Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Indonésie: průvodce

33°C
Aktuálně
27°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
ID flag

Indonésie

Hodnocení průvodce: 9.7

Dovolená v Indonésii je především o dobrodružství a poznávání. Tato rozmanitá země si zakládá především na své bohatosti v mnoha směrech. Od fauny, přes flóru, až po umění, kulturu, památky a další věci. Pláže, sopky a místní zvyklosti, tohle všechno budete mít jako na zlatém podnosu. Opojná země je příslibem zážitků. K nim si připočtěte ještě tajemný duchovní svět místních lidí a vyjde vám jediné. Nezaměnitelnost, vznešenost a vzrušení. Tohle všechno prožijete při návštěvě Indonésie, ať už se ji rozhodnete prozkoumat na lodích, pěšky nebo s pomocí dopravních prostředků.

Samotná Indonésie se skládá z více, jak 17 000 ostrovů, přičemž mezi ty nejznámější patří Kalimantan, Jáva, Sumatra a další. Jde o patnáctou největší zemi světa s poměrně hustým zalidněním. Mezi významné řeky Indonésie patří Barito, Surabaja, Mahakam a Medan. Nejvyšším bodem je hora Puncak Jaya s výškou 4 884 metrů nad mořem. K Indonésii neodmyslitelně patří i sopky. Těch aktivních se v zemi nachází více jak sto padesát. Důležité je také zmínit, že země je na tektonických deskách, takže dochází k častým zemětřesením.

Průvodce pro oblíbené destinace: Indonésie

Co navštívit v Indonésii

Mapa Indonésie vybízí k realizaci nejrůznějších aktivit. Může za to především spousta rozmanitých a překrásných exotických ostrovů, kde se můžete věnovat relaxaci na písčitých plážích nebo budete poznávat krásy podmořského světa. Hodně oblíbenou činností je surfování nebo cestování na lodích. Pokud pomineme nakupování, tak jednoznačně vede adrenalinová zábava v podobě Kiteboardingu, Raftingu a Tubingu, což je sjíždění řek na nafukovacích duších. Vedle kulturních zážitků budete objevovat přemíru přírodních krás, a to v oblíbených parcích a rezervacích. Výzvou jsou treky do odlehlých částí Indonésie, kde spatříte onu syrovou faunu a flóru na vlastní oči.

Indonésie je plná úchvatných ostrovů a každý z nich vám nabízí něco. Vaším prvním cílem se pravděpodobně stane Jakarta. Hlavní město Indonésie, které se vyplatí poznat do nejmenšího detailu. Určitě navštivte staré město Kota Tua, národní monument Monas i Prezidentský palác a mešitu Istiqlal. Poblíž města můžete poznat Národní park Kepulauan Seribu. Jakarta se nachází na nejhustěji osídleném ostrově Jáva, kde stojí za zmínku i město Yogyakarta. V jeho případě jednoznačně vede hinduistický chrámový komplex Prambanan a buddhistický chrámový komplex Borobudur. Na tomto ostrově se tyčí i velký kráter Tenggera s výškou 2 329 metrů nad mořem.

Vaším dalším cílem v Indonésii může být slavný ostrov Bali. Ten z pohledu turistů patří k těm nejoblíbenějším. Vedle podmořského světa můžete vyrážet na dobrodružné treky. Výzvou se vám stane kupříkladu sopka Mount Agung s výškou 3 142 metrů nad mořem. Na severu ostrova navštivte Batumskou oblast nebo dejte přednost malebnosti vesnice Ubud. Z pohledu architektury jednoznačně vede klášterní komplex Besakih a klášter Pura Pasar Agungu.

Při návštěvě Indonésie zamiřte také na ostrov Sulawesi, kde se nachází skalní stěna Lemo, ale i samotná hlavní metropole Makassar. Výčet podobných zajímavých působišť je tu doslova nekonečný – Londa, Batutumonga, Malenge, Tentena a Kadidiri. Další zastávkou se pro vám stane ostrov Lombok ležící asi 40 kilometrů od Bali. Mezi ostrovy můžete v ideálním případě využívat lodní dopravu. Na Lomboku vám do oka padnou vodopády v Rinjaji, hlavní město Maratan a populární Sasanská vesnička. Neochuzujte se ani o dech beroucí výhled ze sopky Gunung Rinjani, odkud budete mít kráterové jezero Segara Anak, jako na dlani.

Indonésie je plná krásných měst, ostrovů a míst. Při sestavování cestovatelského itineráře si do poznámek připište také město Flores a oblast Bajawa s kmenem Ngada. Mezi ostrovy Sumatra a Jáva se nacházela slavná sopka Krakatoa, která po sobě při výbuchu v roce 1883 zanechala pomyslného syna Anak Krakatau. Dovolená v Indonésii by měla být spojena i s horským městečkem Bukittinggi, kde nechybní koloniální pevnost a místní skanzen. Vyhledávanou se stává oblast Tana Toraja, kde leží městečko Rantepao, v němž žijí Toradžové.

S Indonésií se pochopitelně pojí také deštné pralesy, které jsou plné divokých zvířat. Ať už jsou to známí orangutani nebo tygr sumaterský. Pokud si chcete na vlastní kůži vychutnat divokou atmosféru deštných pralesů, zavítejte do některého z vyhledávaných národních parků. Je to třeba Národní park Bukit Barisn Selatan. Nevynechte ani místo zvané Kerinci Seblat National Park a Gunung Leuser National Park. Všude tam poznáte ryzost Indonésie.

Indonésie, to však není jenom poznávání vnitrozemí, objevování starých kultur a návštěvy prastarých chrámů. Dovolená v této oblasti je také o maximální exotice, kterou vám zprostředkují vyhlášené pláže na vybraných ostrovech. Právě zde si užijete pomyslný ráj na zemi. Písečné pláže, pestrý podmořský svět a relaxaci. Když se budete pohybovat na ostrově Bali, navštivte pláže Nusa Dua, Sanur, Kuta, Suluban a Balangan. Dokonalými plážemi se pyšní i ostrov Derawan a Lomboku s plážemi Tangsi, Gili meno a Tanjung Aan. Na ostrově Maluku to bude pláž Ngurtafur a na Jávě směřujte k pláži Sawarna.

Místní kuchyně

Indonésie má hodně rozmanitou kuchyni, v níž hraje poměrně významnou roli rýže, která je konzumována několikrát denně. Zároveň je do značné míry ovlivněna lokálním náboženstvím, takže zavítat můžete do oblastí, kde se nekonzumuje například vepřové maso, jinde to zase není hovězí maso. S Indonésii jsou často spjaty pálivější pokrmy, polévky, ale také pestrá zelenina. Pokud byste chtěli okusit tradiční pokrmy, vyhledávejte jídla, jakými jsou smažené kuře Ayam Goreng, smažené nudle Mie Goreng, opékaný kuřecí špíz Satay, polévka s knedlíčky Bakso a smažená ryba Ikan Goreng. Pochutnat si můžete i na takových specialitách, jakými jsou smažené banány PIsang Goreng, smažené plátky tofu Tempeh nebo směs smažené zeleniny Cap-Cay. To vše zapijete zázvorovým, popřípadě ledovým čajem. Oblíbená je i káva Kopi.

V okamžiku, kdy propadnete kouzlu indonéské kuchyně, hodí se vám určitě několik dalších tipů na vynikající tamní pokrmy. Ochutnejte třeba jídlo Pallubasa, což jsou dušené vnitřnosti krávy a buvola. Pochutnat byste si mohli na polévce z hovězích žeber Konro a jistě nepohrdnete ani kuřecímu masu s pálivou omáčkou Woku. Dále to bude jídlo Ayam Taliwang, Sop sadura nebo mleté rybí maso Otak-otak.
 

 

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Indonésie

 • Senggigi Beach Hotel
  Indonésie - Lombok
 • Bhuwana Ubud
  Indonésie
 • Qunci Villas
  Indonésie - Lombok
 • Sheraton Senggigi Beach Resort
  Indonésie - Lombok
 • Jeeva Klui Resort
  Indonésie - Lombok
 • Kila Senggigi Beach Lombok (Senggigi Beach)
  Indonésie - Lombok
 • Keraton Jimbaran Resort & Spa
  Indonésie - Jimbaran
 • Bali Tropic Resort
  Indonésie - Tanjung benoa
 • Grand tour Indonésií – Sumatra, Jáva, Bali
  Indonésie - Jakarta
 • Perly Indonésie s koupáním na Bali
  Indonésie - Jakarta
 • Bali - ostrov úsměvů
  Indonésie - Bali

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré