Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Afrika

Bezpečnost v Senegalu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Senegal bezpečný?

Kriminalita je v Senegalu na dobré úrovni, to znamená, že nevybočuje z běžného standardu. A někdy je tomu spíše naopak. Narazíte na spoustu přívětivých a ochotných lidí. Přesto si ve větší koncentraci osob hlídejte své peníze a cennosti. Těch u sebe pro jistotu nenoste příliš. Vyhnete se tak zbytečnému riziku krádeží, jež jsou doménou spíše větších měst.

Jistým nebezpečím jsou i jižnější oblasti Senegalu, kde můžete být upozorněni na nevybuchlé miny. Riziko tam představují i tamní separatisté. Jde konkrétně o hraniční oblast s Mali.

Přírodní katastrofy

V Senegalu nehrozí žádné přírodní katastrofy. V tomto směru na vás nečeká nic neobvyklého a zdraví ohrožujícího.

Na co si dát v Senegalu pozor?

Připravit byste se měli na to, že většina obyvatelstva jsou věřící lidé a jde o muslimy. Tomu musíte přizpůsobit i své chování a styl oblékání. Ten by rozhodně neměl být vyzývaný, což se týká především žen. Nebuďte zaskočeni tím, že ze všech stran budete slyšet modlitební písně svolávající místní do mešit a modliteben. Náboženství je občas podřízeno vše. Spousta lidí u sebe nosí modlitební koberečky a je schopna je roztáhnout a modlit se při jakékoliv činnosti a kdekoliv.

Zvyknout si musíte také na celkem dotěrné prodejce nejrůznějšího zboží, kteří se mnohdy nedají jednoduše odbýt. Pozor si dávejte i na to, že noční provoz na silnici může být spojen se zhasnutými světly některých vozidel, takže pohyb kolem silnic je celkem nebezpečný.

Postoj k alkoholu

Jako turisté nebudete mít v Senegalu problém s dostupností alkoholu. A i když jde o muslimskou zemi, tak není cestovatelům nikterak odpínán. Připravit se musíte pouze na to, že nemusí být dostupný všude. Některé menší obchůdky jej kvůli jeho vyšší ceně dokonce neprodávají. Do země si lze dovést jeden litr vína a jeden litr tvrdého alkoholu.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Dakaru

37, rue Jacques Bugnicourt

Dakar-Plateau, Dakar

B.P. 6474

Tel.: +221 338 214 576

Email: dakar@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Senegal

  • Royal Horizons Baobab
    Senegal - Senegal
  • Riu Baobab
    Senegal - Senegal