosti Senegalu.

Vydat byste se měli určitě do národního parku u řeky Saloum, respektive na deltě řek Saloum a Sine. Kolem řeky Gambie se naopak rozprostírá Národní park Niokolo Koba. Jmenovat lze ještě rezervaci Bandia, ptačí rezervaci Djoudj a poušť Lompoul. V případě plážových aktivit navštivte pláže La Petite Core, Parque Nacional de la Lengua de Barbaria a Plage Popenguine. Uniknout byste si neměli nechat ani významné stavby Senegalu. Ty koloniální se nachází kupříkladu ve městě Saint-Louis. A co skrývá samotné hlavní město Dakar? Je toho mnoho. Dakarskou pláž Plage de N´Gor, moderní městskou čtvrť Medina, komplex muzeí Village des Arts, prezidentský palác a jedno z největších afrických muzeí nazývané Musée Théodore Monod.

Místní kuchyně

Senegalskou gastronomii lze s naprostou jistotou označit za výtečnou, pestrou a možná jednu z nejlepších na africkém kontinentu. Domoci se můžete spousty lahodných ingrediencí, jež jsou součástí hlavních pokrmů. Využívány jsou kokosy, melouny, luštěniny, kuskus, sladké brambory, lilek, rajčata, okurky a mnohé další. Z masa narazíte na to kuřecí a pochopitelně na mořské plody. Vepřové maso se kvůli náboženství v zemi nekonzumuje. Senegalci velice často používají své specifické omáčky a nejrůznější druhy koření. Pokud budete chtít ochutnat něco tradičního, dejte si třeba maso s rýží a arašídovou omáčkou Maafe. Ochutnejte rybu s rýží Thiéboudienne a neopomeňte ani na lahodnou omáčku Yassa. Váš pokrm pak můžete zakončit sladkými dezerty, kde jednoznačně vedou sladké sezamové placky s arašídy.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Senegal

  • Royal Horizons Baobab
    Senegal - Senegal
  • Riu Baobab
    Senegal - Senegal

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce