Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Severní Amerika

Bezpečnost na Havaji

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Havaj bezpečný?

Havaj se z pohledu bezpečnosti nevymyká běžnému standardu. Možná snad jen po setmění raději nenavštěvujte vybrané čtvrti velkých měst nebo tam alespoň nechoďte sami. Jinak vám v tomto směru pravděpodobně nic nehrozí.

Zvýšené opatrnosti dbejte na turisticky vyhledávaných místech nebo na samotných plážích. Tam se totiž mohou vyskytovat místní zlodějíčci, jež se snaží okrást nic netušící turisty. Stačí však jen dodržovat zásady bezpečného cestování a nic z toho vás nemusí potkat. Nenoste se sebou příliš velkou hotovost a cennosti si nechávejte v hotelovém trezoru.

Přírodní katastrofy

Na Havaji hrozí jediné potenciální riziko přírodních katastrof, a tím je sopka Kilauea, která je ještě stále činná. Určitou nepříjemností tak může být jemný sopečný prach. Z této aktivity mohou plynou i občasná zemětřesení, popřípadě vznikající tsunami. Na takové situace je však Havaj nadstandardně připravena.

Na co si dát na Havaji pozor?

Havaj je otevřená ke všem turistům, a proto je nikterak neomezuje z pohledu společenské etikety. Všem turistům je doporučováno ctít výstrahy a rady místních obyvatel. A to především při putování či přespávání v přírodě. Tam totiž můžete narazit na nejrůznější obtěžující hmyz a tvory, u nichž hrozí nepříjemná kousnutí.

Obyvatelé na Havaji jsou velice vstřícní a přátelští, takže pokud se k nim budete chovat stejně, čeká vás nezapomenutelná dovolená.

Postoj k alkoholu

Alkoholickým nápojům na Havaji nejsou dveře zavřené, to rozhodně ne. Respektovat však musíte některá vybraná místa nebo činnosti, při kterých se pít jednoduše nesmí. Pozor byste si měli dávat také při řízení automobilu. Na Havaji je sice povoleno 0,08 % promile pro řidiče, pro spolujezdce tu ale platí přísný zákaz popíjení. Dokonce by se vám neměl alkohol jen tak povalovat ve vozidle.

Důležité kontakty

Honorární konzulát Honolulu

591 Paikau Street

96816-4441 Honolulu

Tel.: +1 808 739 5041

Email: hawaii@honorary.mzv.cz