Afrika

Průvodce pro Egypt

13°C
Aktuálně
22°C
Průměrně

Egypt

Hodnocení průvodce: 8.9

Egypt je exotickou destinací nabízející hřejivý sluneční svit, překrásné průzračné moře a velice osobitou kulturu. Země, která vás při jejím poznávání vynese do nebeských výšek nejenom výstupy na vrcholky hor, ale hlavně tím, co uvidíte. Ať už se v Egyptě vydáte do jakékoliv vybrané destinace, vždy pocítíte značnou blízkost k historii. Silné pouto mezi současnými a minulými živ

Egypt je exotickou destinací nabízející hřejivý sluneční svit, překrásné průzračné moře a velice osobitou kulturu. Země, která vás při jejím poznávání vynese do nebeských výšek nejenom výstupy na vrcholky hor, ale hlavně tím, co uvidíte. Ať už se v Egyptě vydáte do jakékoliv vybrané destinace, vždy pocítíte značnou blízkost k historii. Silné pouto mezi současnými a minulými životy. Zlatavý písek, neotřelá a specifická gastronomie, zázemí luxusních hotelových středisek a možnost vyrazit do civilizací nepolíbených oblastí. Takový je Egypt v celé svojí kráse, jež prezentuje klenot severovýchodního cípu Afriky.

Dovolená v Egyptě by měla probíhat především v kombinaci s poznáváním těch největších dominant země. Starověký Egypt v novodobém pojetí, to je směs největších krás vybraných míst. Na jedné straně je to Středozemní moře, z druhé strany zase Rudé moře. Nehostinná poušť Sahara je kontrastem k nejdelší řece Nil. To všechno pak doplňují historické objekty, ba dokonce celá města, která vám přiblíží Egypt z trochu jiného úhlu pohledu.

 

 

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Káhira
Úřední jazyk arabština
Rozloha 1 010 000 km²
Oficiální měna Egyptská libra (EGP)
Hlavní náboženství islám
Časové pásmo UTC+2
Podnebné pásmo subtropické
Létá přímá linka z Prahy? Ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Egypt

Co lze dělat v Egyptě

Vzhledem k tomu, že turistickou pýchou Egypta je spousta přímořských letovisek na vysoké úrovni, i kdybyste neměli zájem o poznávání země, přijdete si na své. Tato hotelová centra připravují pro zákazníky řadu zábavných programů, od sportovních aktivit, přes potápění, jízdy na vodních skútrech, až po výlety mezi písečné duny. Tam samozřejmě pojedete jak jinak, než s pořádnou dávkou adrenalinu v žilách – na čtyřkolkách, motorkách, v terénních autech či na velbloudech.

I přesto tohle všechno zůstává pravdou, že mapa Egypta doslova vybízí k jejímu prozkoumávání a poznávání staletých staveb. Bylo by doslova hříchem, nenavštívit egyptské pyramidy v Gíze, kde se nachází pověstná Cheopsova pyramida. A co teprve Velká sfinga, jež je údajně zhotovena z jednoho kusu kamene? Zavítáte-li do Karnaku v blízkosti Luxoru, nezapomeňte pohlédnout na známý chrámový komplex a neodpusťte si ani fakultativní výlet k Džoserově pyramidě v Sakkáře. Její stáří se odhaduje na 4 700 let. Přímo v Luxoru vás osloví Údolí králů a Údolí královen. Na své si přijdete i v Muzeu mumifikace, kdy se dozvíte, jak byli tito předci balzamováni. Přímo v Káhiře navštivte největší Bazar Chán al-Chalíí nebo mešitu Muhammada Alího.

Místní kuchyně

Egyptskou kuchyni lze s jistotou označit za ryze arabskou. To znamená, že v ní naleznete hlavně suroviny, jakými jsou skopové a kozí maso, rýže, kachny, husy, zelenina, ale i čerstvé ryby a sýry. Naopak Egypťané nekonzumují vepřové maso a do pokrmů nepřidávají ani žádný alkohol. Velice oblíbené je kořeněné maso – kebab, gyros, kofta nebo fatafel. Mezi polévkami jednoznačně vede ta zeleninová zvaná Molekija. Vynikající přílohou je pak pita či arabských chléb vyznačující se svou vynikající chutí. Tomu se v Egyptě říká Aysh. Pokud si po lahodném obědě budete chtít dát i sladkou tečku na konec, připravte se na hodně sladké moučníky.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Egypt

 • od 14 490 Kč
  9,5Výjimečné
  Hotel Club Magic Life Kalawy Imperial
  Egypt - Hurghada
 • od 14 390 Kč
  9,3Výjimečné
  Jaz Makadina
  Egypt - Hurghada
 • od 17 631 Kč
  9Výjimečné
  Albatros Palace Resort
  Egypt - Hurghada
 • 9Výjimečné
  Hotel Sunrise Royal Makadi Resort & Spa
  Egypt - Hurghada
 • od 14 990 Kč
  9Výjimečné
  Hotel Sunrise Marin Resort Port Ghalib
  Egypt - Marsa Alam
 • od 17 721 Kč
  8,8Skvělé
  Hotel Hilton Nubian Resort
  Egypt - Marsa Alam
 • od 17 690 Kč
  8,9Skvělé
  Three Corners Fayrouz Plaza
  Egypt - Marsa Alam
 • od 16 190 Kč
  8,7Skvělé
  Brayka Bay Reef
  Egypt - Marsa Alam
 • od 15 105 Kč
  9Výjimečné
  Pickalbatros Citadel Sahl Hasheesh
  Egypt - Hurghada
 • od 17 680 Kč
  8,7Skvělé
  Port Ghalib Resort
  Egypt - Marsa Alam
 • od 14 590 Kč
  8,9Skvělé
  Hotel Fantazia Resort
  Egypt - Marsa Alam
 • od 10 344 Kč
  8,7Skvělé
  Sunwing Waterworld Makadi
  Egypt - Hurghada

Afrika - další destinace

8Skvělé
8.7Skvělé
9.6Výjimečné
9.4Výjimečné
9.2Výjimečné
9.4Výjimečné