Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Vietnam : průvodce

29°C
Aktuálně
23°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
VN flag

Vietnam

Hodnocení průvodce: 9.5

Vietnam je vznešenou zemí s přemírou kulturních a přírodních krás. Tato destinace na vás dýchne nejenom atmosférou přímořských letovisek, ale také rozmanitými a odlehlými místy ve vnitrozemí. Návštěva Vietnamu vás donutí přemýšlet, bavit se, poznávat a inspirovat se celou jeho různorodostí. Při objevování této destinace můžete poznávat národní parky, nahlédnout do řady náboženských chrámů, užívat si tropických radovánek na plážích a nechat se ohromovat přírodními skvosty včetně překrásných výhledů. Tento stát v jihovýchodní Asii si vás podmaní přemírou věcí.

Mezi charakteristické oblasti Vietnamu patří rozhodně Rudá řeka dosahující délky až 450 kilometrů. Opakem ní budou tyčící se hory ve vnitrozemí, kde se se svou výškou 3 000 metrů nad mořem rozléhá Fan Si Pan. Na tyto dominanty samozřejmě navazují ryze typické krajinné scenérie. A těmi jsou rozlehlá rýžová pole nebo rozsáhlé tropické lesy. Vietnam ve vás vyvolá pocit vzrušení, adrenalinu, dobrodružství a zároveň příjemného klidu.

Průvodce pro oblíbené destinace: Vietnam

Co navštívit ve Vietnamu

Čas trávený ve Vietnamu byste mohli započít určitě nakupováním, při kterém objevíte bezpočet originálních věcí. Typickými místy pro tuto činnost jsou Hoi An, Hanoj a Saigon. Pokud se budete pohybovat v blízkosti moře, pak se jistě nabízí vodní sporty. Turistická letoviska prezentují bohaté zázemí od potápění, přes posilování, atletiku, až po jízdu na motocyklu. Ta je mnohdy nezapomenutelná.

Jestliže si chcete z poznávání Vietnamu odnést od každého kousek, začněte v hlavní metropoli zvané Hanoj. Obdivovat budete Ho Či Minovo muzeum, Chrám literatury, Prezidentský palác z roku 1900, jedinečnou pagodu Chua Mot Cot stojící v podstatě na jednom pilíři a chrám Ngoc Son. Hanoj je plná náboženských památek, což dokazují chrám Quan Thanh, citadela Thang Long a pagoda Quan Su. Turistickou originalitou je pak město lampionů zvané Hoi An, kolem něhož se nachází přemíra krásných pláží.

Zmiňovaný národní park se může stát vaším pomyslným odrazovým můstkem v rámci poznávání přírodních dominant Vietnamu. Právě v něm jsou jedny z nejstarších krasových jeskyní situovaných v Asii. Jeho pomyslným středobodem je vesnice Son Trach a nutno zmínit, že park se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO.

Návštěvu Vietnamu určitě spojte s cestou k jezeru Hoan Kiem Lake, kde kromě překrásné přírody budete pozorovat i několik menších historických staveb. Jednou z nich je třeba chrám Ngoc Son. Mezi přírodní skvosty se řadí i vodopády s výškou až sedmdesát metrů zvané Ban Gioc. Výlet si udělejte k pohoří Hoang Lien Son, kde se mimochodem tyčí nejvyšší vrchol Vietnamu zvaný Fan Si Pan. Ten dosahuje výšky 3 143 metrů nad mořem. Poblíž něho leží provincie Lao Cai, odkud se vám nabídne dech beroucí výhled po okolí.

Výčet okouzlujících míst Vietnamu pokračuje slavnou zátokou Ha Long, v níž jsou situovány stovky malých ostrůvků. Zátoka je od roku 1994 na seznamu světového dědictví UNESCO. Z vodních toků lze vypíchnout řeku Ngo Dong. Po moři se můžete doplavit k ostrovu Cat Ba. Ten je plný lagun, jeskyní a krásných pláží. Tou asi nejznámější jeskyní v zemi je Son Doong situovaná v národním parku Phong Nga Ke-Bang. Mezi turisty je vyhledávaný ostrov Vinh Nguyen, který je zaměřen především na milovníky luxusnějších resortů. Abyste si plnými doušky užili atmosféru Vietnamu, musíte určitě navštívit obchody na řece Can Tho, která je v deltě Mekongu.

Pokud vám tohle všechno bude stále málo a zbyde vám v itineráři nějaké místo, zapište si do něj například ostrov Ly Son, kde vás okouzlí především dech beroucí krajina. Za zmínku stojí souostroví Con Dao nebo horské městečko Dalat. To se tyčí ve výšce 1 500 metrů nad mořem a k vidění je tu velké množství vodopádů. Tu pravou atmosféru rýžových polí si užijete v Mai Chau, což je místo ležící v provincii Hoa Binh. A pokud byste náhodou stále tíhnuli k historickým objektům v podobě pagod a náboženských komplexů, je tu Ninh Binh.

Vietnam, to pochopitelně nejsou jen chrámy a přírodní zajímavosti. Cestování v této exotické zemi si můžete zpříjemnit také na plážích. A jak jinak než na těch nejkrásnějších. Jednou z nich je bezpochyby pláž Nha Trang. Ve výčtu by neměla chybět ani pláž Hoi An, popřípadě dáte přednost pláži Phu Quoc, kde není tolik turistů. Pokud patříte mezi milovníky vodních sportů a windsurfingu, zamiřte na pláž Mui Ne.

Místní kuchyně

Vietnamská kuchyně se poměrně hodně promítá do kultury země. Nejpoužívanější ingrediencí typickou pro tuto destinaci je samozřejmě rýže. Ta je připravována na hodně způsobů od vaření, přes dušení, až po smažení, a to v kombinaci s řadou ingrediencí, zeleniny a bylin. I když narazíte na dost vegetariánských receptů, oblíbené je bezpochyby i maso. Spousta jídel je často doplňována speciálními omáčkami. Nejznámější jsou polévky Pho. Dále jsou to masová jídla Bun Cha, rolky a závitky Goi Cuon a Nem Ran, placičky Bahn Xeo a originální vietnamské bagety Banh Mi. Vietnamci si s oblibou dávají i pro nás ne moc vyhledávaná jídla připravovaná z psího masa, hlemýžďů a žab.

Nutno podotknout, že ve Vietnamu si z pohledu gastronomie přijde na své skutečně každý. Jestliže hledáte další doporučení na vynikající tradiční jídla, máme tu pro vás tipy. Mezi polévkami jsou oblíbené Bun Mam a Bun bo Hue. Pokud jde o rolky, nezklamou vás Banh xeo a Nem ran. Milovníci masa si přijdou na své prostřednictvím pokrmu zvaného Bun cha. A pokud se neobejdete bez rýže, vyzkoušejte jídlo zvané Xoi. Pomyslnou sladkou třešničkou na dortu se stane Banh ran. Co se týče nápojů, vedle vietnamského zeleného čaje jednoznačně vítězí silná káva s mlékem a ledem. Dále je to šťáva z cukrové třetiny. U alkoholických nápojů můžete narazit třeba na pálenku z rýže, v níž je naložený had.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Vietnam

 • Sandunes Beach Resort & Spa
  Vietnam - Phan Thiet
 • Chen Sea
  Vietnam
 • Coco Palm Beach
  Vietnam - Phan Thiet
 • La Veranda Resort Phu Quoc - Mgallery By Sofitel
  Vietnam
 • Blue Ocean Resort
  Vietnam - Phan Thiet
 • Bamboo Village
  Vietnam - Phan Thiet
 • Mia Resort
  Vietnam - Phan Thiet
 • Romana Resort
  Vietnam
 • Mercury
  Vietnam
 • The Shell
  Vietnam
 • Allezboo Beach Resort & Spa
  Vietnam - Phan Thiet
 • Muine Bay Resort
  Vietnam - Phan Thiet

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré