Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlepší bistra v Berlíně

Nejlepší bistra v Berlíně

Až dostanete v Berlíně chuť na lehký oběd, zdravou vydatnou svačinu nebo lahodnou snídani či brunch, zkuste jedno bistro z následujícího výběru. V Berlíně není o dobrou gastronomii nouze. Na své si přijdou vyznavači klasiky, milovníci stylových podniků i vegani a vegetariáni. 

The Klub Kitchen – jednoduché, moderní, zdravé 

Zdroj: theklubkitchen.com

zdroj: theklubkitchen.com

Bistro The Klub Kitchen najdete ve světlém minimalistickém interiéru se spoustou oken a denního světla. Nabídnou vám zde snídaně i obědy v trendy stylu. Nechybí avokádo, smootihe bowls nebo specialita, kterou si návštěvníci velmi chválí, zázvorové kuře.

Pochutnáte si zde na kvalitním jídle a zaplatíte za něj částky z průměrné cenové hladiny. Nepřeplatíte, ale nečekejte nejlevnější podnik ve městě. Jídla objednáte za ceny od 6 do 10 euro. Což je velmi příznivé vzhledem k poloze podniku. The Klub Kitchen najdete na hlavní třídě, která vede přímo k Braniborské bráně. 

Najdete jej zde: 

Unter den Linden 17
10117 Berlin

https://www.theklubkitchen.com/

Bichou Bistro & Café – káva a posezení ve francouzském stylu 

zdroj: bichou.de

zdroj: bichou.de

Stěží najdete někoho, kdo by skvělou kávu a zdravou lehkou kuchyni bistra Bichou nepochválil. Je to podnik s rodinným přístupem, který se drží ve francouzském stylu. V interiéru laděném trochu do hipsterského retra vám nabídnou skvělou kávu i mnoho zdravých pochutin. Každý den vaří snídaně a obědy. Používají lokální čerstvé suroviny a snaží se vybírat potraviny ekologického zemědělství.

Příjemným bonusem je i nízká cenová hladina. Snídani zde pořídíte za 3–5 euro. Obědy poté za 4–8 euro. Toto bistro se nachází trochu stranou od centra města v berlínské čtvrti Neukölln. Je ale necelých 200 m od stanice metra Rathaus Neukölln linky U7. 

Zkusit Bichou můžete zde: 

Schönstedtstraße 14
12043 Berlin, Neukölln

http://bichou.de/

1900 Café Bistro – osobitý podnik s duchem minulého století

zdroj: facebook.com/1900cafebistro

zdroj: facebook.com/1900cafebistro

V tomto bistru se budete cítit velmi útulně a příjemně, pokud se rádi ohlížíte do minulosti. Interiér je vybaven v retro stylu. Před bistrem vás uvítá několik míst na sezení venku, uvnitř pak vintage kredence a světlý bar. Je to ideální místo pro nedělní brunch. Budete zde moci vysedávat a užívat si víkendovou pohodu celé hodiny. Snídaňové menu nabízí klasické recepty z vajec nebo anglické snídaně. K tomu přes den můžete ochutnat různé dortíky, nebo polévky a saláty.

Ceny se zde pohybují ve střední hladině. Bistro najdete ve čtvrti Charlottenburg kousek od berlínské zoologické zahrady. Z centra se sem dostanete linkou metra U1 a kavárnu najdete 500 m od stanice Uhlandstr. Další možností je využít železniční trať S, a od zastávky Savignyplatz je bistro jen 200 m. 

Najdete je zde: 

Knesebeckstrasse 76
Berlín, Charlottenburg

https://www.facebook.com/1900cafebistro/

Lia‘s Kitchen – něco pro vegany

zdroj: liaskitchen.de

zdroj: liaskitchen.de

Barevná dvířka vás zavedou do malého ale příjemného bistra se 100% veganskou nabídkou. V Lia‘s Kitchen vás uvítá milá obsluha a bude o vás dobře postaráno po celou dobu návštěvy. Nabízejí veganské burgery, nebo saláty a dezerty. Specialitou je místní veganský cheeseburger. Říkají o sobě, že dělají fast food, který je ale zdravý, poctivý a výživný.

Jídlo si zde vychutnáte za ceny od 6 do 8 euro. Veganské speciality si můžete užívat ve čtvrti Kollwitzkiez. Nejbližší zastávka metra linky U2 je 400 m od Lia’s Kitchen. V okolí si užijete parky nebo muzea. 

Najdete je zde: 

Kollwitzstr. 47
10405 Berlín, Kollwitzkiez

https://www.liaskitchen.de/

Shisoburger – fúze Ameriky a Asie

zdroj: shisoburger.de

zdroj: shisoburger.de

O drobném a útulném bistru s neobvyklou nabídkou jistě po Berlíne uslyšíte. Shisoburger připravuje americké burgery v jemných bulkách, ale přidává do nich přísady asijské kuchyně. Vzniká tak velmi originální spojení, na které jen tak nezapomenete. Stejné jméno jako podnik nese i jeden z burgerů a jeho přísady tvoří tuňák, listy shiso, listový salát, cibule, čili nebo omáčka teriyaki.

Ceny jsou zde v berlínském průměru. Na Shisoburger můžete narazit ve čtvrti Berlin-Mitte, která je nejpřilehlejší městskému centru. Nejbližší zastávka metra je na lince U8, jmenuje se Weinmeistr. a nachází se 400 m od restaurace. V okolí to nebude jediná restaurace s asijskou kuchyní. Najdete jich zde hned několik. 

Ochutnat je můžete zde: 

Auguststr.29c
10119 Berlin Mitte 

http://www.shisoburger.de

Monsieur Vuong – vietnamské dobroty v centru

zdroj: facebook.com/monsieurvuong

zdroj: facebook.com/monsieurvuong

Restaurace Monsieur Vuong je bistro, které předvádí to nejlepší z Vietnamu. Není výjimkou, že zde stojí fronty, protože o umu pana Vuonga se v Berlíně ví. Uvnitř to voní citronovou trávou, sezamem nebo zázvorem. Nechybějí tu klasické závitky nebo rýže a nudle. Menu se v tomto bistru každý den mění. Každá návštěva je tedy jiná.

Ceny Monsieur Vuong jsou ve střední cenové hladině. Nepřesahují ostatní bistra ve městě. Najíte se zde do 10 euro. Toto místo najdete poblíž městského centra v části Berlin-Mitte. Pokud se budete chtít za Vietnamem vydat metrem, nejbližší zastávka je Rosa-Luxemburg-Platz linky U2. Najdete ji když od Monsieur Vuong přejdete přes přilehlý městský park. 

Hledejte je zde: 

Alte Schönhauser Str. 46
10119 Berlin-Mitte

https://www.monsieurvuong.de/

0 komentářů
Chcete-li přidat komentář, musíte se přihlásit. Pokud nemáte účet, registrujte se.