Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Oceánie

Časté otázky cestovatelů po Novém Zélandu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, na Novém Zélandu můžete platit dolarem, ale tím novozélandským. Pokud si do země přivezete americké dolary, směňte je za ty novozélandské.
Dá se platit eurem?
Nedá. Eura můžete maximálně směnit za novozélandský dolar.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, protože angličtina je oficiálním úředním jazykem této země, takže se s ní bez problému domluvíte naprosto všude.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud se chcete přepravovat jenom mezi městy, pak si vystačíte s autobusem nebo vlakem. Cenově přijatelný druh přepravy, který funguje také v rámci MHD. Jestliže však chcete poznávat odlehlá a překrásná místa Nového Zélandu, pronajměte si auto. Teprve s ním docílíte jisté cestovatelské svobody a nebudete ničím svazováni. Navíc silnice v zemi jsou v dobrém stavu. Alternativou pak může být ještě stopování, které je taktéž poměrně rozšířené. Mezi ostrovy pak funguje trajektová lodní doprava. Tou nejrychlejší přepravou je pochopitelně ta letecká, u níž však musíte počítat s vysokými náklady.
Jaká je dostupnost internetu na Novém Zélandu?
Zdarma můžete využívat internet v omezené míře v kavárnách, restauracích nebo na hotelu. Výjimkou nejsou ani knihovny. Jinak je internet spíše nákladnější záležitostí a rychlosti nejsou nijak závratné. Při cestování mimo město je vhodné využít datového tarifu některého z místních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Doba letu z Prahy na Nový Zéland se liší podle toho, do jakých míst letíte a s jakým mezipřistáním. Průměrné délka se pohybuje od 22 do 30 hodin.

Oblíbené hotely: Nový Zéland

    Nenalezeny žádné záznamy.