Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Ukrajina

Nejlevnější dovolená Ukrajina

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Zimbabwe: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Kyjev
Úřední jazyk ukrajinština
Rozloha 603 628 km²
Oficiální měna ukrajinská hřivna
Hlavní náboženství pravoslavné, řeckokatolické křesťanství
Časové pásmo UTC+2
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí na Ukrajině
Počasí na Ukrajině
Téměř celá Ukrajina náleží do mírného klimatického pásu, pouze malé území mezi Krymskými horami a Černým mořem spadá do podnebí subtropického. Průměrný srážkový úhrn na většině území je kolem 600 mm, nejvíce srážek padá v Karpatech, nejméně ve stepích v Chersonské oblasti a severním Krymu. Nejteplej
Více informací
Vízum na Ukrajinu 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum na Ukrajinu 2024 - jaké doklady potřebuji
Pokud plánujete turistický pobyt na Ukrajině v délce trvání do 90 dni, postačí vám pro vstup do země pouze cestovní pas. Ten by měl platit ještě minimálně 3 měsíce poté, co Ukrajinu opustíte. Vízum potřebujete pouze v případě jiného než turistického pobytu. Podmínky vstupu do země pro děti Pok
Více informací
Očkování na Ukrajinu
Očkování na Ukrajinu
Pro vstup na území Ukrajiny nepotřebujete žádná povinná očkování. Měli byste si však nechat zkontrolovat platnost základních očkování proti tetanu a záškrtu. Doporučujeme také běžná cestovatelská očkování proti žloutence typu A i B a břišnímu tyfu. Očkování proti vzteklině je vhodné pouze, pokud plá
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Na platbu americkým dolarem se na Ukrajině nespoléhejte. Ihned po příletu tuto měnu raději směňte za ukrajinskou hřivnu.
Dá se platit eurem?
Ani s eurem se na Ukrajině nedá běžně platit. Někde vám ho vezmou, ale je to spíš výjimečně. Raději mějte připravenou místní měnu.
Dá se domluvit anglicky?
S angličtinou uspějete pouze ve velkých městech nebo turistických místech. Angličtinu užijete především při komunikaci s mladší generací.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Nejlepším způsobem dopravy po Ukrajině jsou autobusy nebo maršrutky. Maršrutky jsou malé autobusy, které nejezdí podle pevných řádů, ale podle potřeby. Zastaví vám téměř kdekoliv, pokud na ně mávnete, ale mají i oficiální zastávky. Ceny jsou velmi příznivé, ale vzhledem k nesystematičnosti nejsou příliš spolehlivé a stav vozidel také není zrovna nejnovější. Maršrutky jezdí pouze po velkých městech a jejich blízkém okolí. Na delší vzdálenosti využijte klasické autobusy. Lístek je nutné si zakoupit na nádraží včetně místenky. Kapacita autobusů se totiž na Ukrajině příliš neřeší, jede v podstatě každý, kdo se vejde, takže pokud nemáte lístek dopředu, budete se pravděpodobně tlačit uprostřed autobusu na stojáka. Zvolit můžete i železniční dopravu, která je sice levná, ale nepříliš hustá. Dálkové vlaky spojují všechna velká města. Vlaky jsou pomalé a zastaralé, ale bývají čisté a relativně přesně. Lístek se kupuje dopředu přes internet. Lokálním a příměstským vlakům se říká električka. Zastavují na všech dostupných zastávkách, proto je jízda s nimi extrémně pomalá. Jízdenku na električku koupíte pouze na nádraží. Ve městech Kyjev, Charkov a Dnipro jezdí metro, které patří mezi nejlepší způsoby dopravy po městě. Jinou variantou MHD jsou tramvaje a trolejbusy, které jsou však ve špatném technickém stavu a ani koleje či tramvajové vedení nejsou zrovna ve formě. Pro cestu po městě můžete využít i maršrutky. Pokud máte dostatek odvahy a řidičských schopností, můžete po Ukrajině jezdit automobilem. Buď vlastním nebo z půjčovny. Připravte si však pevné nervy, neboť místní obyvatelé se dopravními předpisy příliš neřídí. Také stav silnic je značně kolísavý, hlavní tahy jsou celkem slušné, ale často se stane, že narazíte na úsek, který silnici připomíná jen velmi vzdáleně. Pokud jedete vlastním vozem, musíte mít ve vozidle povinnou výbavu, zelenou kartu, technický průkaz, řidičský průkaz (ideálně mezinárodní) a také doklad o vlastnictví vozu. Majitel auta by měl být ideálně ve vozidle přítomen. Pokud si auto půjčíte, musíte mít s sebou notářsky ověřené potvrzení od majitele vozidla, že s cestou vozidla na Ukrajinu souhlasíte, to platí i pro auta z půjčovny. Půjčit auto si můžete na letišti i v centru velkých měst, půjčovné stojí kolem 800-900 Kč, což vychází na místní poměry celkem draho. Pokud vás zastaví hlídka dopravní policie, může se stát, že si řeknou o úplatek. Pokud úplatek dáte, kontrola proběhne relativně v klidu, v opačném případě bude kontrola plná dohadů a problémů.
Jaká je dostupnost internetu na Ukrajině?
Internet je na Ukrajině vcelku běžně dostupný, kromě internetových kaváren se můžete připojit i k Wi-Fi síti v hotelech, restauracích či větších obchodech. Na venkově už je to s připojením horším, pokud potřebujete internetové připojení, vyberte si některý balíček od vašeho či od místního operátora.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Cesta letadlem do hlavního města Ukrajiny trvá přibližně 2 hodiny.