Tonga - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Oceánie

Tonga: průvodce

29°C
Aktuálně
24.1°C
Průměrně

Tonga

Hodnocení průvodce: 9.7

Království Tonga je název ostrovního státu. Několik ostrovů nacházejících se v jižním Pacifiku je zárukou silně exotického a nezapomenutelného zážitku. Nepoškozená, krásná a dech beroucí příroda v kombinaci s plážemi. Místo, kde okusíte líbeznou autentičnost a sžijete se s velice pohodovým tempem života. Dovolaná na Tonze je unikátním kulturním a odvážným zážitkem. Všudypřítomná radost a svoboda ve vás zanechají příjemné pocity. Nedotčené pláže, drsné svahy a tajemný podmořský svět se stanou na malý okamžik vaším vysněným domovem. Tonga si vás podmaní ve všech ohledech a obvykle nabídne daleko více než čekáte.

Za názvem Tonga se skrývá až 177 různě velikých ostrovů. Základem jsou tři skupiny Vava´u, Tongatapu a Ha´apai. Asi jen 36 ostrovů je osídleno. Z geografického hlediska jde o korálové a sopečné ostrovy, kde se mísí především hornatý povrch s atoly. Na ostrově Kao se nachází největší vrchol Království Tonga v 1 030 metrech nad mořem. Největší ostrov ses nazývá Tongatapu a má velikost 257 km2.

Co navštívit na Tonze

Tonga je příslibem nekonečných a nádherných plážích, na nichž můžete trávit spoustu svého času. Mezi oblíbené aktivity patří pochopitelně šnorchlování, potápění, ale také jachting, kajaking a mnohé další vodní hrátky. Od moře pak můžete podnikat výlety do vnitrozemí, k čemuž vám poslouží spousta zajímavých turistických stezek. Populární jsou i výstupy do vyšší nadmořské výšky.

Mapa Tongy prozrazuje, že se máte opravdu na co těšit. Poznat můžete spoustu přírodních krás. Jsou to například známé ostrovní dutiny Mapua´a a Vaca Blowholes nacházející se na největším ostrově Tongatapu. Dalším pověstným útvarem je Ha´amonga ´a Maui Trilithon. Poměrně blízko se nachází ještě vápencové jeskyně Anahulu. Zavítat byste měli i na ostrov Eua. Tam je situován Národní park Eua. V okamžiku, kdy se octnete v ostrovní skupině Vava´u, podívejte se na St. Joseph´s Cathedral, Národní park Mount Talau, ale třeba i na přístav Port of Refuge. Když zavítáte do hlavního města Tongy, jímž je Nuku´alofa, určitě se nezapomeňte podívat na tržnici Talamahu, královský palác nebo královskou hrobku Mala´ekula.

Místní kuchyně

Tonžská gastronomie je pochopitelně založena z velké části na mořských plodech, měkkýších a rybách. Hodně oblíbené je kuřecí a vepřové maso. Místní obyvatelé konzumují především vlastnoručně vypěstované plodiny. Mezi ně se řadí sladké brambory, kořenová zelenina, ale i spousta exotického ovoce. Jsou to kupříkladu banány a kokosy, včetně kokosového mléka. Tamní pochutiny jsou připravovány na bezpočet způsobů. Kromě běžných pokrmů si můžete pochutnávat i na sladkých koblihách Keki. K pití vám nejčastěji poslouží dovážené víno z Austrálie, pivo, ale také dobrá káva. Jestliže hledáte tipy na dobrou restauraci na Tonze, zavítejte do některého z těchto podniků – Bellavista Cafe & Restaurant, Friends Cafe, Marco´s Pizza & Pasta, Waterfront Restaurant, Cafe Escape, Billfish Bar & Restaurant, Seaview Lodge a Chef Zero.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Tonga

    Nenalezeny žádné záznamy.

Oceánie - další destinace

9.6Výjimečné
9.8Výjimečné
Cookovy ostrovy
Cookovy ostrovy: průvodce
9.3Výjimečné
9.6Výjimečné
9.2Výjimečné
9.7Výjimečné
Marshallovy ostrovy
Marshallovy ostrovy: průvodce