Časté otázky cestovatelů do Senegalu | cKlub.cz
Afrika

Časté otázky cestovatelů do Senegalu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americkým dolarem zaplatíte výjimečně a pouze na určitých místech. Raději jej směňte za západoafrický frank, se kterým můžete platit všude.
Dá se platit eurem?
S eurem je to podobné, jako s americkým dolarem. Zaplatíte s ním výjimečně a jenom za něco, proto je doporučována směna za západoafrický frank.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtinu upotřebíte hlavně ve velkých městech a v turisticky vyhledávanějších oblastech. Setkat se můžete s různou úrovní angličtiny. V odlehlejších lokalitách převládá buď francouzština nebo místní jazyky, jakými jsou jola, wolofština, mandinka a pulaar.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Cestování po Senegalu lze řešit několika způsoby. Tím nejlevnějším dopravním prostředkem budou s největší pravděpodobností autobusy. Velice oblíbené jsou i minibusy. Pro střední a delší trasy naprosto ideální řešení. U některých přepravců je však třeba rezervovat si místenku před odjezdem. V hlavním městě funguje DDD neboli Dakar Dem Dikk, což jsou poměrně komfortní městské autobusy. Vydat se můžete i cestou taxi služeb, které však bývají v zemi trochu dražší. Pokud máte dostatek peněz, můžete se spolehnout na leteckou vnitrostátní přepravu. V rámci železnice pochodíte jen v několika trasách, protože v zemi není tak rozšířená. V oblasti moře lze praktikovat lodní dopravu, kde fungují i motorové pirogy. Poslední možností je pronájem automobilu, který však vyjde na poměrně dost peněz. U hlavních silničních tahů nebudete mít problém s jejich sjízdností, protože mají lepší asfaltový povrch. Horší to bude se silnicemi vedlejšími, které bývají v období dešťů plné bláta a někdy jsou dokonce i nesjízdné. Když si budete půjčovat automobil, využijte vozy 4x4.
Jaká je dostupnost internetu v Senegalu?
K internetu se dostanete spíše na hotelích a v internetových kavárnách. Někdy je dostupný i v turisty vyhledávaných oblastech. Mimo města jej řešte nejlépe za pomoci některého z místních operátorů nabízejících datové služby.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Letecky se do Senegalu vzhledem k mezipřistání dostanete zhruba za 8 až 9 hodin.

Oblíbené hotely: Senegal

  • Royal Horizons Baobab
    Senegal - Senegal
  • RIU BAOBAB
    Senegal