Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Vietnam Hanoi 2024

Nejlevnější dovolená Vietnam Hanoi 2024

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Hanoi: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Hanoj
Úřední jazyk vietnamština, angličtina (velmi rozšířená)
Rozloha 331 210 km²
Oficiální měna vietnamský dong (VND)
Hlavní náboženství bez vyznání, v malé míře buddhismus a křesťanství
Časové pásmo UTC+7
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí ve Vietnamu
Počasí ve Vietnamu
Počasí ve Vietnamu může nabývat nejrůznějších podob. Hodně záleží na tom, do jaké oblasti země se vydáte. Jižní Vietnam je jako stvořený pro relaxaci, ideálně pokud vyrazíte v termínu od listopadu do března, kdy se vyhnete období dešťů. Počítat však musíte s vyšší vlhkostí až 85 %. Ve Středním Vietn
Více informací
Měna ve Vietnamu
Měna ve Vietnamu
Pokud jde o placení, mějte při sobě vždy místní měnu, tedy vietnamský dong. Protože právě s ničím jiným v odlehlejších lokalitách rozhodně nezaplatíte. Dávejte si pozor také při platbách, ať už v hotovosti nebo kartou. U hotovostních plateb se někteří obchodníci na tržnicích snaží turistovi podsu
Více informací
Vízum do Vietnamu 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Vietnamu 2024 - jaké doklady potřebuji
Při cestě do Vietnamu nezapomínejte na cestovní pas, který musí vlastnit nejenom dospělí, ale také děti. Jeho platnost by měla být alespoň šest měsíců od doby, kdy budete opouštět zemi.Bez těchto dokladů se do země nesnažte vycestovat, protože to jednoduše nejde. Jaké typy víz lze získat? Krom
Více informací

Dovolená v Hanoji

Navštivte hlavní město Vietnamu. Okuste jeho dějiny na vlastní kůži, včetně výrazného kulturního dědictví. Dovolená v Hanoji vám umožní objevit významné chrámy, ať už je to Chrám literatury nebo Pagoda na jednom sloupu. Jezero navráceného meče, prezidentský palác a Etnografické muzeum. To je pouze malá ochutnávka toho, co všechno zahrnuje zájezd do Hanoje kde okusíte, jak vypadá opravdové kulturní centrum tohoto státu.

Najděte si komfortní ubytování v Hanoji a ubytujte se na místě, odkud to budete mít kousek všemi směry. Podlehněte tamní atmosféře a zvyklostem místních obyvatel. Společně s tím neopouštějte své pohodlí, které vám zajistí například polopenze či all inclusive. Nejlevnější dovolená v Hanoji vám odhalí duši Vietnamu a představí ty největší krásy z něho samotného. Buďte takovému poznávání plně otevřeni.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Ano, dolarem ve Vietnamu zaplatíte, omezeni budete počtem míst, kde vám tyto peníze přijmou. Daleko lepší je navštívit banky a směnárny a vyměnit si dolary na tamní měnu.
Dá se platit eurem?
Ano, ale v omezené míře. Euro patří s dolarem mezi měny, které jsou ve větších městech přijímány. Avšak oproti méně výhodnému kurzu. Proto eura směňte za místní měnu.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina je po vietnamštině druhým nejrozšířenějším jazykem v zemi. To znamená, že se s ní domluvíte ve všech větších městech, turistických oblastech, hotelích a v řadě obchodů. Pokud budete vyrážet do odlehlejších částí Vietnamu, znalost angličtiny místních obyvatel bude samozřejmě upadat.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
V první řadě je nutné zmínit, že dopravní provoz ve Vietnamu je velice komplikovaný, chaotický a do jisté míry nebezpečný. Pokud tedy plánujete půjčit si motorku nebo skútr, jež patří k nejvyužívanějším dopravním prostředkům v zemi, vždy a za všech okolností na silnici předvídejte. Pokud se na jízdu svépomocí necítíte, můžete si vzít mototaxi či klasické taxi. Především kvůli nižším cenám jsou často využívány služby, jakými jsou GRAB a UBER. Celkem rozšířená je i autobusová doprava. Spoje jsou časté, avšak ne moc přesné. Za dopravu tímto způsobem však ušetříte nejvíce peněz. Dražší alternativou je vlaková doprava. V rámci delších spojů se lze setkat s náležitým luxusem.
Jaká je dostupnost internetu ve Vietnamu?
Co se týče internetu, určitě se nemusíte omezovat minimálně co se hotelů týče. Všechny v dnešní době nabízí bezdrátové připojení Wifi zcela zdarma. Do odlehlých končin Vietnamu je vhodné pořídit si SIM kartu místního operátora s datovým balíčkem. Kromě vyloženě horských oblastí se dočkáte příjemného pokrytí téměř všude.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Průměrná délka letu z Prahy do Vietnamu s jedním mezipřistáním je cca 13 – 14 hodin, se dvěma mezipřistáními to může být až 18 – 19 hodin.