Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Severní Amerika

Očkování na Havaj

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Při cestě na ostrov Havaj, potažmo Havajské ostrovy nemusíte řešit žádné povinné očkování. To po vás nebude vyžadováno. Přesto existuje seznam několika doporučených očkování. Mezi ty základní patří rozhodně tetanus, spalničky a záškrt. Vhodné je také očkovat se proti žloutence typu A. Chcete-li se na Havaji zdržet delší dobu, vyplatí se uvažovat o očkování proti žloutence typu B.

Zdravotní rizika na Havaji

Vaše plánovaná cesta na Havaj rozhodně nebude spojena s Malárií. Ta se totiž v této destinaci nevyskytuje. Výjimečně ale můžete narazit na jiná onemocnění, mezi která se řadí horečka Dengue a venerická onemocnění. Po konzumaci nevhodně upravených potravin vás mohou potkat i zažívací obtíže. Proti nim se však lze chránit vhodnými léky.

Jestliže se chystáte obývat opuštěná místa Havaje, přihlížejte k tomu, v jaké k vodě se koupete. A to především v okamžiku, kdy máte na těle otevřené a nezahojené rány. Chytit totiž můžete tzv. leptospirózu. Ta pochází z moči nakažených zvířat a může se objevit i ve vodě.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutková voda nemusí být ve všech oblastech Havaje pitná, respektive vám mohou hrozit žaludeční nevolnosti. Pakliže se těmto problémům chcete preventivně vyhnout, pijte vodu balenou. To platí dvojnásob, pokud byste chtěli pít vodu z přírody, protože právě u ní hrozí nákaza leptospirózou.