Oceánie

Průvodce pro Bali

27°C
Aktuálně
28.1°C
Průměrně
Vyhledat zájezdy pro destinaci: Bali

Bali

Hodnocení průvodce: 9.5

Bali je indonéským ostrovem, který si vás získá svou exotickou atmosférou v kombinaci s pestrým vyžitím. Toto místo vybízí k relaxaci, odpočinku, ale také k nekonečnému poznávání prastarých chrámů, přírodních úkazů a tamní kultury. Na jedné straně se lze oddávat dokonalým plážím s možností mořského vyžití. Odvrácenou tváří ostrova jsou

Bali je indonéským ostrovem, který si vás získá svou exotickou atmosférou v kombinaci s pestrým vyžitím. Toto místo vybízí k relaxaci, odpočinku, ale také k nekonečnému poznávání prastarých chrámů, přírodních úkazů a tamní kultury. Na jedné straně se lze oddávat dokonalým plážím s možností mořského vyžití. Odvrácenou tváří ostrova jsou vrcholky hor a sopky. Název ostrova Bali za sebou mimo jiné skrývá tropickou dovolenou, při které budete moci nahlédnout do rozmanité atmosféry místních obyvatel s možností poznání výjimečné gastronomie.

Při návštěvě Bali si každý odnese to své. Jednoho osloví Jávské moře na severu ostrova, druhý dá naopak přednost Indickému oceánu na jihu. V případě vodních ploch nelze opomenout ani na Lombocký průliv. Ostrov Bali je do značné míry spojen s duchovním světem, takže vám nesmí uniknout ani chrám Pura Luhur Batukau. Místa jako Kuta a Legian vám nabídnou nezapomenutelný noční život a proslulá Bingin Beach vám zase předhodí tu správnou vlnu pro surfování. Milovníky pohoří osloví vulkán Mount Batur.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Denpasar
Úřední jazyk indonéština, balijština
Rozloha 5 780 km²
Oficiální měna indonéská rupie (IDR, Rp)
Hlavní náboženství balijský hinduismus (většina), islám, křesťanství
Časové pásmo UTC+8
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat na Bali

Ostrov Bali doslova vybízí k realizování nejrůznějších aktivit. Velice oblíbené je například surfování, k čemuž vám poslouží zátoka Ulu Watu či pláže v Kutě. S tím souvisí i možnost potápění a zkoumání mořského dna, kde jednoznačně vede okolí ostrova Pulau Menjangan a vrak americké lodi Liberty. Oddávat se můžete i poznávání kultury, kam lze určitě zahrnout místní a historicky velice důležité tance nebo návštěvu mnoha chrámů. Vedle odpočinku na pláži lze tak spoustu času věnovat cestovatelským a poznávacím aktivitám.

Bali doslova překypuje posvátnými místy a chrámy, takže vaší pozornosti by nemělo utéct místo zvané Tanah Lot Temple v oblasti Beraban. Oku lahodící jsou také rýžové terasy, které se nachází po celém ostrově Bali. Mezi nejznámější patří Jatiluwih v oblasti Tabanan. Něco podobného vám nabídne i místo Tegalalang Rice Terrace v lokalitě Ubud. Pokud chcete rýžové terasy spojit s dokonalými vodními skvosty, pak navštivte vodní palác Tirta Gangga, kde se nachází dominantní vodní fontána. Při návštěvě Bali okuste i sopečnou oblast Kintamani, strmé útesy Uluwatu, jezero Bratan, královské město Ubud a vyhledávanou oblast plnou kaváren zvanou Canggu.

Místní kuchyně

Vzhledem k tomu, že na Bali převládá hlavně hinduistické a muslimské náboženství, je kuchyně podobná asijským zemím. Velice často narazíte na nejrůznější druhy koření, pálivá jídla, rýži, zeleninu a celkovou jednoduchost připravovaných pokrmů. Maso je zde považováno za cennost, takže je servírováno v menších porcích. Svou oblibu zde mají i mořské plody. Typickým příkladem je národní pokrm Nasi Goreng, pod kterým si můžete představit smaženou rýži, mořské plody, maso a zeleninu s vejcem. Oblíbený je také pokrm Nasi Campur. U něho je naopak rýže vařená. Ochutnat byste měli i Babi Guling, Krupuk a Bakso Ayam v podobě silného kuřecího vývaru. Co se týče alkoholu, převládá rýžová pálenka Arak a rýžové víno Brem.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Bali

 • od 24 629 Kč
  8,6Skvělé
  Mercure Resort Sanur Bali
  Bali - Sanur
 • od 23 690 Kč
  8,2Skvělé
  Taman Agung
  Bali
 • od 23 094 Kč
  9,3Výjimečné
  Sol Beach House Bali Benoa All Incl.
  Bali
 • od 27 119 Kč
  8,8Skvělé
  Bali Tropic Resort & Spa
  Bali
 • od 29 393 Kč
  8,7Skvělé
  The Patra Bali Resort & Villas
  Bali - Kuta Beach
 • od 24 290 Kč
  8,2Skvělé
  Bumi Ayu Bungalows
  Bali - Sanur
 • od 24 390 Kč
  7,9Dobré
  Wina Holiday Villa Kuta
  Bali - Kuta Beach
 • od 27 168 Kč
  8,8Skvělé
  Parigata Resort & Spa
  Bali - Sanur
 • od 24 953 Kč
  9Výjimečné
  Bali Garden Beach Resort
  Bali - Kuta Beach
 • od 24 785 Kč
  9,1Výjimečné
  Prama Sanur Beach Bali
  Bali - Sanur
 • od 27 397 Kč
  8,6Skvělé
  Nikko Bali Benoa Beach
  Bali
 • od 26 706 Kč
  9,2Výjimečné
  Grand Mirage Bali Resort
  Bali - Nusa Dua Beach

Oceánie - další destinace

9.6Výjimečné
9.6Výjimečné
9.3Výjimečné
9.5Výjimečné
Šalomounovy ostrovy
Průvodce pro Šalamounovy ostrovy
9.5Výjimečné
9.8Výjimečné