Průvodce pro Indonésii - zajímavosti, památky, tipy | cKlub.cz
Asie

Indonésie: průvodce

26°C
Aktuálně
27°C
Průměrně

Indonésie

Hodnocení průvodce: 9.7

Dovolená v Indonésii je především o dobrodružství a poznávání. Tato rozmanitá země si zakládá především na své bohatosti v mnoha směrech. Od fauny, přes flóru, až po umění, kulturu, památky a další věci. Pláže, sopky a místní zvyklosti, tohle všechno budete mít jako na zlatém podnosu. Opojná země je příslibem zážitků. K nim si připočtěte ještě tajemný duchovní svět místních lidí a vyjde vám jediné. Nezaměnitelnost, vznešenost a vzrušení. Tohle všechno prožijete při návštěvě Indonésie, ať už se ji rozhodnete prozkoumat na lodích, pěšky nebo s pomocí dopravních prostředků.

Samotná Indonésie se skládá z více, jak 17 000 ostrovů, přičemž mezi ty nejznámější patří Kalimantan, Jáva, Sumatra a další. Jde o patnáctou největší zemi světa s poměrně hustým zalidněním. Mezi významné řeky Indonésie patří Barito, Surabaja, Mahakam a Medan. Nejvyšším bodem je hora Puncak Jaya s výškou 4 884 metrů nad mořem. K Indonésii neodmyslitelně patří i sopky. Těch aktivních se v zemi nachází více jak sto padesát. Důležité je také zmínit, že země je na tektonických deskách, takže dochází k častým zemětřesením.

Průvodce pro oblíbené destinace: Indonésie

Co navštívit v Indonésii

Mapa Indonésie vybízí k realizaci nejrůznějších aktivit. Může za to především spousta rozmanitých a překrásných exotických ostrovů, kde se můžete věnovat relaxaci na písčitých plážích nebo budete poznávat krásy podmořského světa. Hodně oblíbenou činností je surfování nebo cestování na lodích. Pokud pomineme nakupování, tak jednoznačně vede adrenalinová zábava v podobě Kiteboardingu, Raftingu a Tubingu, což je sjíždění řek na nafukovacích duších. Vedle kulturních zážitků budete objevovat přemíru přírodních krás, a to v oblíbených parcích a rezervacích. Výzvou jsou treky do odlehlých částí Indonésie, kde spatříte onu syrovou faunu a flóru na vlastní oči.

Indonésie je samozřejmě spojena s přemírou deštných pralesů nacházejících se v mnoha parcích, mezi něž patří Národní park Bukit Barisan Selatan, Kerinci Seblat a Národní park Gunung Leuser. Každý ze známých ostrovů Indonésie si pro vás připraví něco. Například na ostrově Korowaj můžete poznat stromové lidi, na ostrově Jáva je to stínové divadlo a velkou zajímavostí je také sopka Anak Krakatau. Na Jávě byste si neměli nechat ujít ani chrámový komplex pro budhisty označovaný jako Borobudur a hinduistický komplex Prambanan. Oba dva jsou na seznamu UNESCO. Když navštívíte hlavní město Indonésie zvané Jakarta, určitě vyrazte do místní čtvrti Chinatown, podlehněte kouzlu národního monumentu Monas a národnímu parku Kepulauan Seribu. Hodně oblíbený je také ostrov Bali, kde je klášterní komplex Besakih, sopka Agung, pověstná vesnička Ubud a klášter Pura Pasar Agungu. Mezi překrásné pláže Bali patří Kuta a Legian, Serangan a Uluwatu. Na Lomboku to budou Mawi a Grupuk. Na ostrově Sumba jsou to pláže Nihiwatu a Wainjapu. A kdybyste chtěli poznat podmořský ráj, navštivte Alorské ostrovy nebo Togianské ostrovy.

Místní kuchyně

Indonésie má hodně rozmanitou kuchyni, v níž hraje poměrně významnou roli rýže, která je konzumována několikrát denně. Zároveň je do značné míry ovlivněna lokálním náboženstvím, takže zavítat můžete do oblastí, kde se nekonzumuje například vepřové maso, jinde to zase není hovězí maso. S Indonésii jsou často spjaty pálivější pokrmy, polévky, ale také pestrá zelenina. Pokud byste chtěli okusit tradiční pokrmy, vyhledávejte jídla, jakými jsou smažené kuře Ayam Goreng, smažené nudle Mie Goreng, opékaný kuřecí špíz Satay, polévka s knedlíčky Bakso a smažená ryba Ikan Goreng. Pochutnat si můžete i na takových specialitách, jakými jsou smažené banány PIsang Goreng, smažené plátky tofu Tempeh nebo směs smažené zeleniny Cap-Cay. To vše zapijete zázvorovým, popřípadě ledovým čajem. Oblíbená je i káva Kopi.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Indonésie

 • Senggigi Beach Hotel
  Indonésie - Lombok
 • Bhuwana Ubud
  Indonésie
 • Qunci Villas
  Indonésie - Lombok
 • Sheraton Senggigi Beach Resort
  Indonésie - Lombok
 • Jeeva Klui Resort
  Indonésie - Lombok
 • Kila Senggigi Beach Lombok (Senggigi Beach)
  Indonésie - Lombok
 • od 73 580 Kč
  Keraton Jimbaran Resort & Spa
  Indonésie - Jimbaran
 • od 93 040 Kč
  Bali Tropic Resort
  Indonésie - Tanjung benoa
 • Grand tour Indonésií – Sumatra, Jáva, Bali
  Indonésie - Jakarta
 • od 125 980 Kč
  Perly Indonésie s koupáním na Bali
  Indonésie - Jakarta
 • od 89 980 Kč
  Bali - ostrov úsměvů
  Indonésie - Bali

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré