Afrika

Průvodce pro Egypt

36°C
Aktuálně
22°C
Průměrně
Vyhledat zájezdy pro destinaci: Egypt

Egypt

Egypt je exotickou destinací nabízející hřejivý sluneční svit, překrásné průzračné moře a velice osobitou kulturu. Země, která vás při jejím poznávání vynese do nebeských výš

Egypt je exotickou destinací nabízející hřejivý sluneční svit, překrásné průzračné moře a velice osobitou kulturu. Země, která vás při jejím poznávání vynese do nebeských výšek nejenom výstupy na vrcholky hor, ale hlavně tím, co uvidíte. Ať už se v Egyptě vydáte do jakékoliv vybrané destinace, vždy pocítíte značnou blízkost k historii. Silné pouto mezi současnými a minulými životy. Zlatavý písek, neotřelá a specifická gastronomie, zázemí luxusních hotelových středisek a možnost vyrazit do civilizací nepolíbených oblastí. Takový je Egypt v celé svojí kráse, jež prezentuje klenot severovýchodního cípu Afriky.

Dovolená v Egyptě by měla probíhat především v kombinaci s poznáváním těch největších dominant země. Starověký Egypt v novodobém pojetí, to je směs největších krás vybraných míst. Na jedné straně je to Středozemní moře, z druhé strany zase Rudé moře. Nehostinná poušť Sahara je kontrastem k nejdelší řece Nil. To všechno pak doplňují historické objekty, ba dokonce celá města, která vám přiblíží Egypt z trochu jiného úhlu pohledu.

 

 

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Káhira
Úřední jazyk arabština
Rozloha 1 010 000 km²
Oficiální měna Egyptská libra (EGP)
Hlavní náboženství islám
Časové pásmo UTC+2
Podnebné pásmo subtropické pásmo
Létá přímá linka z Prahy? Ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Egypt

Co lze dělat v Egyptě

Vzhledem k tomu, že turistickou pýchou Egypta je spousta přímořských letovisek na vysoké úrovni, i kdybyste neměli zájem o poznávání země, přijdete si na své. Tato hotelová centra připravují pro zákazníky řadu zábavných programů, od sportovních aktivit, přes potápění, jízdy na vodních skútrech, až po výlety mezi písečné duny. Tam samozřejmě pojedete jak jinak, než s pořádnou dávkou adrenalinu v žilách – na čtyřkolkách, motorkách, v terénních autech či na velbloudech.

I přesto tohle všechno zůstává pravdou, že mapa Egypta doslova vybízí k jejímu prozkoumávání a poznávání staletých staveb. Bylo by doslova hříchem, nenavštívit egyptské pyramidy v Gíze, kde se nachází pověstná Cheopsova pyramida. A co teprve Velká sfinga, jež je údajně zhotovena z jednoho kusu kamene? Zavítáte-li do Karnaku v blízkosti Luxoru, nezapomeňte pohlédnout na známý chrámový komplex a neodpusťte si ani fakultativní výlet k Džoserově pyramidě v Sakkáře. Její stáří se odhaduje na 4 700 let. Přímo v Luxoru vás osloví Údolí králů a Údolí královen. Na své si přijdete i v Muzeu mumifikace, kdy se dozvíte, jak byli tito předci balzamováni. Přímo v Káhiře navštivte největší Bazar Chán al-Chalíí nebo mešitu Muhammada Alího.

Místní kuchyně

Egyptskou kuchyni lze s jistotou označit za ryze arabskou. To znamená, že v ní naleznete hlavně suroviny, jakými jsou skopové a kozí maso, rýže, kachny, husy, zelenina, ale i čerstvé ryby a sýry. Naopak Egypťané nekonzumují vepřové maso a do pokrmů nepřidávají ani žádný alkohol. Velice oblíbené je kořeněné maso – kebab, gyros, kofta nebo fatafel. Mezi polévkami jednoznačně vede ta zeleninová zvaná Molekija. Vynikající přílohou je pak pita či arabských chléb vyznačující se svou vynikající chutí. Tomu se v Egyptě říká Aysh. Pokud si po lahodném obědě budete chtít dát i sladkou tečku na konec, připravte se na hodně sladké moučníky.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Egypt

 • od 18 271 Kč
  8,6Skvělé
  Bel Air Azur
  Egypt - Hurghada
 • od 13 041 Kč
  8,7Skvělé
  Giftun Azur
  Egypt - Hurghada
 • od 13 290 Kč
  8,7Skvělé
  Dreams Vacation
  Egypt - Sharm El Sheikh
 • od 12 697 Kč
  9Výjimečné
  Hotel Strand Taba Heights Beach & Golf Resort
  Egypt - Taba
 • od 14 272 Kč
  8,8Skvělé
  Hotel Sofitel Taba Heights
  Egypt - Taba
 • od 14 590 Kč
  8,3Skvělé
  Coral Beach Montazah
  Egypt - Sharm El Sheikh
 • od 10 190 Kč
  7,9Dobré
  Hotel Lotus Bay
  Egypt - Safaga
 • od 13 058 Kč
  7,9Dobré
  Shores Amphoras Hotel
  Egypt - Sharm El Sheikh
 • od 23 990 Kč
  9,1Výjimečné
  Iberotel Palace
  Egypt - Sharm El Sheikh
 • od 11 490 Kč
  8,7Skvělé
  Onatti Beach Resort
  Egypt - Marsa Alam
 • od 11 876 Kč
  7,7Dobré
  Shores Hotel Golden Sharm
  Egypt - Sharm El Sheikh
 • od 16 284 Kč
  7,8Dobré
  Hawaii Palm Aqua Park
  Egypt - Hurghada

Afrika - další destinace

8Skvělé
8.7Skvělé
9.6Výjimečné
9.4Výjimečné
9.2Výjimečné
9.4Výjimečné