Asie

Očkování do Indonésie

Potřebuji nějaké očkování?

Žádné povinné očkování do Indonésie nepotřebujete. Využít můžete pouze doporučená očkování, která se hodí především v rámci dlouhodobějšího pobytu na ostrovech. Je to očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu, tetanu a japonské encefalitidě.

Zdravotní rizika v Indonésii

Pokud se budete pohybovat mimo velká města a vydáte se do ryzí přírody v podobě deštných pralesů, důkladně se chraňte před komáry, jež jsou přenašeči nejrůznějších nemocí. Je to například horečka dengue a malárie. Proto v noci využívejte moskytiéry a přes den dejte přednost kvalitním a účinným repelentům.

Pozor si dejte také na to, že Indonésie je exotickou destinací a některé ostrovy mohou být okupovány jedovatými tvory, jako jsou například hadi a stonožky. Vždy se vyplatí dbát rad a doporučení místních lidí, popřípadě vsaďte na služby průvodce a o plánované lokalitě se vždy dobře informujte.

Čistota vody z vodovodu

Voda z vodovodu v Indonésii rozhodně není pitná a neměli byste ji konzumovat ani ve formě ledu v pití. Vždy se spoléhejte pouze na balenou vodu, která je k dostání na každém kroku. Vyhnete se tak spoustě nepříjemností a střevním problémům.

Oblíbené hotely: Indonésie

 • od 31 779 Kč
  Senggigi Beach Hotel
  Indonésie - Lombok
 • od 28 630 Kč
  Bhuwana Ubud
  Indonésie
 • od 34 627 Kč
  Qunci Villas
  Indonésie - Lombok
 • Sheraton Senggigi Beach Resort
  Indonésie - Lombok
 • Jeeva Klui Resort
  Indonésie - Lombok