Severní Amerika

Průvodce pro Havaj

25°C
Aktuálně
25.4°C
Průměrně

Havaj

Hodnocení průvodce: 9.5

Havaj, to jsou především překrásné pláže, promodralá hladina Tichého oceánu, korálové útesy a bezkonkurenční příroda. Ne nadarmo je Havaj označována za synonymum zemského ráje. Havaj potažmo Havajské ostrovy leží asi 3 200 kilometrů od Spojených států amerických a představuje multikulturní skvost. Při cestě na Havaj okusíte tu správnou ostrovní atmosféru za zvuku ukulele v pozadí se surfaři prohánějícími se na mořských vlnách. Havaj si vás podmaní svou pestrostí a různorodostí. Jeden den se můžete koupat v laguně na písečných plážích a den poté budete poznávat havajskou přírodu a oddávat se mí...

Havaj, to jsou především překrásné pláže, promodralá hladina Tichého oceánu, korálové útesy a bezkonkurenční příroda. Ne nadarmo je Havaj označována za synonymum zemského ráje. Havaj potažmo Havajské ostrovy leží asi 3 200 kilometrů od Spojených států amerických a představuje multikulturní skvost. Při cestě na Havaj okusíte tu správnou ostrovní atmosféru za zvuku ukulele v pozadí se surfaři prohánějícími se na mořských vlnách. Havaj si vás podmaní svou pestrostí a různorodostí. Jeden den se můžete koupat v laguně na písečných plážích a den poté budete poznávat havajskou přírodu a oddávat se místním tradicím.

Havaj představuje největší z Havajských ostrovů a jeho dominantami jsou dva velké vulkány. Je to vulkán Mauna Loa a Mauna Kea. Mimochodem Mauna Loa je jednou z nejaktivnějších sopek na světě. Navštívit můžete mnohé další ostrovy, které tvoří nezapomenutelnou podívanou. Jsou to například Oahu, Niihau, Kauai, Molokai, Maui, Lanai nebo Kahoolawe. Havaj si vás zkrátka získá každým kouskem svojí země, ať už jste vyznavači relaxace nebo máte dobrodružného ducha a chcete poznat něco nového.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Honolulu
Úřední jazyk angličtina, havajština
Rozloha 28 311 km²
Oficiální měna americký dolar
Hlavní náboženství křesťanství
Časové pásmo UTC-10
Podnebné pásmo tropické podnebí
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat na Havaji

Dovolená na Havaji může nabývat nejrůznějších podob. Někdo dá přednost vyhlídkovým letům, jiný vsadí na nezapomenutelnou turistiku. Kapitolou samou o sobě jsou vyhledávané vodní aktivity, ke kterým rozhodně patří potápění, velrybářské plavby, plavání s mořskými želvami nebo surfování na divokých vlnách. Na Havaji se budete oddávat i příjemné relaxaci na pláži a noční zábavě doprovázené tradiční ostrovní hudbou. Na své si mimochodem přijdou i vyznavači adrenalinových sportů.

Při svých cestách po Havaji můžete samozřejmě navštívit hlavní město Havaje, jímž je Honolulu. Vedle Havajského divadla spatříte například unikátní památku Aloha Tower, palác Iolani nebo osobitou čínskou čtvrť. Když se vysloví pojen Havaj, rozhodně nesmíte minout přístav Pearl Harbor nebo známou pláž Waikiki Beach. Milovníci přírody jistě ocení Národní park havajské vulkány nebo si udělají túru na již nečinnou sopku Mauna Kea. Omezovat se ostatně nemusíte jen ostrovem Havaj, ale vyrazit můžete i na ostrov Kauai, který je označován, jako ostrov zahrad. Na ostrově Oahu na vás naopak čekají významné ruiny Kaniakapupu nebo vodopád Luakaha.

Místní kuchyně

Havajská kuchyně se vyznačuje svou rozmanitostí, což je zapříčiněno řadou vlivů ze zahraničí. Nejčastěji se zde setkáte s využíváním místních plodin, kam rozhodně patří tropické ovoce, drůbeží a vepřové maso, včetně mořských plodů. Havaj se samozřejmě pyšní svými výjimečnými specialitami, kam se řadí Shave Ice, což je osvěžující ledová tříšť, která vás zchladí v tamním horku. Z jídel můžete okusit například vepřové maso zapečené s lososem, banány a rajčaty, jež se nazývá Kalu. Mezi speciality patří také Mahi-Mahi neboli steak z této ryby. Dále je to pečený chleba obalený v cukru nazývající se Masada. Když budete chtít ochutnat rýžové koule, vsaďte na pokrm zvaný Spam Musubi. Vynikající je i kořeněné a jemně nasládlé vepřové maso doplněné bílým chlebem. Tomu se říká Manapua.

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné