Asie

Bezpečnost v Indonésii

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Indonésie bezpečná?

Indonésie je určitě bezpečná. Je pochopitelné, že jistá míra kriminality v zemi je, ale týká se spíše krádeží nežli přepadení. V porovnání s Evropou je na tom Indonésie určitě lépe. I přesto byste neměli podceňovat frekventovanější místa plná lidí, kde si dobře hlídejte své osobní věci, cestovní doklady, elektroniku a peníze. Nic z toho včetně cenností nenechávejte kdekoliv zbytečně povalovat.

Přírodní katastrofy

Indonésie má jedinou nevýhodu, a to že leží s místě, kde se spojují tři tektonické desky a vyskytuje se spousta aktivních sopek. Z toho plyne jediné. Zemětřesení libovolné velikosti je zde v podstatě na denním pořádku. Ty větší zásahy přírody mohou být spojeny i s vlnami tsunami a obvykle napáchají celkem výrazné škody. Na všechny takové situace byste se měli dobře připravit v tom smyslu, že budete vědět, jak se zachovat. Zároveň si před cestou do vybraných lokalit raději ověřte, zda tam není zvýšené riziko nějaké přírodní katastrofy.

Na co si dát v Indonésii pozor?

Pozor byste si měli dávat především na to, že v zemi převládá muslimské náboženství, které je v některých oblastech trochu více radikální. Je proto nutné ctít zvyklosti místních lidí a snažit se nosit patřičné oblečení. To je vyžadováno hlavně u žen, které by neměly ukazovat kolena a ramena.

Vyvarujte se také jakýmkoliv negativním diskuzím o tamním náboženství a nezapleťte se do náboženských a politických konfliktů, které v některých oblastech vyvstávají mezi tamními skupinami lidí. Takové shlukování lidí pro vás může představovat nebezpečí, i když nebude mířené proti vám.

V zemi se vyhněte konzumaci drog nebo jejich prodeji, s čímž jsou spjaty hodně vysoké tresty. Také myslete na to, že není vhodné hladit nikoho po hlavě, a to včetně dětí. Na nikoho nekřičte, i když budete rozčílení a neukazujte levou rukou. Pak budete mít jistotu, že vás místní obyvatelé velice mile a vřele přivítají.

Postoj k alkoholu

S přihlédnutím k tamnímu náboženství je celkem pochopitelné, že alkohol není v Indonésii tak rozšířený, jako kdekoliv v Evropě. Narazíte na něj spíše v turisticky vyhledávaných oblastech, ať už jde o hotely, restaurace či bary. Celkem dostupná jsou tamní piva, jakým je třeba Bintang. Dopřát si však budete moci i dovozové značky – Heineken, Guiness, Carlsberg a ostatní. S přístupností tvrdšího alkoholu je to oproti slabšímu pivu o něco horší.

Podmínky vstupu do země a další opatření související se šířením Covid-19

V případě Indonésie platí zákaz vstupu všem cizincům.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Jakartě

Jl. Gereja Theresia 20

Menteng

Jakarta

10350

Tel.: +62 21 2396112

Email: jakarta@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Indonésie

 • Senggigi Beach Hotel
  Indonésie - Lombok
 • Bhuwana Ubud
  Indonésie
 • Qunci Villas
  Indonésie - Lombok
 • Sheraton Senggigi Beach Resort
  Indonésie - Lombok
 • Jeeva Klui Resort
  Indonésie - Lombok
 • Kila Senggigi Beach Lombok (Senggigi Beach)
  Indonésie - Lombok
 • Keraton Jimbaran Resort & Spa
  Indonésie - Jimbaran
 • Bali Tropic Resort
  Indonésie - Tanjung benoa
 • Grand tour Indonésií – Sumatra, Jáva, Bali
  Indonésie - Jakarta
 • Perly Indonésie s koupáním na Bali
  Indonésie - Jakarta
 • Bali - ostrov úsměvů
  Indonésie - Bali