Dovolená Nový Zéland - zájezdy all inclusive 2023 | cKlub.cz

Nejlevnější dovolená Nový Zéland 2023

Nejlevnější dovolená Nový Zéland 2023

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Nový Zéland: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Wellington
Úřední jazyk angličtina
Rozloha 268 021 km²
Oficiální měna novozélandský dolar
Hlavní náboženství křesťanství
Časové pásmo UTC+12
Podnebné pásmo mírné a subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí na Novém Zélandu
Počasí na Novém Zélandu je ovlivňováno z větší části oceánským podnebným pásem, z části pak tím subtropickým. Za následek to má jediné, že průměrné celoroční teploty jsou poměrně vysoké a srážek není mnoho. Při plánování cesty na Nový Zéland myslete na to, že léto a zima jsou trochu otočenými ročním
Více informací
Očkování na Nový Zéland
Nepotřebujete. Nový Zéland po turistech nevyžaduje jakékoliv povinné očkování. Pouze snad za předpokladu, že dorazí ze země s výskytem žluté zimnice. Pak byste takovým očkováním měli disponovat. I přesto nepodceňujte očkování doporučená, mezi která patří například tetanus, břišní tyfus nebo žloutenk
Více informací
Vízum na Nový Zéland 2023 - jaké doklady potřebuji
V červenci 2019 vstoupila v platnost nová vízová politika. V rámci bezvízového styku (na dobu kratší 90 dní) je nutné před cestou vyplnit online formulář NZeTA (New Zealand Electronic Travel Authority) a zaplatit částku 12 NZD (resp. 9 NZD v případě vyřízení přes mobilní aplikaci) + 35 NZD novou tur
Více informací

Dovolená na Novém Zélandu

Zájezd na Nový Zéland je snem každého cestovatele. Podívejte se do země zaslíbené, která je bohatá především na přírodní skvosty. Pralesy, hory, jezera, pláže, tohle všechno můžete poznat a objevovat při putování po ostrově. Dovolená na Novém Zélandu vám poodhalí fjordy, gejzíry, prameny a nabídne i dech beroucí krajinu Pána prstenů. Poznávat můžete spoustu zajímavých míst, nejenom Auckland, kde mimochodem lze využít výhodného ubytování, včetně stravování. Je to polopenze, plná penze i all inclusive.

Nejlevnější dovolená na Novém Zélandu do nejmenšího detailu splní vaše sny o exotickém ráji, který je samozřejmě protnut soukromými zátokami a rozlehlými plážemi. Zájezd na Nový Zéland se může nést v duchu relaxace a odpočinku, ale také v podání pohybových aktivit a dobrodružství. Stačí si pouze vybrat.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Ano, na Novém Zélandu můžete platit dolarem, ale tím novozélandským. Pokud si do země přivezete americké dolary, směňte je za ty novozélandské.
Dá se platit eurem?
Nedá. Eura můžete maximálně směnit za novozélandský dolar.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, protože angličtina je oficiálním úředním jazykem této země, takže se s ní bez problému domluvíte naprosto všude.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud se chcete přepravovat jenom mezi městy, pak si vystačíte s autobusem nebo vlakem. Cenově přijatelný druh přepravy, který funguje také v rámci MHD. Jestliže však chcete poznávat odlehlá a překrásná místa Nového Zélandu, pronajměte si auto. Teprve s ním docílíte jisté cestovatelské svobody a nebudete ničím svazováni. Navíc silnice v zemi jsou v dobrém stavu. Alternativou pak může být ještě stopování, které je taktéž poměrně rozšířené. Mezi ostrovy pak funguje trajektová lodní doprava. Tou nejrychlejší přepravou je pochopitelně ta letecká, u níž však musíte počítat s vysokými náklady.
Jaká je dostupnost internetu na Novém Zélandu?
Zdarma můžete využívat internet v omezené míře v kavárnách, restauracích nebo na hotelu. Výjimkou nejsou ani knihovny. Jinak je internet spíše nákladnější záležitostí a rychlosti nejsou nijak závratné. Při cestování mimo město je vhodné využít datového tarifu některého z místních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Doba letu z Prahy na Nový Zéland se liší podle toho, do jakých míst letíte a s jakým mezipřistáním. Průměrné délka se pohybuje od 22 do 30 hodin.