Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Vietnam

Danang: průvodce

34°C
Aktuálně
23°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Danang

Danang nebo také Da Nang. To je čtvrté největší město Vietnamu, které zároveň představuje třetí největší námořní přístav. Město je situováno zhruba uprostřed země, konkrétně mezi Ho Či Minovým Městem a Hanojí.

V období francouzské okupace a dobývání této lokality Vietnamu bylo město přezdíváno jako Tourane. To se psal rok 1858. Během americké války se zde usídlili vojáci USA a vybudovali velkou vojenskou základnu. V roce 1975 se město opět dostalo pod nadvládu Vietnamu a stalo se z něj významné středisko země.

Město Danang sousedí se dvěma vietnamskými provinciemi. Je to provincie Quang Nam a provincie Thue Thien-Hue. Od 2. do 17. století zde bylo království Čampa, po kterém zbyla velká spousta kulturních památek.

Jaké nabízí Danang památky a zajímavosti?

Co navštívit v Danangu

Vietnamské město Danang je plné překrásných památek, jež se váží k minulosti země. Pokud patříte k milovníkům vietnamské kultury a rádi objevujete nové tradice, v tomto městě si rozhodně přijdete na své.

Město Danang lze s jistotou označit za moderní město, které vybízí k příjemné dovolené s liduprázdnými plážemi. Na druhou stranu toto město ukrývá i svoji historickou podobu, jíž si musíte ve spleti mnohých staveb jednoduše najít. A proto vám přinášíme několik zajímavých tipů.

Je pravdou, že město Danang se pyšní řadou nadčasových staveb, jimiž můžete při objevování krás začít. Jmenovat lze například muzeum Đà Nẵng Museum of Cham Sculpture, most Han River Bridge, Love Bridge Da Nang a Thuan Phuoc Bridge nebo architektonický skvost Cầu Trần Thị Lý. Mezi mosty mimochodem vyniká i Dračí most, který byl otevřen v roce 2013 a jak už prozrazuje jeho název, ztělesňuje podobiznu draka, která má v místní kultuře svůj význam.

Z historických objektů zmíníme Danang Cathedral, která svým stylem architektury až tak nezapadá do vietnamského prostředí. Navštívit můžete Da Nang Museum, budhistický chrámový komplex Non Nuoc Pagoda, muzeum Dong Dinh Art Museum, muzeum Zone 5 Military Museum nebo architektonickou zajímavost Hội Thánh Truyền Giáo Cao Đài – Trung Hưng Bửu Toà.

K té pravděpodobně nejstarší památce ležící poblíž města Danang patří chrámový komplex s názvem My Son, jenž v dřívějších dobách představoval centrum říše Čampa. Hinduistické objekty zde tvoří spíše jen trosky, ale z tohoto místa plyne opravdu dávná historie. Ujít byste si neměli nechat ani nedaleké starověké město Hoi an, kde se můžete projet na romantických lodích po řece a vychutnáte si opravdovou scenérii starého Vietnamu.

Jen kousek od centra Danangu se nachází Mramorové hory označované jako The Marble Mountiens. Jde o síť pěti mramorových hor nebo chcete-li vápencových kopců, kde se tyčí překrásné chrámy a jsou situovány jeskyně. Jednotlivé hory mají i své pojmenování – Tho, Hoa, Moc, Thuy a Kim. Kromě dokonalé architektury zde oceníte rozmanitý výhled na moře. Nad městem Danang byste si neměli nechat ujít ani nejvyšší sochu Buddhy ve Vietnamu, která je součástí chrámu Chùa Linh Ứng Lady Buddha. Její velikost je sedmdesát metrů a je obklopena dalšími tradičními chrámovými komplexy.

Cestu do tohoto vietnamského města můžete spojit se zábavou, kterou vám zprostředkuje například Sun Wheel, 3D Museum Art in paradise Da Nang a Sun World Asia Park. Užívat si budete i nočního nakupování v Đànẵng An Thường Night Market. Vaši dovolenou v Danangu završíte na některé z místních pláží, jakými jsou My Khe Beach, Non Nuoc Beach, Bãi tắm Phạm Văn Đồng, Bãi Cát Vàng, Bãi biển Tiên Sa, My Khe Beach nebo v prostředí Eas Sea Park.

Specifika místní kuchyně

Město Danang navštívíte nejenom pro jeho historické a přírodní krásy, ale také kvůli vynikající vietnamské kuchyni. Dopřávat si budete buddhistických vegetariánských pokrmů a zajímavých kombinací mas, zeleniny a bylinek. Na talířích se vám velice často objeví rýže, mořské plody a ryby, luštěniny a v neposlední řadě i specifické koření. Dost často je aplikován vietnamský koriandr, kurkuma, galangal a bazalka.

V Danangu si přijdou na své milovníci tradiční i luxusní kuchyně. Jestliže toužíte po vybraných specialitách, navštivte restaurace typu Le Bambino, Olivia´s Prime Steakhouse a Nen Restaurant. Jestliže dáváte přednost spíše místním pochutinám, přijdou vám vhod podniky jako Thien Ly Danang-style, Lang Nghe Restaurant a Madame Hanh.

Počasí

Danang je vietnamským městem pojícím se spíše s tropickým monzunovým počasím. V této lokalitě dochází ke střídání dvou ročních období. Je to vlhká sezóna od září do prosince a suché období od ledna do srpna. V prvním případě je třeba počítat s výraznějšími dešťovými srážkami a občasnými tajfuny. Průměrné teploty přes léto se pohybují kolem 32 °C až 35 °C. Zbývající část roku je teplotně snesitelnější kolem 25 °C až 28 °C. Celoroční úhrn srážek je 2 200 milimetrů, přičemž nejvíce jich spadne mezi zářím a listopadem. Nejméně naopak od února do dubna.

Bezpečnost

Vietnamský Danang lze označit za bezpečné město s průměrnou kriminalitou. Aby vaše dovolená nebyla ničím narušena, je zapotřebí respektovat při objevování krás Danangu místní zvyklosti. Na působištích s větší koncentrací lidí si raději hlídejte své osobní věci a peníze. V noci se vyhněte opuštěným, neosvětlených, okrajovým a chudinským čtvrtím.

Měna

Danang je v porovnání s Českou republikou spíše levnějším městem, kde si každý přijde na to své. Jen výjimečně narazíte na dražší věci nežli v České republice. O cenách v Danangu vám více vypoví několik níže uvedených příkladů.

 • Voda 1,5 litru = 10 Kč
 • Chleba = 15 Kč
 • Coca-Cola 0,33 litru = 13 Kč
 • Cappuccino = 30 Kč
 • Domácí točené pivo 0,5 litru = 27 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru = 40 Kč
 • Jídlo v levnější restauraci = od 30 Kč
 • Ubytování ve dvouhvězdičkovém hotelu = od 450 kč za noc
 • Benzín cena za 1 litr = 18 Kč

Doprava

Danang je vzdáleným městem od České republiky, takže jediným rozumným způsobem dopravy je letadlo. V Danangu se nachází třetí největší letiště v zemi, kam budete z České republiky cestovat minimálně s jedním přestupem. Doba letu se pohybuje kolem 25 hodin a náklady na letenky začínají na 17 000 Kč. Vzhledem k tomu, že se letiště nachází asi dva kilometry od města, můžete přesun řešit následujícími způsoby.

 • Mnozí cestovatelé vyráží do centra Danangu pěšky.
 • Pravidelně zde jezdí autobusové linky.
 • Nejlepší volbou jsou asi taxi služby, za které zaplatíte kolem 20 000 dongů.

Dopravu v samotném městě můžete řešit následovně.

 • V Danangu jezdí pravidelné autobusové spoje. Náklady na jednosměrný lístek se pohybují kolem 5 000 dongů.
 • Automobilové taxi je velice vyhledávanou alternativou, a to především kvůli přijatelné ceně. Průměrně je to 13 000 dongů za ujetý kilometr.
 • Využívat můžete i jiných způsobů odvozů, jakými jsou třeba moto taxi, rikši a jim podobné dopravní prostředky. Ne všechny jsou ale bezpečné.
 • Nejtypičtějším dopravním prostředkem v Danangu jsou skútry. Ty si můžete pronajmout. Místní komplikovaná a hustá doprava je ale spíše pro odvážlivce.
 • Pronájem dopravního prostředku se vyplatí při cestování kolem města. Průměrná cena je od 600 Kč za den.
 • Do okolí můžete cestovat také vlakem, protože ve městě se nachází vlakové nádraží Da Nang Railway Station.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Vietnam

 • Sandunes Beach Resort & Spa
  Vietnam - Phan Thiet
 • Chen Sea
  Vietnam
 • Coco Palm Beach
  Vietnam - Phan Thiet
 • La Veranda Resort Phu Quoc - Mgallery By Sofitel
  Vietnam
 • Blue Ocean Resort
  Vietnam - Phan Thiet
 • Bamboo Village
  Vietnam - Phan Thiet
 • Mia Resort
  Vietnam - Phan Thiet
 • Romana Resort
  Vietnam
 • Mercury
  Vietnam
 • The Shell
  Vietnam
 • Allezboo Beach Resort & Spa
  Vietnam - Phan Thiet
 • Muine Bay Resort
  Vietnam - Phan Thiet

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré