Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Severní Amerika

Vízum na Havaj 2024 - jaké doklady potřebuji

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Podmínky vstupu na Havaj

Abyste mohli vstoupit na území Havaje, potřebujete sebou mít nezbytné doklady. Tím hlavním je bezpochyby platný cestovní pas. Jeho platnost by měla být v délce trvání ještě šest měsíců poté, co hodláte opustit zemi.

Vzhledem k tomu, že na Havaj platí stejné vstupní podmínky jako do kteréhokoliv jiného státu USA, musíte si s cestovním pasem vyřídit ještě následující dokumenty.

Elektronický formulář ESTA

Pokud nehodláte na území Havaje strávit více, jak 90 dnů a vyrážíte na ostrov za turistikou, bude vám stačit jen dokument ESTA. Ten je třeba vyřídit online alespoň 72 hodin před samotným odletem. Jeho cena činí 14 USD.

Pozor si však dejte na to, že dokument ESTA nemusí být schválen každému, a to se týká například těch, kdo před cestou na Havaj navštívili některou ze zemí typu Súdán, Libye, Írán a jim podobné. Pakliže vám přijde zamítavé stanovisko při žádosti o dokument ESTA, musíte si vyřídit klasické cestovní vízum.

Kolik stojí cestovní vízum na Havaj?

O tento dokument můžete žádat prostřednictvím příslušného velvyslanectví v Praze. Jeho platnost je v délce trvání 10 let a stojí 160 USD. Pakliže platnost vašeho cestovního pasu vyprší dříve, vyprší také toto cestovní vízum na Havaj.