Očkování na Nový Zéland - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Oceánie

Očkování na Nový Zéland

Potřebuji nějaké očkování?

Nepotřebujete. Nový Zéland po turistech nevyžaduje jakékoliv povinné očkování. Pouze snad za předpokladu, že dorazí ze země s výskytem žluté zimnice. Pak byste takovým očkováním měli disponovat. I přesto nepodceňujte očkování doporučená, mezi která patří například tetanus, břišní tyfus nebo žloutenka typu A a žloutenka typu B.

Zdravotní rizika na Novém Zélandu

Klidní můžete být například v souvislosti se vzteklinou, jež se na Novém Zélandu nevyskytuje, přesto si dávejte pozor na potulující se a agresivní zvířata. Z oblasti fauny je vhodné být ostražitý před nejrůznějšími jedovanými tvory, jakými jsou pavouci, hadi, ale i hmyz. V této kategorii jsou nepříjemností mušky Sandflies, které se vyskytují hlavně v létě. Jedované nejsou, ale jejich kousnutí nemile svědí, takže nezapomínejte na pořádnou zásobu repelentů.

Vzhledem k vyšším letním teplotám je určitým rizikem také možnost vzniku úpalu nebo úžehu. To můžete eliminovat pravidelným pitným režimem, pokrývkou hlavy, opalovacími krémy, a hlavně vycházkami plánovanými za chladnějšího počasí.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutková voda je na Novém Zélandu povětšinou pitná. Nic ale nedáte za to, když se při jakýchkoliv pohybnostech zeptáte místních obyvatel. Pak se jako jediná praktická alternativa jeví voda balená, která vás ochrání před jakýmikoliv žaludečními obtížemi.

Oblíbené hotely: Nový Zéland

    Nenalezeny žádné záznamy.