Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Maledivy: průvodce

28°C
Aktuálně
28°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
MV flag

Maledivy

Hodnocení průvodce: 9.8

Bohatost, rozmanitost a bezkonkurenční luxus. Tak lze prezentovat dovolenou na Maledivách, která se pro vás stane nezapomenutelnou hned z několika důvodů. Objevíte ty nejkrásnější pláže na světě, jež jsou spojeny s bílým pískem a modrozelenou vodní hladinou moře. Okusíte opravdový luxus v plném slova smyslu a budete mít na výběr z mnoha exkluzivních hotelových středisek. Ať už se vydáte na Maledivy na ostrov Velaa či kterýkoliv jiný, vždy se vám dostane nevšedního zážitku ve spojení s nekonečnou romancí a nezávislým cestováním. Maledivy ukrývají bezpočet zajímavostí okouzlující i ty nejnáročnější cestovatele.

Maledivy neboli Maledivská republika je tvořena devatenácti korálovými atoly a dohromady jde o složení necelých 1 200 ostrovů. Jejich situování v Indickém oceánu je velice pestré. Kromě hlavního města Malediv Male se můžete podívat na ostrov Hithadhoo, Fuvammulah, Thinadhoo a Kulhudhuffushi.

Jaké nabízí Maledivy památky a zajímavosti?

Co navštívit na Maledivách

Maledivy jsou ostrovním státem, který vám nabízí přemíru atolů, měst, písečných pláží, tyrkysové moře a nejrůznější přírodní skvosty. Ráj na zemi, jenž můžete poznávat z odlišných úhlů pohledů, a právě ty vám nyní přestavíme.

Začít můžete třeba v hlavním městě Male, kde se budete procházet mezi řadou zajímavých památek. K vidění je například nejstarší mešita v zemi zvaná Hukuru Miskiiy, jejíž části pochází ze 13. století. Uvnitř si užijete pohledu na jedinečné dřevěné doplňky. Dále je to palác Muleeaage & Medhu Ziyaarath, který v současnosti tvoří prezidentskou rezidenci. Jednou z nezaměnitelných mešit je Grand Friday Mosque se zlatavou kopulí. Mešita byla otevřena v roce 1984 a vejde se do ní až pět tisíc lidí. Vaši prohlídku města můžete zakončit na trzích Produce Market.

Zavítat musíte na ostrov Huthumale, kde je vybudovaná překrásná umělá pláž. Oblast zvaná Maafushi je zase příslibem luxusních letovisek, kde se nachází jedny z nekrásnějších pláží poseté příjemnými kavárničkami. Na ostrově Gan si uděláte procházku mezi obytnými bloky a vychutnáte si poklidnou místní atmosféru. Za podívanou stojí ostrov Thulusdhoo, kde jsou k vidění krásné pláže, kokosové kmeny a rybářské čluny. Právě zde si lze v mnohých restauracích pochutnat na vynikajících rybích specialitách. Tento ostrov nabízí také dobré podmínky pro surfování.

Dalším cílem bude místo zvané Utheemu, kde v dřívějších dobách žil Mohamed Thakurufaanu. Ostatně toho si lze povšimnout i díky různým památným místům, mezi něž se řadí třeba palác Utheemu Ganduvaru. Korály lemující pláže, přímořská hráz a slavná Link Road. To je místo zvané Maradhoo. Spoustu romantiky a dech beroucí západy slunce nabízí Veligandu Island. Tento ostrov je pro páry, jako stvořený. Nezapomeňte ani na banánový útes neboli Banana Reef, kde si na své přijdou hlavně potápěči prahnoucí po pestrobarevném podmořském světě.

Pokud se chcete na Maledivách oprostit od přemíry turistů, směřujte na Fuvahmulah, kde je populární pláž Banging Beach a vnitrozemské jezero. Nedotčené písečné pláže jsou také součástí Alimatha ve východní části Malediv. Tato lokalita patří celosvětově mezi ty nejkrásnější z pohledu potápění. Jestliže toužíte po mangrovech, bažinách a trochu jiné podobě přírody, směřujte na ostrov Hithadhoo. S ostrovem Kuredu se pojí všudypřítomné bungalovy na moři a na ostrově Kunfunadhoo je to možnost užít si procházku džunglí.

Maledivy jsou rájem potápěčů, proto vám zde vyjmenujeme několik nejvhodnějších míst, kde se této činnosti můžete pod odborným dohledem věnovat. Vedle zálivu Hanifaru a Blue Hole jsou to Bandos Island, Biyadhoo, Vilamendhoo, Machchafushi, Maayafushi, Filtiheyo, Bathala a Baros. Dalším nejpopulárnějším vodním sportem je tu pravděpodobně surfování. K tomu slouží třeba atol Laamu, Male Atoll a Huvadhoo.

Místní kuchyně

Hlavní gastronomickou ingrediencí na Maledivách jsou samozřejmě plody moře. Vedle ryb vám bude servírována také rýže, popřípadě narazíte na spoustu bezmasých pokrmů. Při stolování se velice často setkáte s pojmy, jakými jsou krátká a dlouhá jídla vypovídající o celkovém objemu pokrmu. Mezi tradiční pochutiny patří například dezert Hedhikaa nebo ryby s místním chlebem roshi. Mezi národní pokrmy se mimo jiné řadí speciální rybí polévka. A pokud byste k tomu chtěli zapíjet nějaký lahodný nápoj, počítejte se servírováním černého čaje. Ten je konzumován nejvíce. Dále je to ještě Raa, což je míza z kokosové palmy.
 

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Maledivy

 • od 38 300 Kč
  Coconut Tree Hulhuvilla Beach
  Maledivy - Jižní Atol Male
 • od 53 045 Kč
  Atmosphere Kanifushi Maldives
  Maledivy - Lhaviyani Atol
 • od 56 352 Kč
  Adaaran Prestige Vadoo
  Maledivy
 • od 37 340 Kč
  Kurumba Resort
  Maledivy - Severní Atol Male
 • od 42 690 Kč
  Velassaru Maldives
  Maledivy - Jižní Atol Male
 • od 90 640 Kč
  Conrad Maldives Rangali Island
  Maledivy - Atol Ari
 • od 184 400 Kč
  One & Only Reethi Rah
  Maledivy - Severní Atol Male
 • od 145 700 Kč
  Four Seasons Resort At Kuda Huraa
  Maledivy - Severní Atol Male
 • od 90 570 Kč
  Maafushivaru
  Maledivy - Atol Ari
 • od 99 900 Kč
  Mirihi Island Resort
  Maledivy - Atol Ari
 • od 72 095 Kč
  Dhigali Maldives Island Resort
  Maledivy
 • od 65 329 Kč
  Banyan Tree Vabbinfaru
  Maledivy - Severní Atol Male

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré