Ha Long - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Vietnam

Ha Long: průvodce

26°C
Aktuálně
23°C
Průměrně

Ha Long

Ha Long je hlavním městem provincie Quang Ninh. Jeho celková rozloha je 271,95 kilometrů čtverečních a žije v něm kolem 230 000 obyvatel. Město je situováno v severní části Vietnamu, kde tvoří poměrně významné turistické centrum.

Toto město leží 160 kilometrů severovýchodně od Ha Noie, 180 kilometrů východně od Móng Cái a 60 kilometrů západně od Hai Phong. To doslova vybízí k tomu, aby se stalo nedílnou součástí itineráře jakékoliv cesty po Vietnamu.

V dřívějších dobách byla hlavním zdrojem obživy města těžba uhlí. Postupem času se však tím největším zdrojem peněz stal cestovní ruch. Ten v této oblasti zažívá poměrně značný růst. Důkazem toho je vznik mnohých hotelů, ale také dálnice spojující Quảng Ninh a Móng Cái.

Jaké nabízí Ha Long památky a zajímavosti?

Co navštívit v Ha Long

Poznání dech beroucích přírodních krás. To je to, co vám Ha Long přinese ve značné míře. Kombinovat to můžete také s objevováním historie tohoto místa a v neposlední řadě i se zábavou a turistickými atrakcemi.

Jako první se vydejte po stopách minulosti, tradiční architektury a zdroje přínosných informací. To vám zprostředkuje například Quảng Ninh Museum. Dále je to Long Tien Pagoda, nepřehlédnutelná kašna Cột đồng hồ a Du Thuyen Pelican.

Tím pravým záměrem návštěvy města Ha Long však bude stejnojmenná zátoka Ha Long Bay. Ta je v podstatě tou největší přírodní atrakcí celého Vietnamu. Až dva tisíce hornatých ostrůvků zasazených ve vodní zátoce ukrývá přemíru pokladů. Kvůli tomu byla zátoka v roce 1994 zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Už samotný název zátoky je hodně vypovídající, protože v překladu znamená místo, kde se drak noří do moře. Mezi jednotlivými ostrůvky jezdí turistické lodě a prezentují návštěvníkům krásy tohoto místa s jeho ojedinělou atmosférou.

Na ploše 1 500 kilometrů čtverečních lze spatřit řadu dominant. Jednou z nich jsou například Jeskyně dřevěných kůlů neboli Hang Dau Go. Jeskyně ve svých útrobách skrývá tři prostorné sály. Za vápencovitými stalagmity se vydejte na Hang Thien Cung a nevynechejte ani jednu z nejvíce navštěvovaných jeskyní, kterou je Hang Sung Sot. Tajuplnými místem je také Hang Trong neboli Jeskyně bubnů, z níž se ozývají jejich zvuky při silnějším větru. Při plavbě mezi jednotlivými ostrůvky nevynechejte ani ostrov Dao Tuan Chau, jež byl kdysi sídlem samotného Ho Či Mina a dnes už spadá k typickým turistickým cílům.

Vaše kroky mohou směřovat i na ten největší ostrov v zátoce Ha Long, kterým je Cat Ba. Na něm se nachází jenom několik málo rybářských a zemědělských vesniček. Podívat se zde můžete k mnohým zapomenutým plážím, kde si užijete klid a maximální soukromí. Velkou část ostrova zabírá stejnojmenný Národní park Cat Ba, který byl založen v roce 1986. Na jeho ploše se nachází kupříkladu jezero Ech s plochou tři hektary, mangrovové porosty, bažiny, písečné pláže a rostou zde stovky vzácných rostlin. Nechybí ani dvě jeskyně a skalnaté útesy. Místo jako stvořené pro shlédnutí dokonalých přírodních scenérií. Na ostrově navštivte i pověstnou zátoku Lan Ha. Vyzkoušet si můžete i kajaking. Kousek od Cat Ba se nachází ostrov Cat Hai, na němž končí jeden z nejdelších mostů vedoucích přes moře v Hai Phong.

Město Ha Long, to je výběr té nejlepší zábavy zpříjemňující rodinnou dovolenou. Přesvědčit se o tom můžete v zábavních parcích a na místech, jakými jsou Sun World Halong Park, jehož součástí je Dragon Park Ha Long, na horské lanové dráze Queen Cable Car, v aquaparcích Typhoon Water Park a Ocean Park. Mezi cestovateli pochopitelně vede nakupování a relaxace na místech s překrásným výhledem. To nabízí třeba Paradise Cruises a místo zvané Tuần Châu. Kdo si chce vyzkoušet rybolov, zavítá do Cửa Vạn. Příjemný odpočinek u moře vám zprostředkují pláže Ba Trai Dao, Bãi tắm a Ngọc Vừng Beach. Spousta turistů si za svůj cíl naopak vybere pohoří Poem Mountain nebo vyhlídkový vrchol Nui Bai Tho.

Pokud si chcete udělat výlet i mimo město Ha Long, máte pochopitelně možnost. V rámci jednodenního výletu lze zvládnout například horu a budhistické místo Yen Tu nebo budhistický palác Ba Vang.

Specifika místní kuchyně

Ve městě Ha Long budete moci ochutnat spoustu vietnamských dobrot, které budou začínat pověstnými jarními závitky a končit speciálně připravenými mořskými plody. Absolvovat zde můžete i kuchařské kurzy, které rozšíří vaše dosavadní znalosti. Dobré jídlo si dáte jak na souši, tak na některé z výletních lodí.

V tomto směru vám přinášíme několik prověřených tipů na vynikající restaurační zařízení. Je to například Avocado Restaurant, 3Vins Restaurant & Wine Bar. Nha Hang Phuong Nam Ha Long, Linh Dan Restaurant a Sandy Bay Beach Bar & Restaurant.

Počasí

Počasí v Ha Long lze rozdělit na dvě časti. Pobřežní klima je od dubna do září hodně teplé a vlhké, což je zapříčiněno častějšími a výraznějšími dešti. Naopak od října do března počítejte se sušším obdobím a s trochu nižšími teplotami. Průměrná teplota v Ha Long se pohybuje kolem 23 °C až 25 °C. Je ale pravdou, že když do města vyrazíte v létě, mohou vás atakovat teploty dosahující hranice 35 °C. V tomto období se můžete spolehnout na to, že pláže zde budou upravené a moře bude klidnější a vhodné ke koupání. Za ideální měsíce pro návštěvu Ha Long jsou považovány měsíce září a říjen. V zimních měsících se připravte na to, že noční teploty mohou klesnout k 13 °C.

Bezpečnost

Město Ha Long lze z obecného hlediska označit za bezpečné. Počítejte ovšem s trochu horšími hygienickými podmínkami a nepodceňujte konzumaci balené pitné vody, včetně dostatečné tepelné úpravy pokrmů z pouličních stánků. Mezi větším množstvím turistů dbejte zvýšené opatrnosti, co se týče osobních dokladů, peněz a elektroniky.

Když do země vyrazíte mimo sezónu, může se stát, že koupání na místních pláží nebude zrovna dvakrát bezpečné. V této době totiž opadá turistický ruch a zájem o jakékoliv důkladnější čištění. Když se budete vydávat do zátoky Ha Long Bay nebo kamkoliv do přírody, vždy dbejte rad a doporučení místních průvodců.

Měna

Při plánování dovolené ve městě Ha Long si můžete být jisti, že tolik neutratíte. Rozhodně ne v porovnání s českými cenami, které jsou ve Vietnamu podstatně nižší. Popřípadě si za stejné peníze dopřejete vyšší standard. Zde je několik příkladů cen za zboží a služby.

 • Voda 1,5 litru = 9 Kč
 • Chleba = 15 Kč
 • Coca-Cola 0,33 litru = 10 Kč
 • Espresso = 25 Kč
 • Cappuccino = 40 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru = 25 Kč
 • Domácí točené pivo 0,5 litru = 15 Kč
 • Jídlo v levnější restauraci = od 50 Kč
 • Ubytování ve dvouhvězdičkovém hotelu = od 600 Kč za noc
 • Benzín cena za 1 litr = 19 Kč

Doprava

Do města Ha Long se dostanete letecky z Prahy na mezinárodní letiště Van Don. To se nachází přibližně 50 kilometrů od Ha Long. Během letu je zapotřebí počítat s přestupem. V letadle strávíte přibližně 21 hodin a náklady se budou pohybovat od 22 000 Kč.

 • Ve městě se nachází vlakové i autobusové nádraží, takže odsud do jiných měst a naopak můžete vyrážet právě tímto způsobem.
 • Cena za jízdenku v rámci města Ha Long je kolem 7 000 dongů.
 • Využívat můžete i místních taxi služeb, které vás zavezou na přesné místo určení. Náklady na jeden kilometr jsou od 10 000 dongů.
 • Ničím neobvyklým ve městě nejsou například taxíky v podobě skútrů.
 • Tento dopravní prostředek si můžete i zapůjčit, ale provoz ve městě je spíše hustšího charakteru.
 • Pronájem vozu nebo skútru se hodí pro cestování v okolí Ha Long.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Vietnam

 • Sandunes Beach Resort & Spa
  Vietnam - Phan Thiet
 • Chen Sea
  Vietnam
 • Coco Palm Beach
  Vietnam - Phan Thiet
 • od 48 576 Kč
  La Veranda Resort Phu Quoc - Mgallery By Sofitel
  Vietnam
 • od 37 690 Kč
  Blue Ocean Resort
  Vietnam - Phan Thiet
 • Bamboo Village
  Vietnam - Phan Thiet
 • od 50 190 Kč
  Mia Resort
  Vietnam - Phan Thiet
 • Romana Resort
  Vietnam
 • Mercury
  Vietnam
 • The Shell
  Vietnam
 • Allezboo Beach Resort & Spa
  Vietnam - Phan Thiet
 • od 47 690 Kč
  Muine Bay Resort
  Vietnam - Phan Thiet

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré