Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Místo sněhu moře? Užijte si zimní dovolenou v teple!

Místo sněhu moře? Užijte si zimní dovolenou v teple!

Dost bylo sněhu, promočených bot a zplihlých vlasů od čepice. Pojměte zimní dovolenou trochu jinak a vyrazte do teplých krajin, kde si užijete sluníčka, vln a písku mezi prsty víc než kdy jindy. 

Low –cost pobyt u moře

Sicílie

Pravda, že Sicílie bude v zimě na koupání spíš pro otužilce, ale přesto se tam vyplatí jet. Krajina je opravdu rozmanitá. Dole moře, krásná architektura a vynikající jídlo. Zatímco v kopcích už nějaký ten sníh najdete. Rozhodně se vyplatí navštívit i sopku Etnu, která je jinak v létě plna turistů. Nezapomeňte ochutnat místní speciality jako koňské maso, caponatu, arancini a právě dozrávající pomeranče.

Španělsko

Španělsko je známé svou úžasnou architekturou, skvělým jídlem, barvami a kulturou.  Zkuste města jako Sevilla, Málaga či Cartagena, které jsou úplně na jihu a kde je i v zimě příjemné počasí. V okolí najdete i několik parků, které rozhodně stojí za návštěvu.  Večer nezapomeňte jít ochutnávat španělská vína a s nimi známé tapas.

Ani levně ani draze

Indonésie

Leč vás mohou na první pohled odradit letenky, vězte, že to je poslední drahá položka. Pobyt v Indonésii vyjde opravdu na hubičku, ale zážitky jsou nezapomenutelné. Palmy, rozpálený písek, sloni, chrámy a pití z kokosů. S Bali, Jávou či Kalimantanem určitě neuděláte chybu.

Kanárské ostrovy

Až 300 slunečných dnů v roce a průměrná teplota 23°C to jsou Kanárské ostrovy.  Kanáry nejsou však jen pro milovníky moře, najdete zde i nespočet túr, díky kterým objevíte krásy těchto ostrovů. Objevte Tenerife, Lanzarote nebo Gran Canaria, kde najdete i písečné duny. Ostrovy jsou navíc zcela ideálním místem na severní polokouli na sledování noční oblohy.

Egypt

Egypt je stará dobrá klasika. Teplota Rudého moře je sice kolem 20°C, ale to mnohé nemusí od pozorování podmořského života odradit. Přes den teploty dosahují i 28°C, což je proti naší zimě příjemná teplota, ale ne šok pro tělo. Namísto Hurghady volte raději oblast Marsa Alam, kde jsou menší výkyvy teplot a zejména v zimě je rozdíl znatelný. Egypt ale není jen o koupání, v této starověké zemi je i mnoho k vidění. Vyrazte na pyramidy, do Luxoru nebo plujte po Nilu, určitě nebudete litovat.

V zimě k moři luxusně

Polynésie

Havaj, Nový Zéland, Samoa, Tonga to jsou nejznámější z ostrovů Polynésie. Minimálně jeden z těchto ostrovů byste měli jednou v životě navštívit. Zima je na to ideální čas, neboť například Nový Zéland má roční období naopak než u nás. V únoru tedy přiletíte do největšího tepla. Pokud jste si chtěli vyzkoušet surfování, tak s těmito destinacemi neuděláte krok vedle.

Kuba

Doutníky, rum, míchané drinky, kubánská salsa a příjemná teplota to je Kuba. Místo, které je jiné než všechny ostatní a rozhodně se vyplatí se ho navštívit. Nezůstávejte jen v turistickém Varaderu, tam pravou Kubu nepoznáte. Vydejte se poznávat kubánskou atmosféru i do jiných koutů této nádherné země. Pokud vás omrzí zapomenuté pláže s bílým pískem, vydejte se po stopách Ernesta Hemingwaye, který zde nechal své srdce.

Maledivy

Maledivy se nachází v Indickém oceánu a lze o nich nepochybně říci, že jsou tropickým rájem. Nekonečné písčité pláže a teplý oceán, to je to, co přes tmavou zimu chcete zažít. Na Maledivy se nezapomeňte vybavit šnorchlem, byla by věčná škoda, nespatřit nádherné korály, které ostrovy obklopují. Pokud chcete zažít něco nezapomenutelného, tak vyrazte do podmořské restaurace. 

Že není teplo a slaná voda nic pro vás? Máte raději zimu? Vyrazte si odpočinout do krásných zimních krajin, které vás vezmou za srdce. Nebere-li vás ani odpočinek, pojměte zimní dovolenou aktivně na skialpech, psím spřežení či na lavinovém kurzu.

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.