Bezpečnost na Tonze - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Oceánie

Bezpečnost na Tonze

Je Tonga bezpečná?

I když je Tonga tropickým rájem jižního Pacifiku, přesto zde bují jistá kriminalita. Proto byste si hlavně ve velkých městech měli hlídat své osobní věci. Nosit u sebe kopie cestovních pasů, a naopak nemít žádné drahé cennosti a přemíru hotovosti. Své osobní věci nenechávejte nikde zbytečně bez dozoru, a to ani na sedadle zaparkovaného vozu.

Přes den se nemusíte obávat o své bezpečí. V noci se raději vyvarujte návštěvám odlehlejších a osamocených míst, protože právě tam můžete být přepadeni a okradeni.

Přírodní katastrofy

Na Tonze se můžete setkat s přírodními katastrofami. Severněji položené ostrovy jsou čas od času sužovány nepříjemnými orkány, které za sebou už zanechaly poměrně dost škod. Zároveň počítejte s tím, že vyrážíte na ostrovy sopečného původu, takže čas od času se můžete setkat se seismickými erupcemi. Ve všech případech je vhodné být na takové situace připraven a informovat se o tom, jak se v nich zachovat.

Na co si dát na Tonze pozor?

Počítejte s tím, že místní obyvatelé nejsou moc tolerantní k homosexuálním vztahům, takže na veřejnosti buďte v tomto směru raději zdrženliví. Nikomu se nesnažte nutit své náboženství a myslete na to, že jste na Tonze pouhými hosty. Není ničím výjimečným, že zaregistruje i etnické pokřiky na vaši osobu právě z důvodu barvy pleti a původu. Ženy se mohou stát terčem sexuálních narážek, proto je lepší, aby chodily spíše v doprovodu mužů.

Určitě se vyhněte jakémukoliv shromažďování lidí, demonstracím a podobným věcem. Mohou mít politický podtext a být nebezpečné. Tonga je silně církevní zemí, takže v tomto směru lze narazit i na nějaká omezení.

Postoj k alkoholu

Na Tonze není s dostupností alkoholu žádný problém. Narazit můžete nejčastěji na dovozové víno z Austrálie a Nového Zélandu. Kromě dovozového piva Heineken vyzkoušejte i místní speciality Popao a Outrigger. Pokud byste si chtěli na ostrovy dovést svůj vlastní alkohol, může to být až 2,25 litru v podstatě libovolného destilátu.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Canberra

8 Culgoa Circuit

O'Malley

Canberra

Tel.: +61/2/62901386

Email: canberra@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Tonga

    Nenalezeny žádné záznamy.