Samoa - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Oceánie

Samoa: průvodce

29°C
Aktuálně
26°C
Průměrně

Samoa

Hodnocení průvodce: 9.7

Samoa je perlou Polynésie. Temperamentní a divoká země, která vás ohromí svou autentičností. Žádné bláznivé resorty a přemíra turistů, ale pouze intenzivní přírodní krása, vodopády a teplé ostrovní slunce. To je ostrovní stát Samoa spjatý s osobitou kulturou a nabízející nezapomenutelnou a dobrodružnou dovolenou. Na Samoi si užijete hustou džungli a okusíte vulkanické vyvýšeniny. Podlehněte tropické fantazii a uklidňujícímu prostředí. Samoa si vás získá svou nespoutaností a tradičností, jež ve vás zanechá úchvatné vzpomínky. Poznejte opravdovou tvář Polynésie a naplánujte si dovolenou na souostroví zvaném Samoa.

Mapa ostrova Samoa prozrazuje, že jde o území vulkanického charakteru, k nimž náleží úchvatné korálové útesy. V hornatém prostředí si přijdou na své milovníci zeleně a drsné džungle ukrývající spoustu přírodních skvostů. K nejvyšším bodům patří Mauga Silisili nacházející se na ostrově Savai´i. Výška takového místa je 1 858 metrů nad mořem. Druhý ostrov má název Upolu.

Co navštívit na Samoi

Poznávání a dobrodružství neodmyslitelně patří k ostrovu Samoa. Hodně oblíbenou činností je potápění a šnorchlování. Nezapomenutelným zážitkem se vám stane například plavání se želvami. V rámci vodních aktivit lze zmínit také surfování. Kromě poznávání klasické kultury ve městech se můžete věnovat také nakupování. Od moře se následně přesunete do vnitrozemí, kde budete obdivovat přírodní sopečná jezírka, vodopády a plánovat treky a výlety do džungle.

Pokud se rozhodnete navštívit Samojské ostrovy, potom se připravte na pořádnou dávku exotiky, jež na vás čeká na každém kroku. Je to kupříkladu Národní park O Le Pupu Pue, kde se nachází pověstný vodopád Togitogiga a jeskyně Peapea. Procházet se pochopitelně nemusíte pouze po povrchu, ale zavítat můžete i do podzemních tunelů na ostrově Savai´i. Typickým příkladem jsou Alofaaga Blowholes. Zapomínat byste neměli ani na překrásnou oblast Aiga-i-le-Tai. Ta je mimochodem zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Jestliže chcete vidět nejstarší stavbu na ostrově, pak se vydejte k pahorku Pulemelei. A pokud toužíte navštívit největší deštný prales v Pacifiku, měly by vaše kroky směřovat k zátoce Fagaloa, kde se rozprostírají vodopády, tradiční vesnice a dech beroucí příroda. Krásná je také vesnice Lotofaga, v jejíž blízkosti spatříte vodopády Fuipisia. Nakonec si můžete nechat hlavní město Samoy, kterým je Apia. Typické koloniální město, v němž je dominantní velká městská tržnice.

Místní kuchyně

Samojská gastronomie je z velké míry založena na kořenové zelenině. Hodně používané je tamní exotické ovoce. Dost často se setkáte s kokosy připravovanými na spoustu způsobů, včetně kokosového mléka. I když je ostrov Samoa spjat především s vegetariánskou kuchyní, na jídelníčku nechybí ani vepřové a kuřecí maso. Velké zastoupení mají pochopitelně ryby a mořské plody. Ochutnat můžete řadu tradičních specialit, mezi něž patří například Palusami. Jde o listy Taro v kombinaci s pečeným kokosovým krémem. Ničím neobvyklým není ani ryba naložená v kokosovém krému. Pokud k ní přidáte ještě chilli, cibuli a citronovou šťávu, vznikne pověstným pokrm Oka. Z mořských plodů vedou chobotnice, tuňáci a raci. Z ovoce pak papája, banány, ananas a mango.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Samoa

    Nenalezeny žádné záznamy.

Oceánie - další destinace

9.6Výjimečné
9.8Výjimečné
Cookovy ostrovy
Cookovy ostrovy: průvodce
9.3Výjimečné
9.6Výjimečné
9.2Výjimečné
9.7Výjimečné
Marshallovy ostrovy
Marshallovy ostrovy: průvodce