Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Oceánie

Bezpečnost na Samoi

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Samoa bezpečná?

Samoa je bezpečnou exotickou destinací, kde se rozhodně nemusíte obávat jakékoliv zvýšené kriminality. Na ostrovech dochází maximálně k drobnějším krádežím, které byste však nepodceňujte. Vyplatí se vyšší obezřetnost, a to především na frekventovanějších místech, kde si hlídejte osobní věci. Ty mimochodem nenechávejte nikde volně povalovat bez dozoru. Ať už je to na plážích nebo v zaparkovaném voze na sedadle.

Přírodní katastrofy

Z pohledu přírodních katastrof sužují Samou hned dvě nepříjemnosti. Jednou z nich jsou tajfuny, jejichž terčem se stávají oba ostrovy poměrně často. Dalším rizikem jsou seismické otřesy, které mohou vyústit v nebezpečné tsunami. Na tyto věci byste se měli informovat před plánováním jakéhokoliv výletu, abyste věděli, kde hrozí riziko, a jak se zachovat.

Na co si dát na Samoa pozor?

Samoa je sice perlou Pacifiku, na druhou stranu musíte počítat s tím, že není z pohledu turistů tak navštěvovaným ostrovním státem. To pochopitelně oceníte, když se nechcete prodírat spoustou všudypřítomných návštěvníků. Negativem však zůstává fakt, že z hlediska turistického zázemí má Samoa co dohánět, takže na to se připravte ve všech směrech. Od ubytování, až po nemožnost komunikovat v anglickém jazyce. Je však pravdou, že tamní lidé jsou hodně vstřícní.

Postoj k alkoholu

S alkoholem na ostrovech není žádný problém. Seženete jej v barech, restauracích i obchodech. Ochutnat dokonce můžete samojská piva. Pokud byste si chtěli do země přivézt svůj vlastní alkohol, máte možnost. Limitováni budete pouze maximálním množstvím dvou litrů.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Canberra

8 Culgoa Circuit

O'Malley

Canberra

Tel.: +61/2/62901386

Email: canberra@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Samoa

    Nenalezeny žádné záznamy.