Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Evropa

Bezpečnost na Ukrajině

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Ukrajina bezpečná?

Ukrajina patří až na výjimky k relativně bezpečným zemím. Tak jako v jiných evropských státech i tady je kriminalita především ve velkých městech, kde řádí kapsáři. Dávejte si pozor na své osobní věci, nevystavujte na odiv hotovost a cennosti a netoulejte se po setmění. Mezi nebezpečné lokality patří Doněcké a Luhanské oblasti Ukrajiny, kde dochází k ozbrojeným střetům. Ministerstvo zahraničních věcí nedoporučuje cestovat do oblasti Autonomní republiky Krym a města Sevastopolu. Ukrajinská strana totiž umožňuje průjezd cizincům pouze na základě speciálního povolení.

Přírodní katastrofy

Z hlediska zeměpisné polohy země zde není předpoklad pro přírodní katastrofy. Výjimečným rizikem může být sesuv půdy v horách či nepříznivé podmínky viditelnosti.

Na co si dát na Ukrajině pozor?

Během státních svátků bývají úřady zavřené, restaurace a obchody však mívají běžně otevřeno. Pokud vychází dva svátky blízko sebe, mají Ukrajinci volno více dní a jezdí za svými rodinami, v tuto dobu bývá největší dopravní špička a je problém sehnat místenku. Úředníci si zde často nenápadně říkají o úplatek, pokud ho však neposkytnete, způsobíte si nemalé problémy.

Postoj k alkoholu

Ukrajinci netolerují žádnou hladinu alkoholu v krvi u řidiče a tento přestupek velmi tvrdě trestají. Nejoblíbenějším alkoholickým nápojem na Ukrajině je vodka, která je zde velmi levná a silná. Ukrajinci vypijí kolem 400 milionů litrů vodky za rok. Kromě vodky seženete i víno a pivo, které však nejsou tak dobré jako u nás.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Ukrajině

ul. Jaroslav Val 34A

01034 Kyjev

Tel: +38 044 272 68 00

E-mail: kyiv@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Ukrajina

  • Premier Hotel Rus
    Ukrajina
  • 3,95Dobré
    Amarant
    Ukrajina