Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Evropa

Očkování na Ukrajinu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Pro vstup na území Ukrajiny nepotřebujete žádná povinná očkování. Měli byste si však nechat zkontrolovat platnost základních očkování proti tetanu a záškrtu. Doporučujeme také běžná cestovatelská očkování proti žloutence typu A i B a břišnímu tyfu. Očkování proti vzteklině je vhodné pouze, pokud plánujete delší pobyt na venkově či v odlehlých lokalitách.

Zdravotní rizika na Ukrajině

V určitých oblastech Ukrajiny (např. Oděsa) je zvýšený výskyt viru HIV/nemoci AIDS. Dávejte tedy pozor při případném sexuálním styku s místními obyvateli či při otevřeném poranění. V moři se často vyskytují medúzy, které mohou způsobit popálení. V horských oblastech dávejte pozor na možný střet s medvědy, rysy či vlky. Rizikem jsou také střevní a žaludeční obtíže. Pijte pouze vodu balenou a dbejte na důkladnou hygienu. Hygienické standardy na Ukrajině jsou totiž o něco slabší než v České republice.

Čistota vody z vodovodu

Voda na Ukrajině nepatří mezi ty nejčistší a někde není pitná dokonce vůbec. Pijte proto raději vodu balenou. Vyhněte se také ledu či točeným nápojům. Pozor si dávejte i na ovoce myté ve vodě z vodovodu, myjte jej raději ve vodě balené.

Oblíbené hotely: Ukrajina

  • Premier Hotel Rus
    Ukrajina
  • 3,95Dobré
    Amarant
    Ukrajina