Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Oceánie

Očkování na Samou

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Dovolená na Samoi nebude spojena s žádným povinným očkováním. Výjimkou je pouze situace, kdy na ostrovy cestujete z destinace s endemickým výskytem žluté zimnice. Pak máte povinnost být proti takové nemoci očkovaní a musí to být uvedeno v mezinárodním očkovacím průkazu. Pokud jste však ze země s výskytem žluté zimnice odjeli déle jak před šesti dny, žádná taková povinnost už neplatí.

Při cestování na ostrov Samoa se obecně doporučuje, abyste nepodceňovali alespoň základní typy očkování, jež jsou vhodné do jakékoliv země světa. Je to například žloutenka typu A, žloutenka typu B, břišní tyfus a tetanus.

Zdravotní rizika na Samoi

Na ostrovech se nemusíte obávat žádných exotických zdravotních rizik. Jediným nebezpečím se mohou stát volně se potulující zvířata, a to především psi. Na ně si dávejte pozor, aby vás nepokousali. Pokud se chcete vyhnout jakémukoliv nebezpečí i v tomto směru, vyplatí se očkování proti vzteklině.

Čistota vody z vodovodu

Voda z vodovodu na ostrově Samoa není pitná. Ostrovy mají obecně problém se zásobováním pitné vody. Jestliže se chcete vyvarovat jakýmkoliv nepříjemnostem při konzumaci, jež mohou vést až ke střevním onemocněním, využívejte za všech okolností jen balenou vodu. Její dostatek nepodceňujte ani při jakékoliv túře do vnitrozemí.

Oblíbené hotely: Samoa

    Nenalezeny žádné záznamy.