Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Sport i odpočinek – vysněná zimní dovolená

Sport i odpočinek – vysněná zimní dovolená

Zimní dovolená je tu od toho, abyste si odpočinuli od všech stresů, užili si krásy zimní krajiny na horách a třeba si i trochu zasportovali. Nevíte ale kam vyrazit a co tam podniknout? Následující tipy vám pomohou s výběrem té nejlepší dovolené.

Low-cost zimní dovolená

Choďte na procházky

Vydejte se do českých vrcholků po svých. V zimě na turistických stezkách moc lidí nepotkáte a o to větší kouzlo bude příroda mít. Jeďte na Šumavu, do Beskyd, do Jizerek, protože po dlouhém dni chůze na čerstvém vzduchu si perfektně vyčistíte hlavu. Večer si dejte saunu a svařák na chatě a budete jak znovuzrození.

Zalyžujte si v Čechách

Bohužel skipasy jsou rok od roku dražší, takže týden na lyžích vždy vyjde na spoustu peněz. Nemusíte ale hned vyrážet do velkých středisek. Menší sjezdovky často nebývají příliš daleko, je tam méně lidí a zalyžujete si na nich taky. Můžete si udělat i tour po českých sjezdovkách a navštívit všechny ve vašem okolí. Navíc ušetříte za ubytování. 

Zaběžkujte si

Staré dobré běžky. Jeden z nejoblíbenějších zimních sportů, který se dá dělat téměř všude. Počáteční investice do běžek, bot a holí se vám brzo vrátí ve formě skvělé meditace. Jen vy a ubíhající krajina, co víc si přát. 

Ani levně, ani draze

Zalyžujte si v zahraničí

Lyže či snowboard prostě k zimě patří. Lyžovat ale týden v kuse není levné a na jedné malé sjezdovce několik dní za sebou, ani moc zábavné. Proto je třeba se vydat do větších středisek, kde je tolik sjezdovek, že budete mít opravdu co dělat. Místo českých středisek se vydejte k našim sousedům. Vězte, že neuděláte chybu ani v Tatrách, ani v Alpách. 

Užijte si wellness

Jestliže milujete zimu spíš za oknem, tak se nemá cenu nutit do nějakých zimních radovánek. Co takhle vyrazit na pár dní na wellness pobyt, kde si budete moct užít vířivky, masáže a z teplého bazénu obdivovat zasněženou krajinu? To zní jako sen.

Bavte se s přáteli

Po Česku, ale i za hranicemi je nespočet horských chat, které si můžete zabookovat úplně celé jen pro sebe. Když se složíte s přáteli, tak si nejen že užijete spoustu zábavy, ale můžete dělat i výšlapy, jít lyžovat, stavět sněhuláky anebo jen pít svařák a prožít nezapomenutelné chvíle.

V zimě luxusně

Jeďte na sever

Sever Skandinávie je to, co by měl zažít každý. A v zimě obzvlášť. Protože Skandinávci ví, co dělají, tak postavili malé domečky, které jsou prosklené, a vy můžete z tepla peřiny pozorovat polární záři klidně každou noc. Přes den se vyplatí si udělat výlety na zamrzlé fjordy, které obklopují typické barevné chatičky. Není větší romantiky než právě zasněžený sever.

Přespěte v ledovém hotelu

Naprosto nezapomenutelným zážitkem je noc v hotelu, který je celý z ledu včetně nábytku a postele. Nebojte se ale, že byste zmrzli. Na postelích jsou sobí kůže a vy budete ještě zachumlaní v teplém spacáku. Pokud by se vám zdálo, že je ledu málo, vyrazte na bar. V icebaru dostanete všechny drinky v ledových skleničkách, které si pak můžete nechat. Pravděpodobně si je domů ale nedovezete. 

Jste akční typ a raději dáte přednost neobvyklým sportovním zážitkům? Vydejte se hledat zážitky tam, kde vyzkoušíte vše od psího spřežení až po lavinový kurz. Pokud zimu nemáte rádi, nenuťte se do ní a raději vyrazte do teplých krajin za sluníčkem a exotikou.

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.