Bali - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Oceánie

Bali: průvodce

29°C
Aktuálně
28.1°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
ID-BA flag

Bali

Hodnocení průvodce: 9.5

Bali je indonéským ostrovem, který si vás získá svou exotickou atmosférou v kombinaci s pestrým vyžitím. Toto místo vybízí k relaxaci, odpočinku, ale také k nekonečnému poznávání prastarých chrámů, přírodních úkazů a tamní kultury. Na jedné straně se lze oddávat dokonalým plážím s možností mořského vyžití. Odvrácenou tváří ostrova jsou vrcholky hor a sopky. Název ostrova Bali za sebou mimo jiné skrývá tropickou dovolenou, při které budete moci nahlédnout do rozmanité atmosféry místních obyvatel s možností poznání výjimečné gastronomie.

Při návštěvě Bali si každý odnese to své. Jednoho osloví Jávské moře na severu ostrova, druhý dá naopak přednost Indickému oceánu na jihu. V případě vodních ploch nelze opomenout ani na Lombocký průliv. Ostrov Bali je do značné míry spojen s duchovním světem, takže vám nesmí uniknout ani chrám Pura Luhur Batukau. Místa jako Kuta a Legian vám nabídnou nezapomenutelný noční život a proslulá Bingin Beach vám zase předhodí tu správnou vlnu pro surfování. Milovníky pohoří osloví vulkán Mount Batur.

Jaké nabízí Bali památky a zajímavosti?

Co navštívit na Bali

Když vyrazíte na Ostrov Bohů očekáváte, že vaše dovolená na Bali bude božská. A tomu tak opravdu bude, protože jedno z nejkrásnějších míst na zemi toho ve svých útrobách skrývá více než dost. Něco v podobě originální architektury a chrámů, trochu dobrodružné turistiky, a nakonec i přemíru relaxace a příjemné atmosféry na pláži.

Po celém území ostrova Bali se nachází několik jedinečných chrámových komplexů, které vás doslova ohromí svou atmosférou. Patří mezi ně například objekt zvaný Sacred Monkey Forest Sanctuary nacházející v džungli obývané makaky. Dále je to Besakih Temple, Ulun Danu Beratan Temple, Taman Ayun Temple a Chrám vodního očištění. Od chrámů typu Pura Gunung Kawi, Pura Luhur Batukaru a Pura Ulun Danu Batur můžete svou pozornost zaměřit třeba na velký park osázený řadou hinduistických soch. Toto místo je označováno jako Garuda Wisnu Kencana Cultural Park, kde se mimochodem koná pořádána spousta veřejných a společenských akcí.

Mezi výjimečnosti Bali se řadí pomník Bajra Sandhi Monument nebo naučné muzeum The Blanco Renaissance Museum. Do historie můžete nahlédnout i prostřednictvím balijského muzea (Bali Museum) se sbírkami artefaktů, soch a jiných exponátů. Vedle něj je oblíbenou atrakcí Museum Puri Lukisan, galerie umění Neka Art Museum a Taman Kertha Gosa. Na vašich fotografiích z dovolené na Bali by rozhodně neměl chybět ani chrámový komplex zvaný Tanah Lot, jehož vznik je spojován s patnáctým stoletím. Zajímavostí je to, že je situován na skále jen několik metrů od pobřeží.

Co dalšího vidět na Bali

Ostrov Bali je především pestrým zdrojem přírodních krás. Důkazem toho je Národní park Bali Barat, který je situován do západní části ostrova a založen byl už v roce 1941. Obdivovat zde budete desítky rostlin a také druhů zvířat. Za zmínku stojí vulkanický komplex Barat nebo tzv. Sloní jeskyně Goa Gajah. Ty byly původně duchovním působištěm a vznikly někdy v jedenáctém století. Pyšní se hlavně svými kamennými reliéfy.

Výlet si musíte udělat také na stratovulkán Agung, do krásné zahrady Taman Tirtagangga, k vodopádům Gitgit Waterfall vysokým 35 metrů a k jezeru Lake Tamblingan. Úchvatných vodopádů se na ostrově Bali nachází více než dost. K těm oblíbeným se řadí ještě Tegenungan Waterfall a Nungnung Waterfall.

Bali je pochopitelně o dokonalých plážích, mezi něž patří Kuta Beach, Dreamland Beach, Pandawa Beach, Padang Padang Beach, Balangan Beach a Green Bowl Beach. Místa jako stvořená pro potápění, koupání a surfování. Mezi oblíbené činnosti na Bali lze zařadit kohoutí zápasy, pohled na balijské tance, noční život ve městech Denpasar a Ubud nebo masáže spojené s kurzy jógy. Je zřejmé, že na Bali se zabaví naprosto každý.

Místní kuchyně

Vzhledem k tomu, že na Bali převládá hlavně hinduistické a muslimské náboženství, je kuchyně podobná asijským zemím. Velice často narazíte na nejrůznější druhy koření, pálivá jídla, rýži, zeleninu a celkovou jednoduchost připravovaných pokrmů. Maso je zde považováno za cennost, takže je servírováno v menších porcích. Svou oblibu zde mají i mořské plody. Typickým příkladem je národní pokrm Nasi Goreng, pod kterým si můžete představit smaženou rýži, mořské plody, maso a zeleninu s vejcem. Oblíbený je také pokrm Nasi Campur. U něho je naopak rýže vařená. Ochutnat byste měli i Babi Guling, Krupuk a Bakso Ayam v podobě silného kuřecího vývaru. Co se týče alkoholu, převládá rýžová pálenka Arak a rýžové víno Brem.

Doprava na Bali

Na ostrov Bali se můžete z České republiky dostat za 18 až 24 hodin prostřednictvím letecké dopravy. Připravit se tedy musíte na přestupy a ceny letenek započínající na hranici 17 000 Kč. Vaším cílem se stane letiště Bali Denpasar, ze kterého lze cestovat rovnou do měst nebo letovisek. A to jak za pomoci oficiálních taxi služeb Blue Bird, tak s pomocí dalších dopravních prostředků. Cestování po Bali lze řešit takto.

 • Ideální volbou jsou především služby oficiálních taxikářů Blue Bird.
 • Dávejte si pozor na podvodné taxikáře, kteří se vás snaží pouze okrást.
 • Vhodnou volbou je pronájem skútru, díky čemuž nejste omezováni.
 • Ceny za pronájem se pohybují od 50 000 IDR za den.
 • Jestliže vyžadujete vyšší komfort, využijte pronájem vozu. Ti nejnáročnější jej mohou získat i s řidičem, což vychází od 500 000 IDR na den.
 • Větší města jsou spojena s velkými kolonami a neustálým troubením. Na to si lze ale rychle zvyknout.
 • Na ostrově Bali se jezdí vlevo.
Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Bali

 • 9,1Výjimečné
  Prama Sanur Beach Bali
  Bali - Sanur
 • 9,1Výjimečné
  Artotel
  Bali - Sanur
 • 8,3Skvělé
  Grand Whiz Nusa Dua
  Bali - Nusa Dua Beach
 • od 36 200 Kč
  Nusa Dua Beach Hotel & Spa
  Bali - Nusa Dua Beach
 • od 44 015 Kč
  The Laguna Resort & Spa
  Bali - Nusa Dua Beach
 • od 51 435 Kč
  Jimbaran Puri Bali
  Bali
 • od 31 270 Kč
  Legian Beach Hotel
  Bali - Kuta Beach
 • od 31 911 Kč
  Parigata Resort & Spa
  Bali - Sanur
 • Grand Inna Kuta
  Bali - Kuta Beach
 • Komaneka At Bisma
  Bali - Ubud
 • od 30 240 Kč
  Mercure Resort Sanur
  Bali - Sanur
 • od 36 550 Kč
  Grand Hyatt Bali
  Bali - Nusa Dua Beach

Oceánie - další destinace

9.6Výjimečné
9.8Výjimečné
Cookovy ostrovy
Cookovy ostrovy: průvodce
9.3Výjimečné
9.6Výjimečné
9.2Výjimečné
9.7Výjimečné
Marshallovy ostrovy
Marshallovy ostrovy: průvodce