Oceánie

Průvodce pro Nový Zéland

18°C
Aktuálně
12.9°C
Průměrně

Nový Zéland

Hodnocení průvodce: 9.6

Dovolená na Novém Zélandu je o objevování, poznávání a shlédnutí těch největších krás naší planety. Na přiměřené ploše s malou hustotou obyvatelstva můžete spatřit dech beroucí přírodní dominanty, které tvoří pláže, jezera, hory, lesy a fjordy. Nový Zéland je o rozmanitosti a všestrannosti. To znamená, že na své si přijdete jako milovníci surfování, ale také lyžování. S dokonalou krajinou všude kolem vás bude korespondovat i přívětivost místních obyvatel. Okusíte Maorskou kulturu, zabřednete do tradičních programů a dopřejte si lahodné a specifické gastronomie v podání tamních receptů. Mapa No...

Dovolená na Novém Zélandu je o objevování, poznávání a shlédnutí těch největších krás naší planety. Na přiměřené ploše s malou hustotou obyvatelstva můžete spatřit dech beroucí přírodní dominanty, které tvoří pláže, jezera, hory, lesy a fjordy. Nový Zéland je o rozmanitosti a všestrannosti. To znamená, že na své si přijdete jako milovníci surfování, ale také lyžování. S dokonalou krajinou všude kolem vás bude korespondovat i přívětivost místních obyvatel. Okusíte Maorskou kulturu, zabřednete do tradičních programů a dopřejte si lahodné a specifické gastronomie v podání tamních receptů. Mapa Nového Zélandu je plná krás, které by neměly uniknout žádnému vášnivému cestovateli.

Nový Zéland se skládá ze dvou velkých ostrovů, toho severního a jižního. Nedílnou součástí této země jsou také Cookovy ostrovy, Tokelau, Niue a spousta ostatních drobnějších ostrůvků. Kombinace pláží, sopek, pramenů a gejzírů je opravdu fascinující. Narazit můžete na hodně jezer, řek a údolí, z nichž to zajímavé představuje například Canterburská nížina. Opakem toho jsou vrcholky hor, kdy tím nejvyšším je Mount Cook se svou výškou 3 754 metrů. Nový Zéland je zároveň nejbližší zemí od Austrálie. Vzdálen je asi 2 000 kilometrů.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Wellington
Úřední jazyk angličtina
Rozloha 268 021 km²
Oficiální měna novozélandský dolar
Hlavní náboženství křesťanství
Časové pásmo UTC+12
Podnebné pásmo mírné a subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat na Novém Zélandu

Vzhledem k tomu, že Nový Zéland je obklopen mořem a spojen s řadou vodních ploch, můžete se věnovat vodním sportům. Typickým příkladem je šnorchlování, potápění a surfování. Popřípadě dáte přednost odpočinku a relaxaci na pláži nebo naopak okusíte bujarého nočního života. Vyhýbat se nemusíte ani adrenalinovým záležitostem, jakými jsou například rafting, zorbing, skydive a mnohé další. Hned několik vrcholků Nového Zélandu je jako stvořených pro horolezectví. Tou pravděpodobně nejoblíbenější pohybovou aktivitu jsou bezpochyby treky, které vás provedou přes nádherné výhledy.

Při návštěvě Nového Zélandu byste neměli opomíjet na poznávání největších zajímavostí této země. Je to například populární Hobitín u města Matamata, záliv Bay of Islands, jeskyně Waitomo nebo Národní park Tongariro. Při toulkách po Novém Zélandu nezapomeňte ani na moderní muzeum Toitu Otago Settlers a známý fjord v Národním parku Fiordland, jež nese název Milford Sound. Milovníky výšek může oslovit televizní věž Skytower a nadšence přírodních úkazů naopak poloostrov Coromandel. Nakonec můžete vyrazit k jezeru Wanaka, které sousedí s Národním parkem Mount Aspiring.

Místní kuchyně

Na Novém Zélandu narazíte především na Maorskou kuchyni, která vznikla prolínáním nejrůznějších směrů, od těch thajských, přes indické, až po japonské. Není se proto čemu divit, že na talířích objevíte hlavně vepřové a hovězí maso, obiloviny, mořské plody, zeleninu a ovoce. Velice často jsou podávány předkrmy z ryby Terakihi nebo jídla připravovaná v zemní peci procesem zvaným Hangi. Ochutnat byste měli určitě polévku Boil-up, ve které nechybí dýně a batáty. Oblíbený je pokrm Fish and Chips s barbecue a zeleninou. A pokud máte zájem o sladkou třešničku na závěr, vyzkoušejte například místní zmrzlinu Hokey Pokey. Vedle tradičních jídel můžete konzumovat i ta fastfoodová, protože restaurací typu Mc´Donalds je na Novém Zélandu opravdu přehršel.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Nový Zéland

    Nenalezeny žádné záznamy.

Oceánie - další destinace

9.6Výjimečné
9.8Výjimečné
9.3Výjimečné
9.6Výjimečné
9.2Výjimečné
9.7Výjimečné
Marshallovy ostrovy
Průvodce pro Marshallovy ostrovy