Asie

Průvodce pro Maledivy

29°C
Aktuálně
28°C
Průměrně

Maledivy

Hodnocení průvodce: 9.8

Bohatost, rozmanitost a bezkonkurenční luxus. Tak lze prezentovat dovolenou na Maledivách, která se pro vás stane nezapomenutelnou hned z několika důvodů. Objevíte ty nejkrásnější pláže na světě, jež jsou spojeny s bílým pískem a modrozelenou vodní hladinou moře. Okusíte opravdový luxus v plném slova smyslu a budete mít na výběr z mnoha exkluzivních hotelových středisek. Ať už se vydáte na Maledivy na ostrov Velaa či kterýkoliv jiný, vždy se vám dostane nevšedního zážitku ve spojení s nekonečnou romancí a nezávislým cestováním. Maledivy ukrývají bezpočet zajímavostí okouzlující i ty nejnáročně...

Bohatost, rozmanitost a bezkonkurenční luxus. Tak lze prezentovat dovolenou na Maledivách, která se pro vás stane nezapomenutelnou hned z několika důvodů. Objevíte ty nejkrásnější pláže na světě, jež jsou spojeny s bílým pískem a modrozelenou vodní hladinou moře. Okusíte opravdový luxus v plném slova smyslu a budete mít na výběr z mnoha exkluzivních hotelových středisek. Ať už se vydáte na Maledivy na ostrov Velaa či kterýkoliv jiný, vždy se vám dostane nevšedního zážitku ve spojení s nekonečnou romancí a nezávislým cestováním. Maledivy ukrývají bezpočet zajímavostí okouzlující i ty nejnáročnější cestovatele.

Maledivy neboli Maledivská republika je tvořena devatenácti korálovými atoly a dohromady jde o složení necelých 1 200 ostrovů. Jejich situování v Indickém oceánu je velice pestré. Kromě hlavního města Malediv Male se můžete podívat na ostrov Hithadhoo, Fuvammulah, Thinadhoo a Kulhudhuffushi.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Male
Úřední jazyk divehi (maledivština)
Rozloha 298 km²
Oficiální měna maledivská rupie
Hlavní náboženství sunitští muslimové
Časové pásmo UTC+5
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat na Maledivách

Mapa Malediv hovoří jednoznačně. Pokud chcete trávit čas na některém z ostrovů, budete se s největší pravděpodobností oddávat především vodním aktivitám. Mezi ně rozhodně patří návštěvy překrásných pláží, šnorchlování, potápění, rybaření, krmení rejnoků, ale také výlety na sandbank neboli na vyvýšené písčiny, kde můžete se svým časem nakládat dle libosti. Vydat se lze i do některých z tamních lázní nebo dáte přednost výletům na lokální obydlené ostrovy.

Na Maledivy se můžete dostat celkem levně a ihned po příletu byste se měli pustit do plánování nezapomenutelného itineráře. Vaším hlavním odrazovým můstkem se stane město Male. Poblíž něho můžete poznávat atol Ari Aroll, který je mnohými označován, jako ráj pro potápěče. Velice poklidný je také South Malé Atoll nebo Faafu, kde můžete objevit spoustu starých a zajímavých mešit. Za zmínku stojí palác Utheemu Ganduvaru, rušné trhy Produce Market v Male, ale i palác Muleeaage & Medhu Ziyaarath nacházející se na stejném místě.

Místní kuchyně

Hlavní gastronomickou ingrediencí na Maledivách jsou samozřejmě plody moře. Vedle ryb vám bude servírována také rýže, popřípadě narazíte na spoustu bezmasých pokrmů. Při stolování se velice často setkáte s pojmy, jakými jsou krátká a dlouhá jídla vypovídající o celkovém objemu pokrmu. Mezi tradiční pochutiny patří například dezert Hedhikaa nebo ryby s místním chlebem roshi. Mezi národní pokrmy se mimo jiné řadí speciální rybí polévka. A pokud byste k tomu chtěli zapíjet nějaký lahodný nápoj, počítejte se servírováním černého čaje. Ten je konzumován nejvíce. Dále je to ještě Raa, což je míza z kokosové palmy.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Maledivy

 • od 34 900 Kč
  8,6Skvělé
  Fihalhohi Island Resort
  Maledivy - Jižní Atol Male
 • od 66 410 Kč
  9,1Výjimečné
  Oblu By Atmosphere Helengeli
  Maledivy - Severní Atol Male
 • Coconut Tree Hulhuvilla Beach
  Maledivy - Jižní Atol Male
 • od 43 490 Kč
  Kurumba Maldives
  Maledivy - Severní Atol Male
 • od 46 970 Kč
  Velassaru Maldives
  Maledivy - Jižní Atol Male
 • od 51 530 Kč
  Sheraton Maldives Full Moon Resort And Spa
  Maledivy - Severní Atol Male
 • od 97 650 Kč
  Conrad Maldives Rangali Island
  Maledivy - Atol Ari
 • od 144 910 Kč
  One And Only Reethi Rah
  Maledivy - Severní Atol Male
 • od 95 520 Kč
  Four Seasons Kuda Huraa
  Maledivy - Severní Atol Male
 • od 68 580 Kč
  Maafushivaru
  Maledivy - Atol Ari
 • od 78 100 Kč
  Mirihi Island Resort
  Maledivy - Atol Ari
 • od 66 398 Kč
  Dhigali
  Maledivy

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Průvodce pro Spojené arabské emiráty
6.5Dobré
8.7Skvělé
8.3Skvělé
7.9Dobré
7.8Dobré