Vietnam - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Asie

Vietnam : průvodce

28°C
Aktuálně
23°C
Průměrně

Vietnam

Hodnocení průvodce: 9.5

Vietnam je vznešenou zemí s přemírou kulturních a přírodních krás. Tato destinace na vás dýchne nejenom atmosférou přímořských letovisek, ale také rozmanitými a odlehlými místy ve vnitrozemí. Návštěva Vietnamu vás donutí přemýšlet, bavit se, poznávat a inspirovat se celou jeho různorodostí. Při objevování této destinace můžete poznávat národní parky, nahlédnout do řady náboženských chrámů, užívat si tropických radovánek na plážích a nechat se ohromovat přírodními skvosty včetně překrásných výhledů. Tento stát v jihovýchodní Asii si vás podmaní přemírou věcí.

Mezi charakteristické oblasti Vietnamu patří rozhodně Rudá řeka dosahující délky až 450 kilometrů. Opakem ní budou tyčící se hory ve vnitrozemí, kde se se svou výškou 3 000 metrů nad mořem rozléhá Fan Si Pan. Na tyto dominanty samozřejmě navazují ryze typické krajinné scenérie. A těmi jsou rozlehlá rýžová pole nebo rozsáhlé tropické lesy. Vietnam ve vás vyvolá pocit vzrušení, adrenalinu, dobrodružství a zároveň příjemného klidu.

Průvodce pro oblíbené destinace: Vietnam

Co navštívit ve Vietnamu

Čas trávený ve Vietnamu byste mohli započít určitě nakupováním, při kterém objevíte bezpočet originálních věcí. Typickými místy pro tuto činnost jsou Hoi An, Hanoj a Saigon. Pokud se budete pohybovat v blízkosti moře, pak se jistě nabízí vodní sporty. Turistická letoviska prezentují bohaté zázemí od potápění, přes posilování, atletiku, až po jízdu na motocyklu. Ta je mnohdy nezapomenutelná.

Vzhledem k tomu, že Vietnam ukrývá bezpočet překrásných míst, vaší nejoblíbenější aktivitou bude pravděpodobně poznávání a cestování. Vyrazit můžete například do přímořské rezervace Can Cio, kde nahlédnete do mangrovových porostů. Dominantou jsou i válečné tunely v délce až 200 metrů Cu Chi. Romantické pohledy přináší zátoka Halong s plochou asi 1 500 kilometrů čtverečních. V případě vodních toků lze pohlédnout i na desátou nejdelší řeku světa Mekong a její deltu. Dále si nenechte ujít mramorové hory a horské městečko Sapa. Spoustu turistů láká i nejznámější místo starého království Čampa nesoucí název My Son.

Místní kuchyně

Vietnamská kuchyně se poměrně hodně promítá do kultury země. Nejpoužívanější ingrediencí typickou pro tuto destinaci je samozřejmě rýže. Ta je připravována na hodně způsobů od vaření, přes dušení, až po smažení, a to v kombinaci s řadou ingrediencí, zeleniny a bylin. I když narazíte na dost vegetariánských receptů, oblíbené je bezpochyby i maso. Spousta jídel je často doplňována speciálními omáčkami. Nejznámější jsou polévky Pho. Dále jsou to masová jídla Bun Cha, rolky a závitky Goi Cuon a Nem Ran, placičky Bahn Xeo a originální vietnamské bagety Banh Mi. Vietnamci si s oblibou dávají i pro nás ne moc vyhledávaná jídla připravovaná z psího masa, hlemýžďů a žab.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Vietnam

 • Sandunes Beach Resort & Spa
  Vietnam - Phan Thiet
 • Chen Sea
  Vietnam
 • Coco Palm Beach
  Vietnam - Phan Thiet
 • La Veranda
  Vietnam
 • od 33 690 Kč
  Blue Ocean Resort
  Vietnam - Phan Thiet
 • Bamboo Village
  Vietnam - Phan Thiet
 • od 45 190 Kč
  Mia Resort
  Vietnam - Phan Thiet
 • Romana Resort
  Vietnam
 • Mercury
  Vietnam
 • The Shell
  Vietnam
 • Allezboo Beach Resort & Spa
  Vietnam - Phan Thiet
 • od 29 190 Kč
  Muine Bay Resort
  Vietnam - Phan Thiet

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré