Asie

Průvodce pro Maledivy

30°C
Aktuálně
28°C
Průměrně

Maledivy

Hodnocení průvodce: 9.8

Bohatost, rozmanitost a bezkonkurenční luxus. Tak lze prezentovat dovolenou na Maledivách, která se pro vás stane nezapomenutelnou hned z několika důvodů. Objevíte ty nejkrásnější pláže na světě, jež jsou spojeny s bílým pískem a modrozelenou vodní hladinou moře. Okusíte opravdový luxus v plném slova smyslu a budete mít na výběr z mnoha exkluzivních hotelových středisek. Ať už se vydáte na Maledivy na ostrov Velaa či který

Bohatost, rozmanitost a bezkonkurenční luxus. Tak lze prezentovat dovolenou na Maledivách, která se pro vás stane nezapomenutelnou hned z několika důvodů. Objevíte ty nejkrásnější pláže na světě, jež jsou spojeny s bílým pískem a modrozelenou vodní hladinou moře. Okusíte opravdový luxus v plném slova smyslu a budete mít na výběr z mnoha exkluzivních hotelových středisek. Ať už se vydáte na Maledivy na ostrov Velaa či kterýkoliv jiný, vždy se vám dostane nevšedního zážitku ve spojení s nekonečnou romancí a nezávislým cestováním. Maledivy ukrývají bezpočet zajímavostí okouzlující i ty nejnáročnější cestovatele.

Maledivy neboli Maledivská republika je tvořena devatenácti korálovými atoly a dohromady jde o složení necelých 1 200 ostrovů. Jejich situování v Indickém oceánu je velice pestré. Kromě hlavního města Malediv Male se můžete podívat na ostrov Hithadhoo, Fuvammulah, Thinadhoo a Kulhudhuffushi.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Male
Úřední jazyk divehi (maledivština)
Rozloha 298 km²
Oficiální měna maledivská rupie
Hlavní náboženství sunitští muslimové
Časové pásmo UTC+5
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat na Maledivách

Mapa Malediv hovoří jednoznačně. Pokud chcete trávit čas na některém z ostrovů, budete se s největší pravděpodobností oddávat především vodním aktivitám. Mezi ně rozhodně patří návštěvy překrásných pláží, šnorchlování, potápění, rybaření, krmení rejnoků, ale také výlety na sandbank neboli na vyvýšené písčiny, kde můžete se svým časem nakládat dle libosti. Vydat se lze i do některých z tamních lázní nebo dáte přednost výletům na lokální obydlené ostrovy.

Na Maledivy se můžete dostat celkem levně a ihned po příletu byste se měli pustit do plánování nezapomenutelného itineráře. Vaším hlavním odrazovým můstkem se stane město Male. Poblíž něho můžete poznávat atol Ari Aroll, který je mnohými označován, jako ráj pro potápěče. Velice poklidný je také South Malé Atoll nebo Faafu, kde můžete objevit spoustu starých a zajímavých mešit. Za zmínku stojí palác Utheemu Ganduvaru, rušné trhy Produce Market v Male, ale i palác Muleeaage & Medhu Ziyaarath nacházející se na stejném místě.

Místní kuchyně

Hlavní gastronomickou ingrediencí na Maledivách jsou samozřejmě plody moře. Vedle ryb vám bude servírována také rýže, popřípadě narazíte na spoustu bezmasých pokrmů. Při stolování se velice často setkáte s pojmy, jakými jsou krátká a dlouhá jídla vypovídající o celkovém objemu pokrmu. Mezi tradiční pochutiny patří například dezert Hedhikaa nebo ryby s místním chlebem roshi. Mezi národní pokrmy se mimo jiné řadí speciální rybí polévka. A pokud byste k tomu chtěli zapíjet nějaký lahodný nápoj, počítejte se servírováním černého čaje. Ten je konzumován nejvíce. Dále je to ještě Raa, což je míza z kokosové palmy.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Maledivy

 • od 37 049 Kč
  9,1Výjimečné
  Hotel Sun Island Resort & Spa
  Maledivy - Atol Ari
 • od 43 375 Kč
  9,3Výjimečné
  Royal Island Resort & Spa
  Maledivy
 • od 37 729 Kč
  9,2Výjimečné
  Hotel Holiday Island Resort & Spa
  Maledivy - Atol Ari
 • od 52 233 Kč
  9,4Výjimečné
  Adaaran Select Meedhuparu
  Maledivy
 • od 42 800 Kč
  9,2Výjimečné
  Adaaran Club Rannalhi
  Maledivy - Jižní Atol Male
 • od 36 990 Kč
  9Výjimečné
  Fun Island
  Maledivy
 • od 57 708 Kč
  9,3Výjimečné
  Kihaa Maldives By Coral Island Resorts
  Maledivy
 • od 52 480 Kč
  9,2Výjimečné
  Embudu Village
  Maledivy
 • od 48 000 Kč
  8,6Skvělé
  Equator Village
  Maledivy
 • od 51 000 Kč
  9,5Výjimečné
  Vilamendhoo Island Resort
  Maledivy - Atol Ari
 • od 50 695 Kč
  8,6Skvělé
  Olhuveli Beach & Spa Resort
  Maledivy - Jižní Atol Male
 • od 80 850 Kč
  9,7Výjimečné
  Lily Beach Resort & Spa
  Maledivy - Atol Ari

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Průvodce pro Spojené arabské emiráty
9.7Výjimečné
7.6Dobré
8.9Skvělé
9.5Výjimečné
9.1Výjimečné