Bezpečnost v Egyptě - na co si dát pozor | cKlub.cz
Afrika

Bezpečnost v Egyptě - na co si dát pozor

Je destinace bezpečná?

Egypt patří mezi arabské země, jež měly tu čest potýkat se s teroristickými útoky. Pakliže však dodržujete výstrah Ministerstva zahraničí České republiky nebo delegátů cestovních kanceláří, nic vám nehrozí. Rozhodně ne v hotelových resortech, kde je zajištěno patřičné zabezpečení. Abyste předešli jakýmkoliv problémům a ohrožení vlastního života, vyhněte se předměstským částem Káhiry a nenavštěvujte západní Egypt včetně Sinajského poloostrova.

Současná situace v Egyptě je dobrá, a proto vybízí k nezapomenutelným cestám. I přesto byste měli dodržovat několik základních pravidel. Mezi ně patří určitě opatrné zacházení s cennostmi a penězi na veřejnosti. Šperky a drahé věci si raději nechávejte v hotelovém sejfu. Dobrou volbou nebudou ani zastrčené a opuštěné obchůdky v odlehlých uličkách.

Na co si dát v dané zemi pozor?

Nejvíce důslední byste měli být především v rámci společenské etikety. Vzhledem k tomu, že v zemi převládá islámské náboženství, snažte se ctít některá pravidla. Například do kostelů a mešit choďte pouze v dlouhém rukávu. Ženy i vy musíte dávat pozor na plážové oblečení, ve kterém do restaurací a ostatních podniků rozhodně nechoďte. Trochu benevolentnější jsou samozřejmě v hotelových resortech.

Pokud se budete bavit s Egypťany, určitě nehaňte jejich náboženství a nikterak je podobnými slovy neurážejte. Nevhodné jsou také polibky na veřejnost, vodění za ruku a jakékoliv podobné intimnosti.

Postoj k alkoholu

Alkohol není v Egyptě zakázaný a natolik omezený, jako v jiných arabských zemích. Je však pravdou, že se mu řada místních vyhýbá. Rozhodně se nebojte, že byste si jej nemohli koupit a dopřát. Ostatně v hotelových komplexech je obvykle nedílnou součástí All-inclusive nabídek. Problém bude spíše s tím, že si budete dopřávat místní alkoholové delikatesy než ty dovážené. Zároveň se vyvarujte opileckým stavům na veřejnosti, natož při svátcích či bohoslužbách.

Podmínky vstupu do země a další opatření související se šířením Covid-19

Egypt otevřel svůj vzdušný prostor cestovnímu ruchu. Při vstupu do země je ale nutné předložit negativní PCR test ne starší než 72 hodin. Při návratu do ČR musí cestující vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR nebo karanténu.

Důležité kontakty:

Velvyslanectví České republiky v Egyptě

4, Dokki Street, Giza

Egypt

Telefonní spojení: 0020 - 2 - 3333 9700(1)

E-mail: cairo@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Egypt

 • 8,3Skvělé
  Jaz Casa Del Mar Beach
  Egypt - Hurghada
 • 8,9Skvělé
  Baron Palms
  Egypt - Sharm El Sheikh
 • 8,1Skvělé
  Sindbad Club Aqua Hotel & Spa
  Egypt - Hurghada
 • 7,9Dobré
  Hotel Dreams Beach Marsa Alam
  Egypt - Marsa Alam
 • 8,7Skvělé
  Dreams Vacation
  Egypt - Sharm El Sheikh
 • 9Výjimečné
  Hotel Strand Taba Heights Beach & Golf Resort
  Egypt - Taba
 • 9,1Výjimečné
  Baron Resort
  Egypt - Sharm El Sheikh
 • 7,9Dobré
  Aurora Oriental Resort
  Egypt - Sharm El Sheikh
 • 8,2Skvělé
  Rehana Royal Beach Resort & Spa
  Egypt - Sharm El Sheikh
 • 7,7Dobré
  Tropitel Dahab
  Egypt - Sharm El Sheikh
 • 8,2Skvělé
  Lotus Bay
  Egypt - Hurghada
 • 8,1Skvělé
  Otium Amphoras
  Egypt - Sharm El Sheikh