Očkování na Tongu - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Oceánie

Očkování na Tongu

Potřebuji nějaké očkování?

Návštěva Tongy není spojena s žádnými složitostmi ohledně očkování. Žádné povinné očkování totiž neexistuje. Vstup do země můžete spojit jen s očkováním doporučením, jehož aplikování je pouze na vás. Využít můžete očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu.

Zdravotní rizika na Tonze

Na Tonze se můžete během celého roku setkat s výskytem horečky dengue. Její přenos mají na svědomí především komáři, takže proti nim se chraňte za pomoci vhodného repelentu. Při spaní na pokoji se nebojte využívat vhodných odpuzovačů tohoto hmyzu nebo používejte účinné moskytiéry.

Pokud byste chtěli být v rámci ochrany svého zdraví opravdu důslední, můžete v některých vybraných oblastech Tongy vsadit ještě na přidružená očkování – cholera, dětská obrna a spalničky. Pokud jde o zdravotnickou péči na ostrovech, je na uspokojivé úrovni.

Čistota vody z vodovodu

Pokud si chcete na Tonze dopřát pitnou vodu, kupte si raději tu balenou, kde máte největší jistotu nezávadnosti. Místní se hodně spoléhají na dešťovou vodu, kterou používají jako pitnou. Pokud vám takovou vodu budou nabízet, raději se ujistěte o tom, jak byla skladována, abyste se vyvarovali nákaze nejrůznějších střevních a žaludečních onemocnění.

Oblíbené hotely: Tonga

    Nenalezeny žádné záznamy.